Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
SamraD
Posts: 250
Joined: Tue Sep 27, 2011 1:21 pm

Odg: Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by SamraD »

[quote="anestezija"]
Sto se tice profesora, pohvale prof. Hajriji, zena je prije svega pegagog, pa onda profesor, sto mnogim na fakultetu nedostaje. Prosto te bude sramota da ne naucis ispit kod nje. :)
Asistenata kao sto je Izmirlija nam fali na drugoj i trecoj godini. ;)

[/quote]

Prof. Hajrija je fenomenalna zena, profesor, pedagog. Tim nekim redom. Upravo sto kazes covjeku bude muka sto je razocara ako nesto ne zna, jer je ona tako od pocetka pristupacna, jednostavna i stvarno sviju tretira kao ljude, studente, kolege, a ne kao neku stoku koju mora pretrpiti taj dan.
Imam ja jedno iskustvo s prof. Zvonimirom Tomicem koji mi je inace kao profesor nula bodova, bez obzira sto imam dvije devetke iz njegovog predmeta. Jednom sam mu prisla da ga pitam nesto o gradivu samo sto me nogom nije napenalio koliko mu je bilo muka sto sam uopste prisla. A na jednom roku (jedini put kad sam pala to krivicno), posto se polaze po dijelovima, polagala sam jedan dio cini mi se krivicnog prava II. Postavi on meni pitanje, ja sve ispricam sto imam za reci i on kaze nije to to i zafrljaci mi indeks i kaze napolje. Ja izadjem vani i pogledam one svoje papire s predavanja i shvatim da sam rekla sve ono sto je on i sam predavao. E sta covjek kod takvih ljudi da uradi... Svi su me molili da mu opet ne ulazim da se on ne bi nanervirao i na ostalima se istresao, a to sto sam ja ucila i morala doci kuci i reci roditeljima da sam pala i moja sekiracija, a koga briga... Odvratno. Bas odvratno.
Last edited by SamraD on Mon Apr 23, 2012 9:38 pm, edited 1 time in total.

dominion
Posts: 293
Joined: Sun Dec 19, 2010 3:12 pm

Odg: Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by dominion »

Mislis li na Zvonimira Tomica,  Ivo predaje Sociologiju i Logiku?

SamraD
Posts: 250
Joined: Tue Sep 27, 2011 1:21 pm

Odg: Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by SamraD »

Jeste, do mene je.  :c053: Pukla sam skroz.

maeriae
Posts: 12
Joined: Fri Sep 03, 2010 8:56 pm

Odg: Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by maeriae »

moram reći da ne samo da naročito poštujem profesora Edina Muminovića,nego sam i oduševljena kompletnošću profesorove ličnosti - prefinjenošću , strpljenjem, poštovanjem koje nam ukazuje i posebno efikasnim  načinom na koji je postigao osnovni cilj obrazvanja u domenu njegovog predmeta -  razumijevanje i rješavanje konkretng pravnog problema bez toga da moramo piti apaurine pred ispit. :f035:
od asistenata : asistentica Džamna na prvom mjestu i asistentica Kanita , za svako poštovanje :f035:

Harvester_of_Sorrow
Posts: 1320
Joined: Thu Feb 04, 2010 2:48 pm

Odg: Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by Harvester_of_Sorrow »

Po mom misljenju, kada se sve uzme u obzir, najbolji profesori na nasem fakultetu su: prof. Muminovic i prof. Sijercic-Colic.
Najlosiji profesor je prof. Nezla Boric, a i prof. Misita ne zaostaje mnogo.

kp500
Posts: 623
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:16 pm

Odg: Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by kp500 »

Meni je prof. Duvnjak najbolji profesor, čovjek je hodajuća enciklopedija i živa legenda. Prvo mjesto dijeli po meni sa prof. Petrovićem.

Kazuyoshi
Posts: 53
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:00 am

Odg: Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by Kazuyoshi »

U restoranu "Plavo bijeli", koji se nalazi u sklopu stadiona Pecara, zbog verbalne svađe, a potom i tuče, slobode su lišeni Z. G. (1947. godište) iz Sarajeva i I. P. (1979.) iz Širokog Brijega, izjavio je portparol MUP-a ZHK Damir Čutura. Privedene osobe su bile pijane i drsko su se ponašale. Kod Z. G. je izmjereno 3,66 promila alkohola, a kod I. P. 1,65. Oba lica su zadržana do otrežnjenja, a u toku je obrada – kazao je Čutura za Avazov "Sport".

http://www.dnevniavaz.ba/sport/fudbal/9 ... ecari.html

profesor u svoje slboodno vrijeme moze raditi sta hoce(mozda?),ali onda je bezveze prica na racun studenata kako su ovakvi ili onakvi,kako nisu akademski gradjani i slicno.jos jedna ruzna stvar i mrlja na ugled pravnog fakulteta,a Boga mi i profesora.

dora
Posts: 422
Joined: Thu Sep 24, 2009 11:39 am

Odg: Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by dora »

Prof. Grebo se drsko ponašao jer je rekao da navija za Velež ...hihiihih.. baš baš drsko ponašanje...ma daaaaaj....

Kazuyoshi
Posts: 53
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:00 am

Odg: Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by Kazuyoshi »

3,66 promila alkohola u krvi.

sa 3,5 je vrlo moguca koma,a sa 4 i vise smrt.i sad da me neko ubijedi da je on sa 3,66 bio ljubazan,akademski se ponasao.kako da ne...

dora
Posts: 422
Joined: Thu Sep 24, 2009 11:39 am

Odg: Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by dora »

Svi smo mi od krvi i mesa, a ja iskreno i ne vjerujem svemu što je došlo iz MUP-a ZHN (ja lično) .... uostalom konzumacija alkohola je legalna..., to je stvar izbora..da li neko želi da sebe truje ili ne...mene više brine to što u našoj lijepoj BiH još uvijek moramo paziti u kojem gradu šta govorimo.."sloboda govora zagarantovana"..samo što će te dobiti šaku u nos.. da se razumijemo ne opravdavam ja nikog...uvijek postoje dvije strane..al' je za mene prof. Grebo veeliiki čovjek...opet ponavalja..,za mene...pozz ;)

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”