molba

Rasprave o aktuelnim događanjima na fakultetu.
Amche
Posts: 5
Joined: Mon Oct 05, 2009 11:54 pm

Odg: molba

Post by Amche »

Da se malo i ja ukljucim ;)
Prije neki dan sam razgovarao sa dekanom PF u Zenici koji predaje na fakultetu u Kiseljaku bas na  temu je li je ili nije priznat fax. On kaze da svaki fakultet koji radi po zakonu mora biti priznat, tj. kad ga zavrsis diploma je priznata. A razlog zasto se ne moze sa privatnih fakulteta preci na drzavni je radi odluke rektorata i njihove zabrane. Znaci zakonski je sve regularno samo da nema te famozne interne odluke rektorata.
A zamislite apsurda. Ne mozes se prebaciti, a kad ga zavrsis mozes upisati postdiplomski na bilo kojem  drzavnom pravnom fakultetu.

Znaci nije ni do tete koja radi u studenskoj niti do hira pojedinih dekana ili profesora, vec je jednostavno do rektorata.

Milby
Posts: 15
Joined: Fri Dec 04, 2009 8:29 pm

Odg: molba

Post by Milby »

Izgleda da je ta odluka rektorata nešto najnovije, jer kada sam se ja prebacivala sa PF Sa na PF Kiseljak, momak koji radi u studentskoj službi, mislim da se zove Adi, mi je rekao da nije problem ponovo se vratiti na PF Sa, s tim da se ispoštuje redovna procedura koju povlači prebacivanje sa jednog faksa na drugi. :zamisljen: Ali meni lično to nije ni bitno, jer se nemam namjeru ponovo prebacivati. :D

Amche
Posts: 5
Joined: Mon Oct 05, 2009 11:54 pm

Odg: molba

Post by Amche »

Momak se zove Samir i sef je studentske sluzbe. Ovo mi je locno rekao dekan PF u Zenici. A da ti iskreno kazem i ja sam studirao na politickim naukama u SA i dao sam prvu godinu u roku, a da nisam knjige uzeo u ruke, cak ih nisam ni imao. A kako sam uposao PF u Kiseljaku imam svaku knjigu, skriptu pa cak i neke enciklopedije iz kojih ucim. A najveci razlog zasto je sad to tako su upravo ljudi koji rade na faxu. Jednostavno studentska sluzba je otvorena sve dok posljedni student ne ode kuci, bibljoteka isto tako. Kod dekana i menadjera faxa mozes doci kad god hoces pa cak i kafu popiti. Jeste da upis godine iznosi 2500 KM, prijava svakog ispita 5 KM, gorivo do Kiseljaka i drugi troskovi, ali vjeruj ko moze da odvoji novac nece se pokajati.
Mozda ce ljudi pomisliti da me placaju da ih falim ili da radim na faksu ali vjerujete ovo su sve cinjenice u koje se svako moze uvjeriti kad dodje na taj fakultet.
A to dali se moze neko upisati sa privatnog na drzavni ni meni nije bitno. Jer i ne pomisljam da se vratim sve dok se situacija na cjelokupnom univerzitetu ne promjeni.

Milby
Posts: 15
Joined: Fri Dec 04, 2009 8:29 pm

Odg: molba

Post by Milby »

Kolega, mislila sam na momka koji radi na studentskoj službi PF u Sarajevu. I on je Adi. Sa ostalim komentarom u tvom postu se u potpunosti slažem.

miki88
Posts: 13
Joined: Sat Dec 05, 2009 9:30 pm

Odg: molba

Post by miki88 »

Pitanje za studente koji su se iz Sa prebacili u Kiseljak ;
Kako vi koji zivite u Sarajevu pratite predavanja , mislim da li ste obavezni da idete svaki dan tj kako se odvija nastava redovnog studija za vas koji vozarite iz Sa i koliko vam novaca treba mjesecno za dolazke na faks ?? :zamisljen:

blabla
Posts: 20
Joined: Tue Jun 23, 2009 1:45 pm

Odg: molba

Post by blabla »

I mene takodjer ovo sve zanima. I zna li iko ista u vezi ucenja na daljinu?
Last edited by blabla on Sat Jan 14, 2012 4:39 pm, edited 1 time in total.

