Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Kazuyoshi
Posts: 53
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:00 am

Odg: Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by Kazuyoshi »

a sta ce nam onda eticki kodeks univerziteta?isto kao sto se policajac mora ponasati uzorno kada nije na duznosti,tako i profesor mora da se ponasa moralno i akademski i onda kada nije u zgradi fakulteta.druga je stvar sto su kod nas u drzavi vrijednosti poremecene odavno. :c053: pa nam je postalo normalno ono sto je nenormalno. :bravo:

zar je akademski da npr. enes durmisevic na svojim predavanjima dekana i ostale profesore naziva pogrdnim imenima i psuje?sto je najzalosnije vecina studenata u sali to odobrava. :h055: :bravo: enes durmisevic je legenda jer psuje,a fikret karcic nije omiljen jer je gospodin i pravi primjer profesora i jer se na predavanjima drzi strogo materije. :zamisljen:

Igac
Posts: 32
Joined: Sat Nov 27, 2010 12:08 am

Odg: Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by Igac »

Svaka cast profesoru Grebi. 3.6 promila je zavidan omjer (uz pretpostavku da je taj navod tacan); mnogi mogu samo sanjati tu brojku.
To kako se profa ponasao nije ni bitno.

Dijelimo iste svijetonazore  :D

dora
Posts: 422
Joined: Thu Sep 24, 2009 11:39 am

Odg: Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by dora »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/u-saraje ... /120526103...
... Saučešće porodici Saltaga...

Chola
Posts: 919
Joined: Sun Aug 21, 2011 2:30 am

Odg: Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by Chola »

RIP

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by MarcusTulliusCicero »

UNSA: Profesor Zdravko Lučić vraćen na Pravni fakultet
http://studomat.ba/univerziteti-u-bih/u ... evu/16037/

kp500
Posts: 623
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:16 pm

Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by kp500 »

Meni je profesor Lučić ostao u izuzetno lijepom sjećanju, možda moja izjava nije popularna, ali je takva. S RIMOM sam se rasturio od učenja, ali sam zato iz građanskog dobio 8. Rim je bio RIM dok je on bio profesor na njemu. Kada sam usmeno odgovaramo bio je maksimalno korektan, a sada kada sam dublje ušao u pravnu nauku poslužiću se definicijom presumpcije nevinosti: Niko nije kriv dok mu se pravomoćnom sudskom presudom ne utvrdi krivnja, prema tome provođenje istrage, vođenje sudskog postupka, priznanje, pa ni sama prvostepena presuda ne konstatira krivnju okrivljenika, tek nakon pravomoćne sudske presude određena osoba se može smatrati krivcem za određeno krvično djelo. Do tada ona uživa sva prava zagarantovana Ustavom i zakonima. Iskreno se nadam da će biti vraćen na Rim....

Lisaa
Posts: 8038
Joined: Mon Dec 28, 2009 10:56 am

Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by Lisaa »

[quote="kp500"]
Rim je bio RIM dok je on bio profesor na njemu.
[/quote]

Bravo za ovaj dio :D

the maniacs 1987
Posts: 172
Joined: Mon Sep 21, 2009 11:45 am

Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by the maniacs 1987 »

Što se tiče predmeta i profesora Lučića,iskren da budem jako sam zadovoljan bio njegovim predavanjima.Zanimljivo je bilo,čovjek ima rimsko pravo u malom prstu,sjećam se i nekih zadaća koje smo radili,dobra interakcija na vježbama i slično.Odvojio po mjesec dana za svaku parcijalu,položio iz prve,dobio sedmicu i to je to.Moje iskustvo i mišljenje.Ostale stvari koje se vežu za njega ne bih komentarisao.

Vjecni studos
Posts: 437
Joined: Wed Apr 14, 2010 12:59 pm

Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by Vjecni studos »

Dobri profesori (redoslijed nije bitan).

Fikret Karcic (strogo profesionalan, gospodin covjek)
Ivo Tomic (gospodin, pametan, korektan)
Hajrija (dobra profesorica i osoba)
Meliha (dobra profesorica i voljna izaci u susret. Kod nje osobito cijenim sto nas ne sopa teorijom i ispiti su joj tako koncipirani da nije potrebno bubanje na pamet, vec razumijevanje i snalazenje u zakonima)
Petrovic (lakse se dise kako je on dekan, dobar dekan).

Tako tako profesori

Duvnjak (susretljiv, simpatican, ali previse je ono sto je da je osobito za onakav jedan ispit, a zna i lupati na ispitu  :mrgreen: i sto se materije tice, a i opcenito). Zna biti i nekorektan ponekad.
Lucic (dobar profesor, zna znanje, na ispitu isto sasvim O.K.. Sad ovo drugo...  :mrgreen:)


Katastrofa.

Misita.  :mrgreen:
Udzejna (totalno nekorektna)


Asistenti...

Manje vise svi O.K.

Dao bih negativnu ocjenu samo Ireni Stanic.

Za neke nemam jos misljenje, a s nekima se jos nisam susreo.
Last edited by Vjecni studos on Wed Oct 09, 2013 4:31 pm, edited 1 time in total.

dona
Posts: 36
Joined: Tue Dec 03, 2013 4:40 pm

Profesori i asistenti - pohvale, kritike...

Post by dona »

Sve pohvale za prof. Zinku Grbo,jako susretljiva osoba,a najviše joj zahvaljujem što na zamolbu studenta odmah pregleda test i upiše ocjenu,što umnogome olakšava posebno studentima koji nisu iz Sarajeva. Isto se odnosi na prof. Hajriju S.Čolić,jako korektna profesorica,sve naj,naj.Jedina zamjerka ide na račun prof. Misite iz razloga što se odvojeno dolazi na potpis kod asistentice (koja je ekstra) a posebno kod njega,tri puta zbog jednog ispita.

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”