Da li se vanredni studenti mogu upisati na još jedan fakultet na redovni studij?

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
sunrise_ave
Posts: 16
Joined: Thu Sep 16, 2010 6:56 pm

Da li se vanredni studenti mogu upisati na još jedan fakultet na redovni studij?

Post by sunrise_ave »

Ukoliko sam postavio pitanje na pogrešnom mjestu, izvinjavam se, i molim moderatore da mi pošalju link gdje da ponovo postavim pitanje, nisam znao gdje da pišem pa sam zbog toga otvorio novu temu, u svakom slučaju kada dobijem odgovor, brišem je :)
Ovako, imam status vanrednog studenta (treća godina), a uvijek mi je bila želja studirati i psihologiju :biggrinlove:, pa me interesuje da li neko zna da li se vanredni studenti Pravnog fakulteta mogu upisati na još neki fakultet, ali u svojstvu redovnog studenta? Da li mogu aplicirati kada bude otvoren konkurs za upis na studij na Filozofskom fakultetu? Nije mi jasno da li ta mogućnost postoji samo za samofinansirajuće studente, dakle da paralelno mogu studirati, ili mogu i vanredni? Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru

Swatch83
Posts: 478
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:47 pm

Odg: Da li se vanredni studenti mogu upisati na još jedan fakultet na redovni studij?

Post by Swatch83 »

Aaaa ko da sebe slusam,meni je psihologija tiha patnja....:)

Diesel
Posts: 644
Joined: Sat May 23, 2009 8:05 am

Odg: Da li se vanredni studenti mogu upisati na još jedan fakultet na redovni studij?

Post by Diesel »

hahahha i mene zanima jedno pitanje.. ja sam uporedo htjela upisati i kriminalistiku , na pravnom sam vanredna treca godina a kriminalistiku sam htjela upisati dogodine i zanima me  , buduci da imamo dosta zajednickih predmeta , hoce li mi se priznati one koje sam polozila na pravu da ne polazem dva puta npr . sociologiju . kriminologiju itd..zbog ove bolonje sve je zbrkano pa...

emily
Posts: 228
Joined: Tue Sep 22, 2009 1:37 pm

Odg: Da li se vanredni studenti mogu upisati na još jedan fakultet na redovni studij?

Post by emily »

Super tema, meni je filozofija u mislima :), ali ja cu o tome tek kada dobijem diplomu tu, hehe.  :d055:
Sunrise_ave jesi gledao u Zakonu o visokom obrazovanju, jel ima neka informacija? Pozdrav
Last edited by emily on Fri Nov 04, 2011 9:28 am, edited 1 time in total.

konacno_apsolvent
Posts: 46
Joined: Mon Oct 10, 2011 3:45 pm

Odg: Da li se vanredni studenti mogu upisati na još jedan fakultet na redovni studij?

Post by konacno_apsolvent »

Ja se izvinjavam sto ovdje postavljam pitanje, buduci da nam je tema Peticija za bolje uslove studiranja zakljucana. Moze li nam iko odgovoriti kad bi se ova odluka pismeno mogla proslijediti profesorima u vezi polaganja ispita sa tekuce godine ako prethodna nije cista. Koliko jos dugo da cekamo da se to vec jendom rijesi. Unaprijed hvala...

emily
Posts: 228
Joined: Tue Sep 22, 2009 1:37 pm

Odg: Da li se vanredni studenti mogu upisati na još jedan fakultet na redovni studij?

Post by emily »

http://epravo.ba/pravni-fakulteti ... jevo/3353/
Kolega, imas tu izvjestaj, ne znam jesi vidio.  ;)

konacno_apsolvent
Posts: 46
Joined: Mon Oct 10, 2011 3:45 pm

Odg: Da li se vanredni studenti mogu upisati na još jedan fakultet na redovni studij?

Post by konacno_apsolvent »

Draga kolegice, izvjestaj sam i ranije vidio, no, ovdje, kako sam ja mogao primijetiti nije konkretno receno kad ce profesori biti obavijesteni o istoj odluci, sutra, za mjesec, do Januara, sto mene konkretno zanima...

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Da li se vanredni studenti mogu upisati na još jedan fakultet na redovni studij?

Post by MarcusTulliusCicero »

Ne možemo konkretno ni napisati kada ne zavisi od USP-a. Da se samo mi pitamo Odluka bi davno bila napisana, potpisana i proslijeđena svima.

Uglavnom, zahtjev da se Odluka napiše i proslijedi svim profesorima, kao i detaljan opis Odluke (kako je dogovoreno na NNV-u) je već napisan od strane USP-a i u srijedu 09.11.2011. nosi se u Dekanat da prof. Petrović na osnovu našeg zahtjeva i priloga napiše i potpiše tu odluku, a onda će tu Odluku USP dostaviti svim profesorima, asistentima i postaviti na oglasne ploče.

sunrise_ave
Posts: 16
Joined: Thu Sep 16, 2010 6:56 pm

Odg: Da li se vanredni studenti mogu upisati na još jedan fakultet na redovni studij?

Post by sunrise_ave »

[quote="emily"]
Super tema, meni je filozofija u mislima :), ali ja cu o tome tek kada dobijem diplomu tu, hehe.  :d055:
Sunrise_ave jesi gledao u Zakonu o visokom obrazovanju, jel ima neka informacija? Pozdrav
[/quote]

Tražio jesam, ali nažalost nisam ništa našao u pogledu toga :( Možda nisam dovoljno dobro tražio, morat ću ponovo pogledati kada budem imao malo više vremena. I ja bih se rado upisao 2012/2013., međutim niko ne zna je li to može ili ne, zbog posla nisam u mogućnosti otići na studentsku, pokušavao sam par puta telefonom, ali se niko ne javlja, što naravno i nije iznenađujuće, budući da oni rade sve, osim svog posla.
@ Diesel - koliko sam upućen, priznaju sve zajedničke predmete :)

Diesel
Posts: 644
Joined: Sat May 23, 2009 8:05 am

Odg: Da li se vanredni studenti mogu upisati na još jedan fakultet na redovni studij?

Post by Diesel »

eh ako je tako mozda zavrsim jos jedan do 2015.god hahahah hvala na info...sretno

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”