Polaganje ispita ako nije čista prethodna godina studija

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Swatch83
Posts: 478
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:47 pm

Odg: Polaganje ispita ako nije čista prethodna godina studija

Post by Swatch83 »

Zna li neko ima li nekih promjena sto se tice upisa ocjena iz engleskog IV a da nije ociscena prethodna godina?

clio
Posts: 229
Joined: Sat Jun 27, 2009 9:10 am

Odg: Polaganje ispita ako nije čista prethodna godina studija

Post by clio »

[quote="_vodolija"]
Moze li mi neko reci, ispite koje smo polozili do sada, a ukoliko nije cista godina, ocjene vaze do kraja septembarskih rokova ili do junsko-julskih?Hvala
[/quote]
Prije par dana na sastanku studenata starog sistema i dekana ,vezano za GPP između ostalih pitanja postavljeno je i pitanje poništavanja ispita ,na šta je dekan odgovorio da nam se ispiti nikako neće poništavati!

Secernavodica
Posts: 192
Joined: Fri Jan 20, 2012 6:46 pm

Odg: Polaganje ispita ako nije čista prethodna godina studija

Post by Secernavodica »

Meni nije potpuno jasno koja je svrha ove mogucnosti. Bi mi mogao neko objasniti??

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Polaganje ispita ako nije čista prethodna godina studija

Post by MarcusTulliusCicero »

Zamisli preneseš Ustavno pravo na treću godinu. Ne možeš ništa polagati dok ga ne očistiš, a to može potrajati 2-3 ispitna roka. Sada, nakon što je donesena ova Odluka, možeš paralelno sa Ustavnim pravom da polažeš ostale ispite.

Dakle, svrha je da studenti ne obnove godinu zbog predmeta koji su prenijeli.

Secernavodica
Posts: 192
Joined: Fri Jan 20, 2012 6:46 pm

Odg: Polaganje ispita ako nije čista prethodna godina studija

Post by Secernavodica »

Ja mislim da postoji razlog zasto je neki predmet na odredjenoj godini, odnosno zasto je program bas takav kakav jeste.

Na kraju ustvari imas situaciju da se najtezi ispiti ostavljaju za kraj. Vecina nas zna na pocetku godine da ti za ustavno treba malo vise izlazaka. Zasto ga onda ne polagati zajedno sa ispitima sa druge?! Svakako, na kraju, trebas sve nauciti.

Mislim da taj razlog nije legitiman za silnu problematiku koja je nastala.

dora
Posts: 422
Joined: Thu Sep 24, 2009 11:39 am

Odg: Polaganje ispita ako nije čista prethodna godina studija

Post by dora »

Svako sam odlučuje da li će izlaziti na ispite sa naredne godine ili ne... tako da, ako ne želiš ne moraš izlaziti... Ja sam i te kako zahvalna i Dekanu i kolegi iz USP-a na ovoj mogućnosti ...veeeliiiko hvaaala ;)

Hannibal
Posts: 1019
Joined: Mon Apr 04, 2011 2:02 pm

Odg: Polaganje ispita ako nije čista prethodna godina studija

Post by Hannibal »

Kad se sjetim samo kako je moja generacija zaglavila zbog nekih mamlaza i do pola godine,ja sam imao mogucnost da ove godine dajem ispite bez ucjene ciste godine i mislim da je to svima mnogo znacilo.

Balerina
Posts: 28
Joined: Wed Apr 20, 2011 1:56 pm

Odg: Polaganje ispita ako nije čista prethodna godina studija

Post by Balerina »

Moze li neko, ko sigurno zna, objasniti da li je donesena odluka da se ne ponistavaju ispiti npr. sa trece ako ne polozimo ono sto smo prenijeli sa druge godine? Ili je to jos na cekanju...? Hvala :)

nema dalje
Posts: 110
Joined: Wed Dec 14, 2011 6:39 pm

Odg: Polaganje ispita ako nije čista prethodna godina studija

Post by nema dalje »

dekan je rekao da se nikome ne moze ponistiti nesto sto je polozeno, ako je rijec o cijelom polozenom ispitu. Moze se ponistiti samo ako je nesto polozeno u dijelovima.... ne brini

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Polaganje ispita ako nije čista prethodna godina studija

Post by MarcusTulliusCicero »

Dekan to jeste rekao, ali to nije ništa konkretno dok se trenutna Odluka ne promijeni. Zahtjev za promjenom trenutne Odluke će biti proslijeđen sljedeće sedmice NNV-u, a sjednica bi se trebala održati između 20. i 25. juna.

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”