Institucije rimskog prava

Za naše brucošice i brucoše. Vama je pomoć najpotrebnija...
Post Reply
MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Institucije rimskog prava

Post by MarcusTulliusCicero »

Institucije rimskog prava

maaaaja
Posts: 17
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:14 pm

Odg: Institucije rimskog prava

Post by maaaaja »

Što  se  ovog  predmeta  tiče  nemojte se  prepustit  prepadanju  da  se  ovaj  predmet  ne  polaže  iz  prvog  puta  kojem  ćete  biti  izloženi  od  strane  kolega  a i profesora  nego  zapnite  pa možda  i  upali  kao  kod  mene :P ;)

LejlaC
Posts: 5
Joined: Mon Nov 16, 2009 6:30 pm

Odg: Institucije rimskog prava

Post by LejlaC »

Znaci samo zagrijati stolicu ... :d055:

hordas
Posts: 5
Joined: Fri Nov 20, 2009 7:49 pm

Odg: Institucije rimskog prava

Post by hordas »

naravno da se ne polaze iz prvog puta zato sto doticni profesor ne daje parcijale koje bi olaksale samo polaganje.
A predmet je takav da ko nije imao latinski jezik u srednjoj tesko ga polaze.
Last edited by hordas on Thu Jan 12, 2012 4:24 am, edited 1 time in total.

delicate
Posts: 19
Joined: Mon Jul 13, 2009 11:16 pm

Odg: Institucije rimskog prava

Post by delicate »

sada predaje prof.Drino i rekao je da ce biti 2 kolokvija prije ispita...  :d055:
uglavnom on zaista sjajno predaje, ja nakon predavanja sebi rasporedim ucenje za tu sedmice i to dodje neke 3 str.dnevno da ucim... ucim po knjizi i biljezim ono sto je na predavanjima skrenuo paznju da se uci... uglavnom nije lagano, ali nije ni pretesko...

Mamasita
Posts: 6
Joined: Sun Dec 04, 2011 7:58 pm

Odg: Institucije rimskog prava

Post by Mamasita »

kolege, ja cu nazalost iz razlictih razloga morati polagati predmet onako na pamet sto kaze dakle nisam prisustvovala nijednom predavanju, ne sto nisam htjela, nego sto nije bilo moguce, te mi je na mom fakultetu receno da kao vandredni student se mogu obratiti prof Drini kada god on bude dostupan pa da polazem ispit. Ja sam na fakultetu u Kiseljaku. Da li bi mi neko mogao objasniti da li se polaze usmeno/pismeno, koliko je prof zahtjevan, kako da pristupim ucenju ovog predmeta, da li vrijedi uciti iz knjige ili da koristim neke skripte ili mozda slide-ove sa predavanja, bila bih vam jako zahvalna ako bi neko mogao pomoci. Pozdrav, Mamasita

Emina H.
Posts: 2
Joined: Sat Jan 28, 2012 11:13 am

Odg: Institucije rimskog prava

Post by Emina H. »

Mislim da si vec i polozila ali evo i moj stav...Ja sam polozila Rim na predroku sa 7.Ucila sam iz skripte,mi smo radili pismeno ali se moglo birati da li zelis pismeno ili usmeno.Sto se tice profesora imam samo rijeci hvale,jer je covjek stvarno super i trudi se objasniti neke stvari na najjednostavnijim primjerima.

Mamasita
Posts: 6
Joined: Sun Dec 04, 2011 7:58 pm

Odg: Institucije rimskog prava

Post by Mamasita »

Hvala ti Emina, nisam jos polozila, vjerovatno cu na roku krajem februara jer sam morala ove druge prvo ocistiti. Hvala u svakom slucaju, meni j bitan samo prolaz, sta mislis vremenski koliko je potrebno osobi kojanije isla na predavanja i slicno da nauci predmet za prolaz npr? hvala ti Pozz

delicate
Posts: 19
Joined: Mon Jul 13, 2009 11:16 pm

Odg: Institucije rimskog prava

Post by delicate »

pa ako nisi nikako ucila treba ti 1 mjesec bar  :mrgreen:
ne znam koliko dnevno ucis...uglavnom profesor trazi da se sve zna, posebno usmeno  :h055:
najbolje da zbavis skriptu i to ucis, pa knjigu samo malo radi pojasnjenja procitas, ali po skripti ucis... uglavnom idi lekciju po lekciju  :d055:

Post Reply

Return to “Prva godina”