placanje/sehidska porodica

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
ovoono
Posts: 2
Joined: Sun May 22, 2011 11:26 pm

placanje/sehidska porodica

Post by ovoono »

upisan sam na fakultet 2007  sad sam  3 godina.. upisan kao RS  i tek sad sam saznao od nekih osoba da nisam bio duzan da placam skolarinu u iznosu od 1000km godisnje... isao sam na studetnsku sluzbu i oni mi kazu da to nije tacno..
zna li iko od vas kako ovo ide? je li tacno ili nije? i pokusao sam da nadjem pravilnik pravog fakulteta i nisam ga uspio naci...
pa ako moze info i oko toga... i kome bi se trebao obratiti za ovo (osim studentskoj sluzbi)...
hvala puno

lika
Posts: 34
Joined: Fri Feb 25, 2011 2:47 pm

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by lika »

Znam za identičan slučaj, ali prije nekoliko godina. Ista je priča bila na studentskoj. Kao da će vratiti pare iz svoga džepa.  I "oštećena strana" lijepo napisala molbu dekanu, iznijela situaciju, pozvala se na zakon(lijepo i citirala član) i pare joj bile vraćene u punom iznosu u roku od mjesec dana.

ovoono
Posts: 2
Joined: Sun May 22, 2011 11:26 pm

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by ovoono »

uppravo zbog toga trazim pravilnik pravnoog fakulteta i nigdje ne mogu da ga nadjem  :S

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by MarcusTulliusCicero »

http://epravo.ba/media/PFSA Pravilnik (2005.).pdf

To je Pravilnik iz 2005. godine. Ne znam da li je nakon toga izlazio novi.

Lucy
Posts: 223
Joined: Thu Oct 14, 2010 12:56 pm

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by Lucy »

Sta je bilo na kraju s ovim slucajem? I ni ja nemogu naci taj pravilnik..Nas vecini fakulteta ne moraju sehidske porodice da placaju tolike pare,ali kod nas izgleda moramo sve  :@

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by MarcusTulliusCicero »

Imaš link do Pravilnika u postu iznad.

Alen89
Posts: 2458
Joined: Wed Jul 01, 2009 1:49 pm

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by Alen89 »

Pravilo je da placas sve. :( Cak ni skolarinu ne mozemo placati u ratama. Kao jedan od izgovora, puno raje upise i plati pola rate, i onda odjednom nestanu. Sigurno cu ja u trecoj godini odustati. Jedino me smrt i bolest moze odaljiti od zavrsetka skolovanja. Al et !

Lucy
Posts: 223
Joined: Thu Oct 14, 2010 12:56 pm

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by Lucy »

Ma ovo je bas glupo,pa 1000km nije malo pogotov kada ih nemas :S

ClEoPaTrA
Posts: 1462
Joined: Mon Jul 06, 2009 12:33 am

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by ClEoPaTrA »

Napišite molbu u kojoj ćete objasniti razloge zbog čega zahtijevate plaćanje u dvije rate. Ono što je bitno, zamolite da vam dekan odgovori u roku od 7 dana, ali samo pismeno. Prilikom predaje na studentskoj službi, zamolite da vam se ovlaštena osoba potpiše kako je tog i tog dana primila molbu. U slučaju negativnog odgovora, obratite se Upravnom odboru na isti način, a njima nije u interesu da se peglaju sa vama. ;)

Lucy
Posts: 223
Joined: Thu Oct 14, 2010 12:56 pm

Odg: placanje/sehidska porodica

Post by Lucy »

Hvala ti...Reci mi kako bih mogla sastaviti tu molbu,ako znas jer zaista nemam s tim iskustva..

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”