Odnos profesora prema vanrednim studentima

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
ernest
Posts: 104
Joined: Mon Sep 12, 2011 11:35 am

Odnos profesora prema vanrednim studentima

Post by ernest »

Da li ste nekad bili stavljeni u "nepovoljniji" polozaj samo na osnovu vaseg statusa?

Od mnogih vanrednih studenata cujem pricu da neki profesori "rezervisu" vise ocjene za redovne studente, dok ostali dobiju neku manju bez obzira na stvarno znanje.

Sta mislite koliko u ovome ima istine i da li se nesto moze poduzeti kako bi profesori bili objektivniji? Je li zaista potrebno na mnogim testovima pisati status studenta i da li to na neki nacin sugerise profesoru kako da se odnosi prema tom radu i prilikom formiranja ocjene?

Lisaa
Posts: 8038
Joined: Mon Dec 28, 2009 10:56 am

Odg: Odnos profesora prema vanrednim studentima

Post by Lisaa »

Svaka cast kolega za temu.  :f045:
I ja smatram da se vanredni dosta od strane profesora "odvajaju" od redovnih.. Ne znam zaista kakvo je ocjenjivanje jednih, kakvo drugih, pa ne bih da nagadjam.. Ali po tome sto vidim kako imaju neku testovi za jedne, neki za druge.. :/ Onda ono kako moras biti na predavanju da bi te profesor/ica zapamtio/la, i onda ces lakse proci nego da izadjes na ispit i dobijes "test za vanredne".. Ima vanrednih koji rade i ne mogu dolaziti u terminima koji oni postave i to nije fer..

kaligula
Posts: 53
Joined: Mon Sep 06, 2010 2:37 pm

Odg: Odnos profesora prema vanrednim studentima

Post by kaligula »

nisam imao problema te vrste i nadam se da ce tako i ostati

Jenny1406
Posts: 2714
Joined: Sat Nov 21, 2009 10:41 am

Odg: Odnos profesora prema vanrednim studentima

Post by Jenny1406 »

Obicno profesori razdvajaju V od R i RS da ih na neki nacin obavezu da dolaze na predavanja/vjezbe, jer se kao za R i RS podrazumijeva da dolaze, jer im je to obaveza. Meni licno to nema nikakve logike, jer sami znaju da na nekim predmetima u sali ima vise V, nego R i RS, pa zbog toga mi je to bas bezveze.

nuki_cika
Posts: 1757
Joined: Fri Aug 06, 2010 10:30 pm

Odg: Odnos profesora prema vanrednim studentima

Post by nuki_cika »

Diskriminacija vanrednih na pojednim predmetima je jasno uočljiva,ali ne bi da imenujem profesore

miamia
Posts: 120
Joined: Tue Nov 10, 2009 11:08 pm

Odg: Odnos profesora prema vanrednim studentima

Post by miamia »

Treba stvari nazvati pravim imenima  :) :) :) :) :)

nuki_cika
Posts: 1757
Joined: Fri Aug 06, 2010 10:30 pm

Odg: Odnos profesora prema vanrednim studentima

Post by nuki_cika »

Kolegice,ne bih da navodim imena,to vi morate zaključiti  :mrgreen:

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Odnos profesora prema vanrednim studentima

Post by MarcusTulliusCicero »

Onda nemoj ništa ni pisati. Svi kao vidite neku diskriminaciju, a niko da napiše imena i prezimena.

imber
Posts: 238
Joined: Wed Oct 26, 2011 3:52 pm

Odg: Odnos profesora prema vanrednim studentima

Post by imber »

Kada se prisjetim nekih razgovora na faksu, mislim da vecina vanrednih studenata Melihu smatra jednom od tih profesorica koje diskriminiraju.

Ovo nije moj stav, samo prenosim ono sto sam cuo.  Slaze li se iko da Meliha treba biti navedena ovdje?

Nejraaa
Posts: 380
Joined: Fri Dec 31, 2010 8:06 am

Odg: Odnos profesora prema vanrednim studentima

Post by Nejraaa »

Meliha je diskriminirala sviju, osim svojih nekih ljubimaca, probranih po samo njoj poznatim kriterijima.
Za ostale profesore stvarno ne znam. Znam da profesori imaju obicaj da slazu ocjenu na ocjenu. Znaci koja ti je prethodna, ocekuj istu ili ako si se bas iskazao za jedan visu ocjenu i tu isto nisam primjetila ikakvu razliku izmedju redovnih i vanrednih.

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”