VII Stepen Strucne Spreme

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
tafco
Posts: 12
Joined: Thu Feb 04, 2010 11:58 am

VII Stepen Strucne Spreme

Post by tafco »

Pozdrav,moze li mi neko dati informaciju koji su stepen strucne spreme osobe koje su zavrsile studij po bolonji ove godine i stekli titulu "bakalaureat/bachelor prava"?.Radi se o tome da sam aplicirao na konkurse za posao-pripravnik i sada mi stizu obavjestenja tj.odbijenice u kojima se navodi da ne ispunjavam uslov "da ima univerzitetsku diplomu ili druge obrazovne ili akademske kvalifikacije najmanje VII. stepena stručne spreme;"(cl.25.st.1 tacka c) Zakona odrzavnoj sluzbi u FBiH).

SamraD
Posts: 250
Joined: Tue Sep 27, 2011 1:21 pm

Odg: VII Stepen Strucne Spreme

Post by SamraD »

Trenutno se pod becler prava svrstava visa sprema, tj. sesti stepen. Svi se nadamo da ce se to ipak promjeniti.  :S

AdiMali
Posts: 173
Joined: Fri Jan 29, 2010 3:45 pm

Odg: VII Stepen Strucne Spreme

Post by AdiMali »

Na nivou Federacije bechleri prava su VI stepen, dok je na drzavnom nivou bechler prava VII stepen,medutim nesekirajte se morace se izvrsit ispitivanje po fakultetima te se utvrdit da mi imamo VII stepen, jer ako gledamo iskreno imamo vise ispita od starog sistema kad se izuzmu oni ispiti koji se se nama dijelili na dva.

belaw
Posts: 162
Joined: Fri Jul 17, 2009 7:49 pm

Odg: VII Stepen Strucne Spreme

Post by belaw »

Ma kakva ispitivanja po fakultetima...  :c053: Kod nas u drzavi je takvo stanje da ako imas stelu, mozes naci fantastican posao, a da niko nece gledati jesi li VI ili VII stepen.. Neki cak sa srednjom skolom rade po ministarstvima i sl. Zalosno!

Flaaa
Posts: 213
Joined: Sat Aug 22, 2009 3:04 pm

Odg: VII Stepen Strucne Spreme

Post by Flaaa »

Mislim da je osnovna obaveza dekana, uprave itd da obavjeste ministarstvo il ko je nadlezan za to u vezi ovog problema.
Nista nam ne znace uslovi studiranja ako se studenti po zavrsetku studija dovode u ovakve situacije.

To bi valjda trebala biti primarna obaveza i predstavnika studenata i rukovodstva da se ukljuce u rjesavanju ovakve problematike.

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: VII Stepen Strucne Spreme

Post by MarcusTulliusCicero »

Danas sam sa Dekanom razgovarao o ovome problemu. Obećao je da će se Uprava Fakulteta uključiti u rješavanje istog.

Također, USP planira da održi sastanak sa ministrima obrazovanja KS i FBiH kako bi se razgovaralo o ovome. Ovo je jedan od prioriteta kako USP-a, tako i Uprave Fakulteta i insistirat ćemo da se što prije riješi ovaj problem. O našim koracima blagovremeno ćemo vas obavijestiti putem www.usp.ba i ovdje na BHP-u.

ivana
Posts: 32
Joined: Thu Apr 09, 2009 12:08 am

Odg: VII Stepen Strucne Spreme

Post by ivana »

mene zanima završila sam 4.god (prvi ciklus) i planiram se prijaviti na natječaj za posao,međutim u prijavnom obrascu agencije za državnu službu fbih moram popunit i stepen stručne spreme pa me zanima šta da napišem jeli ima neko sličnih iskustava,il da to jednostavno izostavim???? Il da zanemarim konkurs pošto se traži VII.stepen,završen pravni fakultet??? ( kao naravno i u svakom drugom natječaju)  :moli:

tafco
Posts: 12
Joined: Thu Feb 04, 2010 11:58 am

Odg: VII Stepen Strucne Spreme

Post by tafco »

Hvala na odgovorima i iskreno se nadam da ce se ovaj problem uskoro rijesiti.

@ivana-u istoj sam situaciji kao i ti.Ja sam svoje prijave slao i u polju "stepen strucne spreme i steceno zvanje" pisao sam "bakalaureat/bachelor prava".Do sada su mi iz ADSFBiH slali samo odbijenice jer ne ispunjavam uslov iz cl.25.st.1 tacka c) Zakona odrzavnoj sluzbi u FBiH.Trenutno je otvoren konkurs za prijem pripravnika u Opcinskom sudu u Sarajevu,ali se trazi "VSS-VII stepen strucne spreme-zavrsen pravni fakultet" pa posalji prijavu,mozda je prihvate :)

ivana
Posts: 32
Joined: Thu Apr 09, 2009 12:08 am

Odg: VII Stepen Strucne Spreme

Post by ivana »

hvala... :d055: good luck.. ;)

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: VII Stepen Strucne Spreme

Post by MarcusTulliusCicero »

"Bolonjci" se mogu zaposliti u državnoj službi
http://epravo.ba/bih/zakonodavstvo/3273/

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”