molba

Rasprave o aktuelnim događanjima na fakultetu.
SKENER
Posts: 2
Joined: Mon Dec 21, 2009 9:02 pm

Odg: molba

Post by SKENER »

Prebaci bih se u Kiseljak samo ako nebi nikako islo u Sa. Bolje ista nego nista.

Adyyy
Posts: 5
Joined: Thu Dec 24, 2009 11:14 pm

Odg: molba

Post by Adyyy »

prebacio se iz sa i puno zadovoljnjiji, baš što kažete, više je ljudskiji odnos. ovdje profesori shvataju da su oni tu radi nas, a ne mi radi njih!

Legally Blonde
Posts: 1250
Joined: Fri Feb 20, 2009 1:39 pm

Odg: molba

Post by Legally Blonde »

Ja sam 4. god. po bolonji u SA, pa mi je kasno za prebacivanje, ali slušajući vas kolege i kolegice kako hvalite odnos profesori-studenti dodđe mi da vrisnem. Stvarno ako je tako  :f035: S tim da kod nas predrasude i dalje postoje za fakultete koji nisu u SA. Iako kad pogledaš realno... šta se sve nalijepilo PF SA u zadnjih par godina...poštenog čovjeka bude stid i reći da studira u SA ...  :dunno: U svakom slučaju drago mi je ako je tamo odnos profeosra prema studentima bolji.  :d055:

marsela
Posts: 2
Joined: Thu Feb 04, 2010 10:37 pm

Odg: molba

Post by marsela »

Razlog moje registracije je da upozorim studente da ne misle da je na ovom fakultetu sve med i mlijeko naime radi se o smišljenom uzimanju novca za školarinu koju platite 2 500 km (vanredni) plus troškovi putovanja ,po uz to opasnoj  i neuslovnoj  cesti pogotovo kada padne snijeg ili noću ,do plaćanja prijava za ispit od 5 km i još imate nerealna očekivanja od strane profesora kao i na državnom fakultetu naravno ne svih ali ih je dovoljan broj da se zapitate da li je to sve vrijedno tolikog novca i uvođenja ko zna još kakvih načina za uzimanje istog i još plus dobijete diplomu nekog fakulteta u Kiseljaku, druga sam godina i poslije završetka ovog ispitnog roka se žestoko kajem zbog upisa na ovaj fakultet i nisam jedina ima nas puno koji se imamo namjeru ispisati.
Napominjem da sam vrijedan student i učim za ispite ali sam doživjela da se traži dlaka u  jajetu odnosno obaraju i za najmanje greške a ko danas ima novaca i živaca  da zbog nečije težnje za uzimanjem novca plaća cijenu?!
Ako su već uveli takav režim onda je bolje studirati na državnom onda bar znaš za šta se trudiš, želim da kažem da ovo nije fakultet za one koji žele da uče jer se njihovo znanje na pismenom gubi u moru onih urađenih perfektno uz pomoć    bubice,Mp3-a i "đonova" za šta ne postoje nikakve sankcije ali ozbiljno ako nekome nađu đonove samo ih oduzmu a taj isti nije sankcionisan a da ne pričamo o bubicama za koje se prave da ne postoje a 30 km košta uređaj za ometanje!!! :@ :@ :@
Last edited by marsela on Fri Feb 05, 2010 12:40 pm, edited 1 time in total.

savaldina
Posts: 19
Joined: Fri Oct 09, 2009 6:59 pm

Odg: molba

Post by savaldina »

drago mi je da što mogu  negdje da pročitam da se i privatnim fakultetima treba učiti .Dosadilo mi je slušati priće kako se na privatnom fakultetu ništa ne uči i kako mi ocjene dobivamao na sve moguče načine samo ne trudom. Draga koleginice uvijek i na svim fakultetima ima onih koji na lakši način žele da dobiju diplomu i nekima to zbilja i uspije. Međutim , mislim da nas je velika večina ne tom fakultetu koja svojim trudom i zalagenjem polažu ispite. Ja sam četvrta godina i mogu slobodno reći da sam došla do četvrte godine samo svojim trudom i zalaganjem. Vama savjetujem da zanemarite te lijenčine koje se provlače jer će sigurno negdje zapeti a vi nastavite da budete vrijedan student i na kraju će vam se to isplatiti.   

loly
Posts: 12
Joined: Sun Dec 06, 2009 10:52 am

Odg: molba

Post by loly »

drago mi je da sam procitala dosta pozitivnih stvari....
ja se ove godine aBd namjeravam prebaciti u Kiseljak :) da li je istina da pf u sarajevu ne priznaje ovaj fakultet????

Legally Blonde
Posts: 1250
Joined: Fri Feb 20, 2009 1:39 pm

Odg: molba

Post by Legally Blonde »

@loly Ja mislim da nema šta PFSA ne priznavati fakultet koji posluje po zakonu...i sa svim potrebnim dozvolama. (Ako je to slučaj sa PF Kiseljak). :)

loly
Posts: 12
Joined: Sun Dec 06, 2009 10:52 am

Odg: molba

Post by loly »

@Legally Blonde , to sam ja isto rekla prijateljici, kad mi je rekla da PFSA ne priznaje PF Kiseljak....ona studira u kiseljaku..
kaze, ona se raspitivala i tako joj rekli...
tj. ne bi bilo moguce dole zavrsiti faks, a na PFSA upisati master....

almird
Posts: 20
Joined: Sat Dec 19, 2009 8:44 pm

Odg: molba

Post by almird »

Fakat, ovo može samo kod nas...
A znam da jedna kolegica, neznam joj ime, al da će kad diplomira u Zagreb na postdipšlomski, kaže da se već raspitivala i da su joj rekli da neće biti problema...
Dakle priznaju ga u Zg, a neće u Sa.... :|
Hajd budi pametan  :w849:

Legally Blonde
Posts: 1250
Joined: Fri Feb 20, 2009 1:39 pm

Odg: molba

Post by Legally Blonde »

Ma ne znam... Meni lično, ni iz džepa ni u džep...NA PF SA sam, ali mi je to aprurd...i mislim da to nije odluka tete na studentskoj...a isto tako ako ( a vjerujem da ima...inace ne bi mogli izdavati diplome i sl..) fakultet u kiseljaku radi po Zakonu onda mora moci i u SA... To ne moze dekan reci "ne moze" ili bilo ko...
Druga je stvar lični stav prema nekom fakultetu... Na moju žalost, ni meni poslije silih afera nije na neku posebnu čast reći da sam sa PF SA, naročito bolonjac... Ali hajde...
Mislim da se ne treba s tim zamarati...
:)

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”