Čitaonica

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
reuf
Posts: 214
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:41 pm

Odg: Citaona

Post by reuf »

[quote="Swatch83"]
ja bih voljela da znam tacno do kada radi i kome se uopste obratiti sa zahtjevom za produzetak radnog vremena,npr.od prijateljice sam cula da kod nje na ekonomiji radi do 19h sto mi je super...
I zasto citaona na trecem spratu nije danas bila otvorena?????
[/quote]

Ovako nekako, citaonice rade uvijek do 18h. Nakon 18h se citaonice zakljucavaju, i svi moraju izaci van. Petkom obicno radi jedna, jer je puno manje ljudi na faksu, i obicno petkom budu prazne citaonice, vjerovatno jer dosta studenata zivi van Sarajeva, pa su vikendom kuci. Citaonica se zakljucava od 10h do 15h, sto u periodu od punog sata i cetvrtine, pa do narednog punog sata (npr. 10.15h, do 11h je zakljucana, pa 15 minuta pauze)... Do 11h, otprilike, nema previse guzve, a onda se intenzivno povecava broj studenata u citaonici do nekih 15h, a onda dosta studenata ode, i oko 5-6h bude svega par osoba u citaonici. Tako da vjerujem da zbog toga nikome nije naumpadalo da produzi rad citaonica, jer stvarno od 5h bude 2, 3 ili 4 osobe u citaonici...

Swatch83
Posts: 478
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:47 pm

Odg: Citaona

Post by Swatch83 »

Hvala na odgovoru,a ovo kada sam napisala da citaona nije bila otvorena mislila sam na subotu(juce),dosta je raje cekalo(kao i ja uostalom) i otisli su,ja sasvim slucajno otisla do citaone na prvom spratu kad ona radi! A npr.prije 2 sedmice je ona gornja citaona radila u subotu!? I može li se umjesto citaone na prvom spratu subotom otvoriti citaona na trecem,one stolice dole su katastrofa,sve skripi...
Last edited by Swatch83 on Sun Apr 11, 2010 10:29 am, edited 1 time in total.

reuf
Posts: 214
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:41 pm

Odg: Citaona

Post by reuf »

Mislim da je isti razlog sto samo jedna radi - malo zainteresovanih, pa se svake sedmice mijenja, jedne sedmice jedna, druge druga... A vjerujem i da redarima tako odgovara, da uvijek neko ima slobodan vikend...

denibih
Posts: 46
Joined: Tue Sep 01, 2009 9:51 pm

Odg: Citaona

Post by denibih »

[quote="Swatch83"]
ja bih voljela da znam tacno do kada radi i kome se uopste obratiti sa zahtjevom za produzetak radnog vremena,npr.od prijateljice sam cula da kod nje na ekonomiji radi do 19h sto mi je super...
I zasto citaona na trecem spratu nije danas bila otvorena?????
[/quote]

Boli bi fino da citaona radi duze, medjutim tu rade redari koji su od strane faxa mizerno placeni, tako da im se i za ovo od 9 pa do 18:00 ili nekada 17:00 divim. Ja ipak mislim da sto se tice citaona sada sve kako treba, poprilicno su ciste, onda za razliku citaona na drugim faxima fakat je tisina, onda sistem zakljucavanja, itd itd.. o meni je tamo sve kako treba, eto jedino malo veci fond knjiga da ima i da se malo ono uredi modernije stolovi, stolice fazoni, ma da i ono sto postoji sad za sad moze fino proci. Ali eto ima vremena da se stvari poboljsaju glede ovoga jer situacija nije kriticna, a sto se tice subote, ja koliko znam redari nisu duzni biti tu subotom tj. otvarati citaonu, medjutim neki to rade od sebe kao sto dolaze u 9 umjesto 10:00 kada im pocinje radno vrijeme, tako da mozda iz toga razloga neko zafali ili se dogovore da samo jedna citaona radi.

Swatch83
Posts: 478
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:47 pm

Odg: Citaona

Post by Swatch83 »

Danas kada me zapahnuo smrad cigara od kolegice koja je sjela do mene u čitaoni,pomislila sam kako bi divno bilo da ima čitaona za pušače i nepušače....izađeš na hodnik na pauzu treba ti gas-maska  jer svi puše,a još kad uđu unutra nakon pauze....da dušu povratiš.. :h055: ;( :@

reuf
Posts: 214
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:41 pm

Odg: Citaona

Post by reuf »

[quote="Swatch83"]
Danas kada me zapahnuo smrad cigara od kolegice koja je sjela do mene u čitaoni,pomislila sam kako bi divno bilo da ima čitaona za pušače i nepušače....izađeš na hodnik na pauzu treba ti gas-maska  jer svi puše,a još kad uđu unutra nakon pauze....da dušu povratiš.. :h055: ;( :@
[/quote]

Slazem se. Ali to je vec stvar neke licne (ne)kulture...

Veki
Posts: 82
Joined: Thu Dec 24, 2009 8:41 pm

Odg: Citaona

Post by Veki »

Ja skoro svake subote idem u citaonicu na 3 spratu a dan-dva prije ispita i u citaonicu na prvom spratu... atmosfera je, kako kazu kolege, dobra..zahvaljujuci citaonicama i ja sam dao sve ispite do sada :d055:

Judginica
Posts: 1
Joined: Fri Sep 25, 2009 3:39 pm

Odg: Citaona

Post by Judginica »

Kad vidim da neko napiše ČITAONA, pozli mi.
Naučite već jednom da je pravilno reći ČITAONICA, PRAONICA, ČEKAONICA isl.
Morala sam ovo napisati :)))

Bez ljutnje :)

Eborg
Posts: 1255
Joined: Fri May 15, 2009 8:11 pm

Odg: Citaona

Post by Eborg »

[quote="Judginica"]
Kad vidim da neko napiše ČITAONA, pozli mi.
Naučite već jednom da je pravilno reći ČITAONICA, PRAONICA, ČEKAONICA isl.
Morala sam ovo napisati :)))

Bez ljutnje :)
[/quote]

Red bi bio da se promijeni ime teme!  :d055:

dijana
Posts: 296
Joined: Sun Feb 22, 2009 9:51 pm

Odg: Citaona

Post by dijana »

Ima li neka citaonica da radi i u ovom ljetnom periodu, osim gradske?

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”