placanje/sehidska porodica

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
ClEoPaTrA
Posts: 1462
Joined: Mon Jul 06, 2009 12:33 am

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by ClEoPaTrA »

U molbi morate navesti vaš trenutačni status studenta na fakultetu, razloge zbog kojih zaista niste u mogućnosti platiti 1000 KM odjednom ( šehidska porodica, teška materijalna situacija, status još jednog učenika/studenta u porodici, izdatak npr. za prevoz, knjige). Zaista, morate napisati tako da postoji osnov da se vaša molba prihvati. Na samom kraju napišite: Molim vas da na ovu molbu odgovorite u roku od 7 dana. Unaprijed vam se zahvaljujem i nadam vašem pozitivnom odgovoru.

Odprilike je to- TO ;)

Lucy
Posts: 223
Joined: Thu Oct 14, 2010 12:56 pm

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by Lucy »

Hvala ti.Napisat cu tu molbu,kad vec moram platiti 1000 km bar mogu traziti da bude u ratama,koliko toliko je lakse..:)

ClEoPaTrA
Posts: 1462
Joined: Mon Jul 06, 2009 12:33 am

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by ClEoPaTrA »

Da..Možete tražiti da jednu ratu platite do početka školske godine, a drugu ratu pri upisivanju narednog semestra. Dobro bi bilo da to isto navedete u molbi, kako biste pokazali svoju ozbiljnost u zahtjevu i samim time spremnost na određeno surađivanje, a ne na neki vid napada kako to mnogi čine. Vjerujte, mi smo njima samo određena brojka, i bez suradnje, sa pravilnicima onakvim kakvim jesu trenutno, ništa konkretno ne možemo postići. Žalosno je da je sve tako, ali takav je cijeli sistem, a ne samo Pravni fakultet u Sarajevu.

Lucy
Posts: 223
Joined: Thu Oct 14, 2010 12:56 pm

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by Lucy »

A znam.Bas kao sto kazes to je zalosno.Uopste nas ne posmatraju kao osobe,vec kao zaradu,jer oni na nama ustavri zaradjuju...ali eto...

Lucy
Posts: 223
Joined: Thu Oct 14, 2010 12:56 pm

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by Lucy »

Recite mi da li sam luda ili sta..Ali neki dan kada sam bila na fxu procitala sam izmedju ostalog sto je potrebno za upis u prvu godinu ovoj sad generaciji da sehidske porodice,djeca invalida itd ne placaju skolarinu???? 5 puta sam procitala i pitam se da li me oci varaju,pa za sta sam ja dala 1000 km???

Amcho
Posts: 6097
Joined: Thu Nov 12, 2009 6:39 pm

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by Amcho »

@Lucy


Nisam vidio tu odluku, ali ako tako piše onda ti imaš pravo na povrat školarine. Samo pripremi potvrdu-papir (nisam upoznat kako kod vas ide pa ne zamjeri na nestručnom terminu) da pripadaš toj grupi odnosno imaš pravo na besplatno školovanje i podnesi molbu dekanu. Svakako možeš otići do dekanata druga vrata lijevo  od šaltera studentske službe i raspitaj se za povrat novca. :mig:

Lucy
Posts: 223
Joined: Thu Oct 14, 2010 12:56 pm

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by Lucy »

Ja sam to procitala na prvom spratu kod kabineta asistenata na onoj oglasnoj ploci :S joj neznam vjeruj mi ali pise jasno da ne moraju placati skolarinu,sad predpostavljam da se odnosi kako na R tako i na RS? Zaista bih voljela da mi kazes na koji nacin mogu saznati tj raspitati se malo bolje o tome,i biti sigurna ako cu se vec obratiti dekanu? Jel mogu nekome poslati mail ili nesT?

Amcho
Posts: 6097
Joined: Thu Nov 12, 2009 6:39 pm

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by Amcho »

Znam da je prof. Grbo prodekanesa za nastavu, međutim za to ti je najbolje da odeš do dekanata odnosno sekretara faksa jer su oni najbolje upućeni u takve stvari, sumnjam da će ti studentska služba izaći u susret.

Kao što sam napisao dekanat ti je druga vrata lijevo  od šaltera studentske službe. Upitaj sve što te zanima i vidi koja je procedura, jer sam siguran da ako već pripadaš toj grupi koji su oslobođeni da nema potrebe da daješ novac. Sretno ti i ako-kad središ javi nam. ;)

Lucy
Posts: 223
Joined: Thu Oct 14, 2010 12:56 pm

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by Lucy »

pa vazi.Hvala ti,otici cu sutra ujutro jer svakako moram da prijavim okotobarski ispit uh :) vidjet cemo sta ce biti:)

nevolimte
Posts: 48
Joined: Sun Jul 19, 2009 1:05 am

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by nevolimte »

lucy jesi li saznala nesto u vezi ovog placanja,i ja sam isto sehitska porodica i kad sam se upisivala pitala sam na studentskoj sluzbi imam li ikakvo pravo u vezi popusta na skolovanje,rekli su mi da oni ne prave nikakve razlike i da moram platiti kao i svi drugi,usput falio mi je samo jedan bod da upadnem medju redovne,medjutim naravno nisam uspjela na osnovu svog statusa dobiti niti taj jedan bod i upisana sam kao rs,sad upisujem trecu godinu i stvarno ne znam kako cu odmah dati 1000 km,nije jednostavno ali naravno koga to zanima...

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”