PFSA: Filozofija prava

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
aidaim
Posts: 1556
Joined: Wed Jun 09, 2010 9:46 pm

Re: PFSA: Filozofija prava

Post by aidaim »

Prvo da kažem da es u potpunosti slažem sa prethodnim postom :), a kažu treba pisati sve što znaš što više, mada stvarno kad učiš i ne treba sve baš učiti jer svakako nemaš vremena sve napisati, ja kontam da je ona dvolisnica velika sasvim dovoljna za cijeli ispit-jer i ne možeš više napisat za sat vremena.

bianconero
Posts: 133
Joined: Fri Jun 29, 2012 2:48 pm

Re: PFSA: Filozofija prava

Post by bianconero »

Uči se iz skripte jelde?

Je li istina da se za parcijalu koja je 17.11. uče prve 22 stranice?

aidaim
Posts: 1556
Joined: Wed Jun 09, 2010 9:46 pm

Re: PFSA: Filozofija prava

Post by aidaim »

Da nema ko slučajno skriptu u pdf formatu evropsko pravo i politička filozofija da ovdje postavi, ima li to igdje downlodovati ili kupiti? Kolegica ja na facebooku stavila to kao literaturu za ovaj predmet a ovaj studomat uopšte izgleda nema skriptarnicu...

Takatsuki Sen
Posts: 288
Joined: Sun Sep 30, 2012 4:42 am

Re: PFSA: Filozofija prava

Post by Takatsuki Sen »

Mozes li mi molim te uslikati post te kolegice koja tvrdi da je to literatura jer sam upravo gledao na Fejzbuku i ne mogu da ga nadjem? Osim toga sam bio na predavanjima i vjezbama i niko nije spomenuo nikakvo evropsko pravo.

aidaim
Posts: 1556
Joined: Wed Jun 09, 2010 9:46 pm

Re: PFSA: Filozofija prava

Post by aidaim »

Radi se o starom sistemu, grupa stari sistem na fb, a ja sam mislila da polažemo isto, ali valjda nije tako, piše da joj je tako rekao asistent.

Takatsuki Sen
Posts: 288
Joined: Sun Sep 30, 2012 4:42 am

Re: PFSA: Filozofija prava

Post by Takatsuki Sen »

Nama bolonjcima su i profesor i asistent spominjali samo standardni materijal po kojem se svake godine polaze.

aidaim
Posts: 1556
Joined: Wed Jun 09, 2010 9:46 pm

Re: PFSA: Filozofija prava

Post by aidaim »

Ma ne znam to je to vjerovatno, ja sam pitala radi nekih pitanja koja ne mogu nigdje nać ali mislim da njih nema nigdje, hvala ti na odg svejedno, a ima li ikakvih skripti na ovom studomatu, prije je bila skriptarnica sad ne vidim da ima?
Last edited by aidaim on Wed Oct 28, 2015 4:59 pm, edited 1 time in total.

Takatsuki Sen
Posts: 288
Joined: Sun Sep 30, 2012 4:42 am

Re: PFSA: Filozofija prava

Post by Takatsuki Sen »

Ima jos uvijek skriptarnica samo su je dobro sakrili. :) http://studomat.ba/skriptarnica/
Nego koja te pitanja zanimaju? Mozda mogu pomoci.

aidaim
Posts: 1556
Joined: Wed Jun 09, 2010 9:46 pm

Re: PFSA: Filozofija prava

Post by aidaim »

Npr. ljudska prava u Latinskoj Americi_što znam da nigdje nema, eh ovo ne znam baš na šta se odnosi i šta treba pisat osnovna ljudska prava i EU, stvarnost i vrijednost-Radbruh koji je to tačno podnaslov? Hvala ti, ako znaš slučajno ako ne znaš nema veze.

Takatsuki Sen
Posts: 288
Joined: Sun Sep 30, 2012 4:42 am

Re: PFSA: Filozofija prava

Post by Takatsuki Sen »

Sto se tice stvarnosti i vrijednosti, to imas u materijalu. Materijal ima dva dijela: pravna i politica filozofija kao prvi i sistem ljudskih prava kao drugi dio. U okviru tog prvog dijela  imas izvode iz knjiga cetvorice autora. Nadjes izvod iz knjige Gustava Radbruha i vidjeces naslov stvarnost i vrijednost.

Sto se tice tih ljudskih prava ne znam odgovore ali pretpostavljam da se nalazi u drugom dijelu materijala. Ja to jos nisam prelistao jer je to za 2. parcijalu.

Post Reply

Return to “IV godina”