Legally Blonde
Posts: 1250
Joined: Fri Feb 20, 2009 1:39 pm

Odg: molba

Post by Legally Blonde »

Ja sam na PFSA ali sam ovo ljeto u konkursu za prijem novih studenata na PF u Kiseljaku vidjela da stoji da se mogu organizirati prevoz i sl. za studente iz Sarajeva... petpostavljam neka redovna linija u terminima koji odgovaraju studentima.
Btw, sestra od moje prijateljice se tamo prebacila...i kaze kad dodjes primi te sef stuentske i sve ti fino objasni i kaze da su pravo susretljivi.  :d055:
Studentska im radi svaki dan dok radi i fax, pa mozete mozda i nazvati i raspitati se...
Eto, nadam se da sam pomogla. :kava:

marina21
Posts: 8
Joined: Fri Sep 25, 2009 11:56 pm

Odg: molba

Post by marina21 »

Evo da se i ja malo ukljucim... Druga sam godina na PFK i jako sam zadovoljna.

@miki88  Redovni studenti imaju nastavu utorkom, srijedom i cetvrtkom od 10 sati do 3 ili 4 otprilike, znaci imaju po dva predmeta dnevno. Jos nije organiziran prijevoz za studente, medjutim, autobus sarajevo-kiseljak i obrnuto, vozi gotovo svaki sat (redovna linija). Najcesce studenti iz sarajeva dolaze osobnim automobila, tj, njih vise se dogovori, pa putuju zajedno.

Vanredni studenti imaju nastavu cetvrtkom poslije podne (16:45), subotom i nedjeljom od 9 sati.
Oni nisu obavezni dolaziti bas na svako predavanje. Prezentacije sa predavanja budu postavljene isti dan na web stranici fakulteta.

Školarina za redovne studente je 2100 KM, a za vanredne 2500.

Nadam se da sam bar malo pomogla.....  :kava:

agent007
Posts: 17
Joined: Sun Feb 14, 2010 5:44 pm

Odg: molba

Post by agent007 »

Nacitah se svasta, drage moje kolege, ma sa kojeg faxa da ste. Ja sam upisao 4. godinu i idem redovno na predavanja jer samu statusu redovnog studenta. Učiti se mora/treba, ne radi ocjene ili polozenog ispita, nego radi sebe, valjda ste zbog toga i upisali fax. Po čemu spremate ispite, knjiga skripta ili sta vec, to je vasa stvar. Studirao sam na PFSA, i prebacio sam se na PF Kiseljak, i nisam zazalio. Na PFSA se koriste skripte, vecina studenata ih kupuje, jer zahmet je veliki uzeti pa spremati ispit po knjizi, ima mnogo stranica, a ko ce to sve iscitati,nauciti, a tome podrediti svakodnevne kafice i izlaske.
Kako dolaze studenti iz SA na predavanja, zavisi od njih sami, ko hoce i dođe, ko neće njegova stvar. Svaki dolazak se evidentira. Btw, mislim da ni studente u Sa ne zanima kako dolaze drugi studenti na fakultet koji nisu sa podrucja Sarajeva i na koji nacin snose troskove.
Trenutno se vode pregovori o organizovanju prevoza za studente koji dolaze iz Sarajeva.
Kad bude to konkretizovano bice obavijest.
Toliko od mene, imate lijep pozdrav iz Kiseljaka :)

lindajelic
Posts: 1
Joined: Tue Nov 30, 2010 10:44 am

Odg: molba

Post by lindajelic »

PFK ima jako dobro osoblje, ali tko misli da je lako polagati ispite vara se, svakom godinom je sve teze i teze, a za sprijecavanje varanja na ispitima-imaju ometaci mobitela i bubica, i postoje kamere u svakoj od ucionica, sve u svemu ko se trudi tome se trud i isplati!

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”