Upravno pravo kod prof. Duvnjaka ili Ajanovića?

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
DOP_GUN
Posts: 40
Joined: Tue Oct 06, 2009 9:33 pm

Odg: Upravno pravo kod prof. Duvnjaka ili Ajanovića?

Post by DOP_GUN »

Molim kolege, ako znaju da mi napisu sta treba poduzet da bi se ispit polagao pred komisijom?

Legally Blonde
Posts: 1250
Joined: Fri Feb 20, 2009 1:39 pm

Odg: Upravno pravo kod prof. Duvnjaka ili Ajanovića?

Post by Legally Blonde »

Dovoljno je ispit pasti 3. puta.  :p031: Onda već prelazi u obavezu da polažeš pred komisijom. Mislim da se uplaćuje 50 ili 60 KM na račun komisijskog ispita...i eto...
S tim da kod nas nikad haman nema komisije. (Tako mi rekoše, jer nisam ništa nikada izlazila komisijski...)

DOP_GUN
Posts: 40
Joined: Tue Oct 06, 2009 9:33 pm

Odg: Upravno pravo kod prof. Duvnjaka ili Ajanovića?

Post by DOP_GUN »

Hvala ti na odgovoru. Ja studiram po starom sistemu i ne znam kako ide, znam za bolonjce da je obavezno pred komisijom nakon treceg padanja na ispitu, nisam do sad imao potrebe da trazim da polazem pred komisijom, ali upravno pravo cu morat.

Vjerovatno se podnosi Zahtjev u studentskoj...

Amcho
Posts: 6097
Joined: Thu Nov 12, 2009 6:39 pm

Odg: Upravno pravo kod prof. Duvnjaka ili Ajanovića?

Post by Amcho »

Ĉlan 67. (Polaganje ispita pred komisijom po zahtjevu studenta)

(1) Student koji nije zadovoljan postignutom ocjenom na ispitu moţe u roku od 24 sata nakon saopćenja ocjene pismeno traţiti da ispit ponovi pred komisijom.
(2) Zahtjev za ponavljanje ispita iz stava (1) ovog člana mora biti obrazloţen.
(3) Dekan, odnosno direktor visoke škole imenuje predsjednika i dva člana ispitne komisije u roku od 24 sata od prijema zahtjeva iz stava (1) ovog člana, ako ocijeni da je zahtjev osnovan.
(4) Predmetni nastavnik čijom ocjenom student nije bio zadovoljan ne moţe biti predsjednik komisije, a jedan član komisije mora biti iz drugog nastavnog predmeta, ali iz iste ili srodne nastavne oblasti.
(5) Dekan, odnosno direktor visoke škole odreĎuje termin polaganja ispita u roku od tri dana od dana podnošenja osnovanog zahtjeva studenta.
(6) U slučaju zahtjeva iz stava 1. ovog člana, pismeni ispit ili pismeni dio ispita neće se ponoviti pred komisijom, već će postojeći ocijenjeni pismeni rad komisija ponovno pregledati i ocijeniti, dok je ponavljanje usmenog ispita ili usmenog dijela ispita pred komisijom obavezno.
(7) Prilikom utvrĎivanja ocjene, komisija će uzimati u obzir sve verificirane rezultate rada studenta u toku nastave.
(8) Kod prigovora studenta na ocjenu za praktični ispit iz onog predmeta čije polaganje nije moguće ponovno organizirati, komisija imenovana od strane dekana, a sastavljena od nastavnika iz odgovarajuće oblasti preispitat će odluku nastavnika koji je ispit ocjenjivao i to na osnovu audio/video zapisa i drugih oblika dokumentiranja polaganja ispita te donijeti konačnu odluku.
(9)Za predmete iz stava 8. ovog clana visokoskolske ustanove odnosno organizacione jedinice duzne su osigurati audio/video zapis ili drugi adekvatan oblik dokumentiranja toka provjere znanja.
(10) Odluka komisije se donosi vecinom glasova,a na istu moţe se izjaviti ţalba dekanu, odnosno direktoru visoke škole u roku od 24 sata od saopćenja odluke komisije.
(11) Student moţe traţiti komisijski ispit najviše dva puta u toku jedne studijske godine.



Vjerovatno te ovo zanimalo :)

Izvor: ZAKON O VISOKOM OBRAZOVANJU KANTONA SARAJEVO

http://epravo.ba/forum/index.php? ... w;down=580


Sretno kolega ;)

DOP_GUN
Posts: 40
Joined: Tue Oct 06, 2009 9:33 pm

Odg: Upravno pravo kod prof. Duvnjaka ili Ajanovića?

Post by DOP_GUN »

Hvala.  ;)

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”