Polaganje ispita pod šifrom

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Jenny1406
Posts: 2714
Joined: Sat Nov 21, 2009 10:41 am

Odg: Polaganje ispita pod šifrom

Post by Jenny1406 »

Ideja odlicna, ali tesko ostvariva, mada nije nemoguca... :d055:

SABINI
Posts: 249
Joined: Tue Jun 22, 2010 1:00 pm

Odg: Polaganje ispita pod šifrom

Post by SABINI »

Odlicna ideja!!!!Podrzavam!!!

Flaaa
Posts: 213
Joined: Sat Aug 22, 2009 3:04 pm

Odg: Polaganje ispita pod šifrom

Post by Flaaa »

takav mehanizam postoji na ekonomiji uniwien.
al dobra stvar realno  :d055:

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Polaganje ispita pod šifrom

Post by MarcusTulliusCicero »

Kopiram vam dio izvještaja sa Skupštine USP-a koji se odnosi na polaganje ispita pod šifrom.

''Studentima je prezentovan prijedlog o mogućnosti polaganja ispita pod šifrom. Studenti su ovaj prijedlog jednoglasno podržali, a USP se obavezao da će u narednom periodu uspostaviti kontakt sa fakultetima u regionu  na kojima je ovaj sistem već implementiran, kako bismo pronašli najbolje rješenje za naš Fakultet. Ukoliko dođe do realizacije ove ideje, to bi se moglo desiti tek od naredne akademske godine, jer je tehnički neizvodivo da se u ovom trenutku implementira ovaj sistem.''

http://usp.ba/obavjestenja/524/

ASTERIJA
Posts: 70
Joined: Sat Jan 23, 2010 12:20 am

Odg: Polaganje ispita pod šifrom

Post by ASTERIJA »

Odlicna stvar! Niko ne zna da smo upravo mi ti koji smo pali na ispitu ili ostvarili najmanji broj bodova :D.

Donnie_Brasco
Posts: 4
Joined: Mon Nov 23, 2009 7:18 pm

Odg: Polaganje ispita pod šifrom

Post by Donnie_Brasco »

I ne samo to, nego ne može biti eventualnog ''revanšizma'' ako te profesori imaju na ''piku''. :mrgreen:

Vjecni studos
Posts: 437
Joined: Wed Apr 14, 2010 12:59 pm

Odg: Polaganje ispita pod šifrom

Post by Vjecni studos »

[quote="MarcusTulliusCicero"]
U zadnje vrijeme dosta razmišljam o ovoj ideji i tome da li da pokrenem ovo pitanje na našem Fakultetu. Šta vi mislite o ovome?

Pod ''polaganjem ispita pod šifrom'' ne mislim na broj indeksa ili na JMBG, nego na šifre koje samo zna student i niko drugi. Pitanje je koliko bi ovo tehnički bilo izvodivo, ali mislim da ne bismo trebali izmišljati toplu vodu nego samo kopirati ovaj princip polaganja sa nekih drugih univerziteta i fakulteta.
[/quote]

Po meni je to dobra ideja, a na nasem faxu se ne vodi nikakav racun o tajnosti podataka.

Ja sam jednom htio otvoriti sl. temu vezanu za ovaj forum. Naime, kad se objavljuju rezultati ispita, smatram da ne bi trebalo upisivati nicija osobna imena nego samo broj indexa, ili link na sliku, tako kad me neko recimo pozeli guglati, da nema pregled mojih ocjena i/ili datuma.

emily
Posts: 228
Joined: Tue Sep 22, 2009 1:37 pm

Odg: Polaganje ispita pod šifrom

Post by emily »

Mi smo imali ovu ''foru'' u srednjoj skoli, ineteresantno ali nije bilo efikasno jer je bilo prisutno kod razrednog starijesine Bosanskog jezika a zena je (profesionalna deformacija valjda) vec znala nase rukopise i stilove pisanja :). Ne znam koliko je ostvarivo na Pravnom fakultetu, koliko smo spremni na takve promjene, koliko su profesori spremni na suradnju u tom smjeru ali smatram ideju pozitivnom.

Minkica
Posts: 143
Joined: Tue Apr 27, 2010 1:29 pm

Odg: Polaganje ispita pod šifrom

Post by Minkica »

Dok se ne uvede polaganje ispita pod šifrom,bilo bi dobro da se na  ispitima upisuju brojevi indexa i tako i objavljuju rezultati ispita.

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Polaganje ispita pod šifrom

Post by MarcusTulliusCicero »

Taj prijedlog sam iznio na jednoj od sjednica Nastavno-naučnog vijeća i reakcije profesora su bile pozitivne, ali još uvijek se svi toga ne pridržavaju tako da će USP na sljedeću sjednicu proslijediti pismeni zahtjev da se svi rezultati ispita objavljuju isključivo pod brojem indeksa.

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”