Dodjela diploma

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
frki_
Posts: 2
Joined: Thu Mar 04, 2010 4:39 pm

Odg: Dodjela diploma

Post by frki_ »

Je li ko od kolega imao namjeru povesti  nekoga od porodice jer smo u pozivnicama zamoljeni da to ne cinimo radi velikog broja diplomanata, oko 600 nas je ukoliko sam tacno obavjesten ? sta mislite ?

ClEoPaTrA
Posts: 1462
Joined: Mon Jul 06, 2009 12:33 am

Odg: Dodjela diploma

Post by ClEoPaTrA »

U Zetru da, na fax ne..Mogu biti u prizemlju ;)

Iker C
Posts: 165
Joined: Sun Sep 19, 2010 6:27 pm

Odg: Dodjela diploma

Post by Iker C »

Da li moguće da je ove godine 600 diplomanata prava iz Sarajeva?

ClEoPaTrA
Posts: 1462
Joined: Mon Jul 06, 2009 12:33 am

Odg: Dodjela diploma

Post by ClEoPaTrA »

To su diplomanti i magistranti. Međztim naš fakultet svake godine izbaci 500 Pravnika. Očita hiperprodukcija kadra.

aliya
Posts: 1
Joined: Fri Apr 16, 2010 8:32 pm

Odg: Dodjela diploma

Post by aliya »

osijedihhhhh cekajuci pa hoce li mi stici do petka ja sam iz srebrenika ako su juce poslali trebalo biiiiii :zamisljen:

mirta
Posts: 74
Joined: Tue Jun 08, 2010 3:35 pm

Odg: Dodjela diploma

Post by mirta »

stvarnooo,pa šta sad da radimo mi koji nismo dobili pozivnicu-čula sam da je podjela u različitim salama na faxu po brojevima.kako da mi znamo koji smo sad br.

emaila
Posts: 18
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:09 pm

Odg: Dodjela diploma

Post by emaila »

Zaista nemam nikakvu želju da preuzmem diplomu da ne moram ne bih ni došla,diplomirala sam prije godinu dana a nemam odrađen ni pripravnički.Gdje god sam se obratila imaju pravnika i previše,a npr.u općinskom sudu ćeka se godina dana na otvaranje testamenta kažu imaju previše posla.Dobila sam pozivnicu ove godine diplomiranih pravnika 643, zaista ohrabrujuće.Nadam se da će se nešto promijeniti i da će se naš trud i zalaganje nekad nagraditi a do tada"čekajući Godoa"

ivana
Posts: 32
Joined: Thu Apr 09, 2009 12:08 am

Odg: Dodjela diploma

Post by ivana »

tako je danas nažalost i u drugim oblastima,svega je već previše...  :S
ljudi mene zanima jel planirate koga voditi u zetru i koliko ljudi??  :d055:

boysick
Posts: 18
Joined: Tue Feb 24, 2009 8:25 pm

Odg: Dodjela diploma

Post by boysick »

TO JE TO...GOTOVOOOO!

:D

nuki_cika
Posts: 1757
Joined: Fri Aug 06, 2010 10:30 pm

Odg: Dodjela diploma

Post by nuki_cika »

[quote="emaila"]
Zaista nemam nikakvu želju da preuzmem diplomu da ne moram ne bih ni došla,diplomirala sam prije godinu dana a nemam odrađen ni pripravnički.Gdje god sam se obratila imaju pravnika i previše,a npr.u općinskom sudu ćeka se godina dana na otvaranje testamenta kažu imaju previše posla.Dobila sam pozivnicu ove godine diplomiranih pravnika 643, zaista ohrabrujuće.Nadam se da će se nešto promijeniti i da će se naš trud i zalaganje nekad nagraditi a do tada"čekajući Godoa"
[/quote]
Nažalost kolegice,ali tako je.Nemamo razvijenu stategiju zapošljavanja za određeni period(kao što imaju sve normalne zemlje evrope).Ponuda velika,a potražnja mala.Al hajd to,ali kad čujem pricu na tv-u "mi smo zemlja sa najmanje visokoobrazovanih ljudi u evropi",meni dođe da razbijem onaj tv.U procentima izraženo jesmo zemlja sa najmanje visokoobrazovnih,ali nas uništi privatluk.Svake sedmice pravnici,ekonomisti,inžinjeri nicu ko gljive poslije kiše i kako će biti posla,ne može ga biti sve dok se to ne uredi.Znam momka koji u srednjoj nije znao sastaviti dvije proste recenice babuka mu uplatio neki studij ekonomije u bijeljini,i eno ga sad on "diplomirani ekonmista,smjer "računovodstvo i revizija"i na hiljade je  takvih prmjera .Kod nas danas gotovo svako mjesto ima svoj univerzitet,Mene bi bilo stid nekom strancu reci da kiseljak(sredina od 5000 ljudi)ima svoj univerzitet.
Vrijeme je takvo,ako imas lovu,imas i fakultet(gotovo sigurno završen i naravno posao).Više se ne cijeni znanje,vec"imas pare,nemas pare"-marš.
Primjer je i nas fakultet,kad god je bila aktuelna tema"primjemnog ispita"oni su prolongirali to,jer su znali da gube mnogo ako uvedu prijemni,a oni su se zaposlili,ugurali svoju djecu i zaboli ih".
Apsurdno je da profesor sjedi na 10 pozicija i ima primanja od preko 5000 maraka uz razne honorare,dok drugi sjede kući i cekaju neke bolje dane.Nažalost,ali tako je :(

U obrazovanje treba ulgati i uvijek ću biti zagovornik toga,ali treba donijeti i određenu zakonsku regulativu kojom će se ograničiti broj tzv"privatnih fakulteta"
Last edited by nuki_cika on Sun Oct 23, 2011 5:57 pm, edited 1 time in total.

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”