Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Only You
Posts: 30
Joined: Fri Nov 25, 2011 2:23 pm

Odg: Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by Only You »

Moram pohvaliti ass Midhat Izmirlija korektan,spreman pomoci sve pohvale idu za njega,takodjer ass Amila Ferhatovic

Kazuyoshi
Posts: 53
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:00 am

Odg: Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by Kazuyoshi »

tesko da je sad nabrajam, jer bih nekoga mogao preskociti i izostaviti ali evo... :mig:

prof. hajrija sijercic-colic - uvijek raspolozena, pomaze studentima, odlicne knjige i literatura, takodjer i asistentica vildana vranj-pleh je super. odgovaraju na emailove i uvijek spremni da pomognu. sve isto vazi i za prof. borislava petrovica i ass. amilu ferhatovic.  ass. amila zdralovic je sigurno jedna od najboljih i najkorektnijih na fakultetu. uvijek odgovara na emailove, a njene vjezbe su sjajne i dosta se nauci. moram spomenuti i prof. fikreta karcica - veliki gospodin.  :bravo: :bravo:

ass. irena stanic je totalna suprotnost od ass. koje sam gore naveo. uvijek arogantna i ponasa se kao da je fakultet njeno privatno vlasnistvo. takodjer, i ass. banovic nije u ovoj grupi koju sam gore naveo. sjecam se prve godine i vjezbi. studenti ga nesto pitaju a odgovor je ''to se podrazumijeva''. valjda vjezbe sluze da se nesto nauci, a ne ovako ali eto... :h055: ass. izmirlija je za njega izmislio vjezbe i nacin predavanja. :bravo:

rale88
Posts: 291
Joined: Thu Oct 01, 2009 2:08 pm

Odg: Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by rale88 »

Amila Ferhatovic kraljicaaaa. . . :f010:

Lisaa
Posts: 8038
Joined: Mon Dec 28, 2009 10:56 am

Odg: Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by Lisaa »

Slazem se rale88 i meni je ona super :D

hare_krishna
Posts: 724
Joined: Sun Oct 11, 2009 9:05 pm

Odg: Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by hare_krishna »

Od mene sve pohvale idu ass. Amili Zdralovic, posto sam vrlo rijetko isao na predavanja kod prof. Ive Tomica, redovan sam bio na vjezbama kod asistentice i samo na osnovu tih vjezbi sam polozio i Sociologiju i Metodologiju na prvoj godini. Zato svaka cast. Sto se tice ass. Stanic prema meni je uvijek bila korektna, tako da nemam prituzbi, kao ni prema drugim asistentima...

Sto se tice profesora jedino je nekorektna prema  meni bila prof. Habul zbog koje sam morao obnavljati godinu.

nuki_cika
Posts: 1757
Joined: Fri Aug 06, 2010 10:30 pm

Odg: Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by nuki_cika »

Ja bi ovom prilikom pohvalio rad Nedzle Borić,prije svega vrlo odgovorna,zakaže ispit u 1,a dođe u 3 sata,predavanja su i viš nego zanimlljiva,ispredaje za 15 minuta,tako da vam ne oduzima puno vremena tako da možete otići na kafu,kolace itd... :mrgreen: :haha:
Šalim se-vrlo nekorektna ona,Uđejna Habul,a sve pohvale idu Melihi za njeno znanje koje umije prenijeti na studenete,Jasminki Gradašćević i Hajriji,od asistenata koliko se sjećam na prvoj godini Izmirlija je bio jako dobar asistent,amila na krivičnom i iza razija na 4 toj .Jest da nam pošteno zna razmutiti pamet sa onim zadacima,ali njen pristup poslu koji obavlja je za svaku pohvalu

Za duvnjaka ću napisati jedan citat sa nekog drugog foruma,gdje je čovjek sve savršeno rekao


