Iustitia - Časopis studenata Pravnog fakulteta u Sarajevu

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Iustitia - Časopis studenata Pravnog fakulteta u Sarajevu

Post by MarcusTulliusCicero »

USP je krenuo u realizaciju časopisa za studente Pravnog fakulteta u Sarajevu. Časopis će biti u online formi, a ideja je da se printana verzija časopisa izdaje svaka 3 mjeseca.

U narednoj sedmici će biti objavljen konkurs za redakciju i novinare. Više informacija i detalja očekujte u narednim danima, a ova tema može poslužiti za sva vaša pitanja i ideje u vezi časopisa.

Časopis će se nalaziti na adresi http://iustitia.usp.ba/, a također možete posjetiti i Facebook stranicu časopisa i podijeliti je sa vašim prijateljima: https://www.facebook.com/pravni.casopis.iustitia
Last edited by MarcusTulliusCicero on Sat Feb 25, 2012 2:34 am, edited 1 time in total.

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Iustitia - Časopis studenata Pravnog fakulteta u Sarajevu

Post by MarcusTulliusCicero »

Poziv za učešće u redakciji časopisa Iustitia

http://usp.ba/casopis-iustitia/

Diesel
Posts: 644
Joined: Sat May 23, 2009 8:05 am

Odg: Iustitia - Časopis studenata Pravnog fakulteta u Sarajevu

Post by Diesel »

ja bih se rado prijavila...ali nekako sam stidna ..iskreno ne znam sta bih to od svog skromnog pravnickog a i zivotnog znanja mogla podijeliti sa citaocima casopisa ali svakako podrzavam ovu ideju i jako mi je drago da i nas fakultet ima casopis koji pisu studenti / apsolventi iz prve ruke ..sve pohvale idu tebi Marcus a takodjer i svima onima koji su ucestvovali u realizaciji istog..postovanje i jos jednom sve pohvale.. :d055: :d055:

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Iustitia - Časopis studenata Pravnog fakulteta u Sarajevu

Post by MarcusTulliusCicero »

Savjetujem ti da se prijaviš bez obzira na prethodno iskustvo. Jedan od ciljeva časopisa i razloga pokretanja istog je baš da studenti razviju svoje vještine pisanja i komunikacije kroz objavu članaka, realizaciju intervjua itd. i svakako kroz druženje sa drugim učesnicima na ovom projektu. :D

Eborg
Posts: 1255
Joined: Fri May 15, 2009 8:11 pm

Odg: Iustitia - Časopis studenata Pravnog fakulteta u Sarajevu

Post by Eborg »

Pa niko od nas neće ni očekivati neke epske disekcije trenutnog stanja i analize potencijalnih rješenja, barem u većini slučajeva. Mislim da je sasvim dovoljno za početak krenuti od nekih stvari koje su nam možda zapele za oko tokom studija pa onda dalje nadgrađivati cijelu tu ideju.

Diesel
Posts: 644
Joined: Sat May 23, 2009 8:05 am

Odg: Iustitia - Časopis studenata Pravnog fakulteta u Sarajevu

Post by Diesel »

eto i ja se prijavih pa sta bude.. :P :P

Lucy
Posts: 223
Joined: Thu Oct 14, 2010 12:56 pm

Odg: Iustitia - Časopis studenata Pravnog fakulteta u Sarajevu

Post by Lucy »

I recite mi sto se tice prijave za pisanje ovog casopisa,jel bitno koja je godina student?Ja sam recimo prva,ali rado bih se prijavila,mada neznam bas o cemu bi pisala,a u aplikaciji je trazeno da se navede??

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Iustitia - Časopis studenata Pravnog fakulteta u Sarajevu

Post by MarcusTulliusCicero »

Nema veze koja si godina studija.

Sigurno postoje neke teme koje te više interesuju od ostalih. :)

Lucy
Posts: 223
Joined: Thu Oct 14, 2010 12:56 pm

Odg: Iustitia - Časopis studenata Pravnog fakulteta u Sarajevu

Post by Lucy »

Pa sad..neznam kako je to zamisljeno,ali pada mi na pamet nesto,sta mislis o studentima,njihovom angazmanu,nacinu komunikacije,medjusobnom slaganju,neka svoja zapazanja na predavanjima,nesto kao slobodna kolumna  ali naravno u skladu s casopisom. neznam koliko ste planirali imati tako nesto u casopisu osim strucne literature ?

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Iustitia - Časopis studenata Pravnog fakulteta u Sarajevu

Post by MarcusTulliusCicero »

Naravno da može i to, jer će časopis pored pravnih tema obrađivati i studentske teme. :D

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”