placanje/sehidska porodica

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by MarcusTulliusCicero »

Najbolje je u studentskoj službi ili u dekanatu. Vrata odmah pored studentske službe. :)

aldy21
Posts: 44
Joined: Sun Oct 31, 2010 1:27 am

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by aldy21 »

hvala na informaciji..al znam da sAd na studentskoj nastupa cirkus po pitanju toga!!!

nevolimte
Posts: 48
Joined: Sun Jul 19, 2009 1:05 am

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by nevolimte »

Eh ovo i da se ja javim,znaci za ovo besplatno skolovanje,Vlada finasira samo one studente koji ne obnavljaju godinu,tako da prvo sto treba da uradite jeste da odete do svoje sehitske organizacije,da vas oni evidentiraju i dobit cete jedan papir,onda s tim papirom samo kupite one papire za upis,i to predate..tako su meni objasnili..:D

aldy21
Posts: 44
Joined: Sun Oct 31, 2010 1:27 am

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by aldy21 »

kakav papir?? ;(

nevolimte
Posts: 48
Joined: Sun Jul 19, 2009 1:05 am

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by nevolimte »

Taj papir trebaju da ti daju u sehitskoj ogranizaciji,mene su zvali jos prije dva mjeseca i kad sam otisla,dali su mi taj papir,na njemu pise odluka Vlade za besplatno skolovanje u vidu zakljucka ,cudi me da te nije niko kontaktirao iz sehitske povodom ovog...
Last edited by nevolimte on Wed Sep 12, 2012 9:24 pm, edited 1 time in total.

Tahir
Posts: 14
Joined: Sat Jul 04, 2009 6:46 pm

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by Tahir »

Potreban je dokaz da pripadas grupi koja je oslobodjena od placanja, najlakse je otici u svoju opcinu i traziti od sluzbe za boracka pitanja uvjerenje da si korisnik porodicne invalidnine. Na tom uvjerenju ce pisati da si korisnik porodicne invalidnine i po kojem osnovu (ako si dijete sehida, pise da ti je roditelj poginuo kao pripadnik AR BiH), te ce pisati u koju se svrhu izdaje. Svake godine sam predavao taj papir uz upis i ne placam nista (bio sam redovan student). A sto se tice sehidske organizacije, mene su jos prosle godine obavijestili da sehidske porodice imaju pravo na besplatno skolovanje, mada sam i prije to koristio, mozes i njih kontaktirati cisto da ti daju papir na kome se nalazi zakljucak vlade. Drago mi je da se ipak postuje ovaj zakljucak.  :d055:

amy991
Posts: 99
Joined: Sat Dec 04, 2010 12:54 am

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by amy991 »

Dakle ako sam sehidska porodica i RS i ovu godinu ću obnoviti,nisam oslobođena plaćanja? :(

Lucy
Posts: 223
Joined: Thu Oct 14, 2010 12:56 pm

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by Lucy »

i mene to zanima,kakve veze ima ako obnavljamo duzni su zakonom da nam plate fax? Ja imam karticu da sam sehitska porodica,slicno licnoj karti,moze li s tim ili?

Alen89
Posts: 2458
Joined: Wed Jul 01, 2009 1:49 pm

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by Alen89 »

Imam jedno pitanje. :)
Razmisljao sam da sutra predam papire za upis, eh da li je neko (od sehidskih porodica) predavao i ono uvjerenje o neplacanju skolarine? da li je to moguce, mislim hoce li me vratiti sa studentske? (tj da moram platiti i ja skolarinu, ili da pisem molbu za placanje na rate) Thx.

Lucy
Posts: 223
Joined: Thu Oct 14, 2010 12:56 pm

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by Lucy »

Meni su rekli da sehidska porodica ne placa obnovu godine,ima pravo na besplatno skolovanje bez obzira da li upisuje prvi put ili obnavlja....

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”