"Meni nije jasno zasto je nekima Duvnjak "legendaran" - potpuno pogresna osoba na pogresnom mjestu koja nedostatak ugleda,autoriteta i imena nadoknadjuje beskrajnim mobingom nad studentima.Namjerno insceniranje apsurda.On i ostatak svijeta,on i proizvodnja beskicmenih ulizica i pohod u povijanje nesavijenih kicmi.
Sjecam se da je u svoje vrijeme ispitivao ko od studenata nesto lose o njemu pise po netu  metoda : upitnik prisutnih - jesi to ti? ili si ti? ili ti? - paranoja osobe koja nije sigurna u podatke u svom rodnom listu.
Nisam imao neki problem sa njim (relativno receno  ),samo sam ga konstanto duboko sazaljevao,posebno njegove fanove.U principu on mi je na listi osoba koje su mi inspiracija kakav nikad ne zelim da budem 
:mrgreen:
Last edited by nuki_cika on Wed Apr 04, 2012 3:05 pm, edited 1 time in total.

pravnik_123
Posts: 578
Joined: Wed Jan 20, 2010 4:24 pm

Odg: Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by pravnik_123 »

Jasminka Gradascevic -Sijercic - ubjedljivo najprofesionalnija i najkorektnija profesorica na faklutetu. Uvijek organizovana i azurna, ne cjepidlaci na ispitima i nece te zakinuti za bod dva.Ono Sto mi se posebno svidja kod nje je sto ima jasno odredjen kriterij ocjenjivanja, pored svakog pitanja na pismenom ispitu imas broj bodova i koliko je bodova potrebno za koju ocjenu, sto je na nasem fakultetu postala misaona imenica. Pored toga, ne pegla studente nepotrebnim glupostima, vec trazi ono osnovno, a ako pazljivo slusate predavanja i pratite, sa ispitom apsolutno nemate problema, jer ispuni ono sto naglasi da je vazno. Po meni, primjer kakav bi jedan profesor trebao biti. Sve pohvale.

U ovu skupinu svakako idu Karcic, Muminovic, a od asistenata najprofesionalniji su mi Iza- Razija, Vildana i Izmirlija koji je definitivno kralj na faksu, kod njega casovi prodju u sekundi, jer covjek ima sposobnost da drzi paznju svih 45 min. i to su jedine vjezbe na kojima dosta toga mozes nauciti a da se ne dosadjujes.

konacno_apsolvent
Posts: 46
Joined: Mon Oct 10, 2011 3:45 pm

Odg: Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by konacno_apsolvent »

ABEDIN BIKIC    profesor svih vremena, nema toga koji bi se mogao porediti s njim.  :) :) :) Kada bi svi ostali bili i pola kao sto je on...korektan, uvijek zanimljiv,odgovoran a sto je najbitnije, mislim da svi OBLIGACIJE najbolje i znamo..

endless
Posts: 277
Joined: Thu Mar 29, 2012 2:11 pm

Odg: Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by endless »

U biti, vecini je najdrazi onaj profesor/profesorica kod kojeg je najlakse dobiti neku solidnu ocjenu.

Vjecni studos
Posts: 437
Joined: Wed Apr 14, 2010 12:59 pm

Odg: Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by Vjecni studos »

Pa ima stvarno na nasem fax-u korektnih profesora, a i onih koji su spremni izaci u susret studentu (Duvnjak :mrgreen:, al minus mu je sto pegla na isputu za 6. s glupostima, koje nikad nikome nece trebati), Meliha (plus Melihi sto je stvarno zanimljiva na predavanjima)... Karcic, da, on ima bas onako profesionalan odnos.  :d055:

Pohvale isto tako dekanu, puno bolji od Saltage...

Do sad stvarno nisam imao neke posebne prituzbe osim na ass. Irenu s Rimskog prava. Ta zena je zakinula, i zakida mnoge studente sa svojim aljkavim odnosom prema poslu, pa tako i mene... Pola radova one uopce ne pregleda, po prici mnogih studenata sto su isli na uvid. One sto ocjeni, ocjeni isto tako cesto potpuno nerealno (naravno, na stetu studenta). Pitanja na testu su ponekad zbunjujca, vise u smislu da su krivo postavljena, al ajde ti to s njom rijesi...

Prof. Lucic se zna izivljavati na studentima, ako ga uhvatis da je mamuran, ili ko zna sta...

I da, Udzejna Habul je pomalo nekorketna...
Last edited by Vjecni studos on Thu Apr 19, 2012 12:11 pm, edited 1 time in total.

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”