Odnos profesora prema vanrednim studentima

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Vjecni studos
Posts: 437
Joined: Wed Apr 14, 2010 12:59 pm

Odg: Odnos profesora prema vanrednim studentima

Post by Vjecni studos »

[quote="AdiMali"]
Sigurno je da su vanredni studenti razdvojeni od redovnih i rs, ali u pogledu visine ocjena.
Bio sam vanredan student, vecinom su mi 8ice u index-u, a tvrdim da mi je vecina profesora naglasila u smislu kao kolega jako lijep odgovor, tako se odgovara kratko i precizno, i sl, ali posto ste vanredan student vecu ocjenu ne mogu upisat, nadam se da se neljutite.
S jedne strane takav stav podrzavam, jer ipak ima razlike, izmedju mene kao van i nekoga kao red ili r.s. On dolazi na predavanja, slusa, sjedi po nekoliko sati u klupi, a ja samo dodjem na ispitni termin.
S druge, ako spremim neko gradivo jako dobro, i cak sta vise i sam ostanem zapanjen kako odgovorim, onda bude covjeku malo krivo, mada nema to nikakve veze, ocjena iznad 5 je super i to je ono sto treba za ici dalje.
Kada su u pitanju neke druge stvari zaista nisam osjetio diskriminaciju profesora bilo kojeg prema meni kao vanrednom studentu
[/quote]

Ti mora da se salis??? Osobito to vazi za bold...

Inace, pa mislim da nisam primjetio neku diskriminaciju, bar ne na tom osnovu.

rale88
Posts: 291
Joined: Thu Oct 01, 2009 2:08 pm

Odg: Odnos profesora prema vanrednim studentima

Post by rale88 »

Samo cu reci jednu stvar da Pravni fakultet nema masu vanrednih studenata bankrotirao bi odavno hehehe. . .  ;)

roki1990
Posts: 14
Joined: Tue Dec 06, 2011 2:03 pm

Odg: Odnos profesora prema vanrednim studentima

Post by roki1990 »

Ja sam vanredan student i samo da potvrdim ovo o prepisivanju ocjena,u indeksu su mi uglavnom sestice i sedmice i ni na jednom usmenom bez obzira na znanje nisam dobio vecu ocjenu!

Dzenana88
Posts: 376
Joined: Mon Nov 30, 2009 10:30 pm

Odg: Odnos profesora prema vanrednim studentima

Post by Dzenana88 »

Tako je roki.....i sama sam svjeeok toga....koliko god  znanja da plasiraš,ocjena ti je ista.

dora
Posts: 422
Joined: Thu Sep 24, 2009 11:39 am

Odg: Odnos profesora prema vanrednim studentima

Post by dora »

Slažem se...ponekad zna biti deprimirajuće..al' i to je PRAVO ...;)...

Kazuyoshi
Posts: 53
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:00 am

Odg: Odnos profesora prema vanrednim studentima

Post by Kazuyoshi »

s "prepisivanjem ocjena" problem imaju i redovni studenti.

dominion
Posts: 293
Joined: Sun Dec 19, 2010 3:12 pm

Odg: Odnos profesora prema vanrednim studentima

Post by dominion »

Kakav je prof Duvnjak po tom pitanju ''prepisivanja ocjena''?

dora
Posts: 422
Joined: Thu Sep 24, 2009 11:39 am

Odg: Odnos profesora prema vanrednim studentima

Post by dora »

Za divno čuda prof. Duvnjak, bar u mom slučaju, uopće ne gleda prethodne ocjene...:)..on gleda koliko puta si izašao, i valjda nešto sebi zapiše :)...i prilično korektne ocjene daje...

dominion
Posts: 293
Joined: Sun Dec 19, 2010 3:12 pm

Odg: Odnos profesora prema vanrednim studentima

Post by dominion »

Heh lijep odgovor!

amra 1
Posts: 453
Joined: Fri Oct 02, 2009 6:38 pm

Odg: Odnos profesora prema vanrednim studentima

Post by amra 1 »

[quote="roki1990"]
Ja sam vanredan student i samo da potvrdim ovo o prepisivanju ocjena,u indeksu su mi uglavnom sestice i sedmice i ni na jednom usmenom bez obzira na znanje nisam dobio vecu ocjenu!
[/quote]

kod mene obratna situacija.vanredna sam i na usmenim ispitima nisam dobila manju ocjenu od 8, dok na pismenim, kako god uradim nece veca ocjena od 7...ne znam, bar ja nemam tog iskustva oko ''prepisivanja ocjena''...a i mislim da to nema nikakve veze sa statusom studenta, pa cak sta vise, redovni su bili zakidani na nekim ispitima (npr KPH, MPK,.. ) tako sto su dobijali integralni test koji je nosio max 70 bodova sto je apsurdno...

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”