Čitaonica

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Swatch83
Posts: 478
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:47 pm

Čitaonica

Post by Swatch83 »

Koje je radno vrijeme citaone,ima li guzve,svako koliko je pauza?? Nisam nikad bila a izgleda da je vakat dosao... :dunno:
Last edited by Swatch83 on Mon Aug 09, 2010 1:13 am, edited 1 time in total.

TinkerBeLL
Posts: 526
Joined: Wed Mar 11, 2009 7:57 am

Odg: Citaona

Post by TinkerBeLL »

[quote="Swatch83"]
Koje je radno vrijeme citaone,ima li guzve,svako koliko je pauza?? Nisam nikad bila a izgleda da je vakat dosao... :dunno:
[/quote]

Na vratima citaonica pise da je radno vrijeme od 10 :) Medjutim cesto se desi da vrijedni studenti otkljucaju citaonicu i sat ranije :)
Pravilo je da se npr zakljucava u 10.15, otkljucava u 11. Dakle, pish-push pauza traje 15 minuta. Sada kako se blize ispiti vise studenata uci u citaonici, pa se moze desiti da nekada ne uspijes naci mjesto. Inace, nije problem.

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Citaona

Post by MarcusTulliusCicero »

Kad se zaključa atmosfera je OK. U suprotnom, raja izlazi i ulazi kako hoće, pa čitaonica liči na tramvaj.

Swatch83
Posts: 478
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:47 pm

Odg: Citaona

Post by Swatch83 »

Na prvom je spratu,ako se dobro sjecam? A iskreno,ne znam da li ce mi to odgovarati,uvijek sam ucila kuci,sama,a na faxu te zvono,te galama,te sto kolega rece raja ulaze i izlaze...nesto sam skepticna...

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Citaona

Post by MarcusTulliusCicero »

Imaš na prvom spratu desno, ali i na trećem spratu kod sale druge godine.

Meni ne odgovara čitaonica. Odem nekad kad imam pauzu između vježbi, ali koncentracija nula. Mada je to sve stvar navike.

TinkerBeLL
Posts: 526
Joined: Wed Mar 11, 2009 7:57 am

Odg: Citaona

Post by TinkerBeLL »

[quote="Swatch83"]
Na prvom je spratu,ako se dobro sjecam? A iskreno,ne znam da li ce mi to odgovarati,uvijek sam ucila kuci,sama,a na faxu te zvono,te galama,te sto kolega rece raja ulaze i izlaze...nesto sam skepticna...
[/quote]

Citaonica na trecem spratu ima vise mjesta. Ako ucis naglas ili si nemirna, spremi se na usmene opomene, strijeljanja pogledom i tako...Dobra stvar za one koji se mogu iskljuciti od svega i biti udubljeni 45 minuta jedino u knjigu pred sobom :)

Swatch83
Posts: 478
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:47 pm

Odg: Citaona

Post by Swatch83 »

Najbolje da uzmem cepice za usi pa cu onda fakat biti iskljucena od svega :P

Legally Blonde
Posts: 1250
Joined: Fri Feb 20, 2009 1:39 pm

Odg: Citaona

Post by Legally Blonde »

Kod sale II godine čitaona je mnogo mirnija. Ja sam prvu i drugu godinu dala u roku zahvaljujući toj čitaoni. :) ovo naravno vrijedi za one koji uče "u sebi", a ne na glas. :)
A i fino je biti na faxu all the time...imaš svježe info, a i uvijek se nađe neko od kolega ko je već polagao ispit, pa malo pomogne ako treba. :)
(H)

dijana
Posts: 296
Joined: Sun Feb 22, 2009 9:51 pm

Odg: Citaona

Post by dijana »

Meni citaonica odgovara idem redovno ali ne u citaonu na faxu. Najvise naucim tamo jer nema kompjutera, bespotrebnog ustajanja...a niko te ne ometa, svi za sebe a i kad ih vidis odmah imas volje za ucenje.

FareSa
Posts: 148
Joined: Wed Mar 11, 2009 12:03 am

Odg: Citaona

Post by FareSa »

I meni citaona odgovara, nekako me vise motivise :D

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”