PFSA: Osnovi prava intelektualnog vlasništva

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Legally Blonde
Posts: 1250
Joined: Fri Feb 20, 2009 1:39 pm

PFSA: Osnovi prava intelektualnog vlasništva

Post by Legally Blonde »

Osnovi prava intelektualnog vlasništva. Bolonjski sistem studiranja....

Ove teme otvaramo jer se isto piše i za bolonjce i za stari sistem.
Pa raspalite...  (H)
Last edited by Legally Blonde on Sat Aug 18, 2012 10:29 pm, edited 1 time in total.

goggo
Posts: 37
Joined: Sat Aug 29, 2009 1:18 pm

Odg: Osnovi prava intelektualnog vlasništva

Post by goggo »

Da li se ovaj ispit uci iz knjige "Pravo intelektualne svojine"? I da li valja skripta koja se nalazi u skriptarnici?

Legally Blonde
Posts: 1250
Joined: Fri Feb 20, 2009 1:39 pm

Odg: Osnovi prava intelektualnog vlasništva

Post by Legally Blonde »

yes goggo...  :d055:
S tim da skripta ni za jedan ispit nije garant prolaza...

goggo
Posts: 37
Joined: Sat Aug 29, 2009 1:18 pm

Odg: Osnovi prava intelektualnog vlasništva

Post by goggo »

Tnx

Ma naravno da nije, posebno kod usmenih ispita. Ali eto mogu posluziti nekada i da se ispit polozi ili ako nista nabrzaka ponovi kad se nema vremena.

mecoberbo
Posts: 89
Joined: Tue Aug 11, 2009 6:03 pm

Odg: Osnovi prava intelektualnog vlasništva

Post by mecoberbo »

Sta je savjet, da se uci iz skripte Autorskog koja se nalazi u skriptarnici ili da se uci iz knjige. Ima li neko pozitivno iskustvo s ovom skriptom?

lala
Posts: 28
Joined: Sat Sep 12, 2009 12:47 pm

Odg: Osnovi prava intelektualnog vlasništva

Post by lala »

Mislim da je skripta po staroj knjizi, ne bih ti bas preporučila. Nije toliko teško ovo položiti, samo treba najvažnije naučiti iz knjige:  definicije, uslove za zaštitu, načine prestanka, ovlaštenja i rokove trajanja (dakle ono taksativno). Iz konvencija bude 2 pitanja čini mi se, ali može se položiti i bez toga. U svakom slučaju nije kao na EU :D 

iron_zorro
Posts: 10
Joined: Sun Mar 21, 2010 11:04 pm

Odg: Osnovi prava intelektualnog vlasništva

Post by iron_zorro »

zna li netko kako da dođem do testova koji se vte kod njega?!?

mecoberbo
Posts: 89
Joined: Tue Aug 11, 2009 6:03 pm

Odg: Osnovi prava intelektualnog vlasništva

Post by mecoberbo »

Jesu li ova pitanja i autorskog prava sto su postavljena u skriptarnici podobna za uciti :) tj. moze li se poloziti ispit s njima posto kako vidim samo 123 pitanja a knjiga je 355 str. Hvala unaprijed :D

goggo
Posts: 37
Joined: Sat Aug 29, 2009 1:18 pm

Odg: Osnovi prava intelektualnog vlasništva

Post by goggo »

Ok, znam da sam vec pisao ovdje i ispitivao, ali nisam jos izlazio na ovaj ispit i planiram sada u junu pa me zanima kako otprilike izgleda ispit i odakle ga ucite. Ja imam knjigu i dosada sam po njoj ucio, skripta u skriptarnici je po straoj knjizi i ne odgovara, a za ova pitanja ne znam ni sam, pa stoga ako ima ko kakav savjet da mi da, bio bih mu zahvalan.

lala
Posts: 28
Joined: Sat Sep 12, 2009 12:47 pm

Odg: Osnovi prava intelektualnog vlasništva

Post by lala »

[quote="goggo"]
Ok, znam da sam vec pisao ovdje i ispitivao, ali nisam jos izlazio na ovaj ispit i planiram sada u junu pa me zanima kako otprilike izgleda ispit i odakle ga ucite. Ja imam knjigu i dosada sam po njoj ucio, skripta u skriptarnici je po straoj knjizi i ne odgovara, a za ova pitanja ne znam ni sam, pa stoga ako ima ko kakav savjet da mi da, bio bih mu zahvalan.
[/quote]

Skripta ne odgovara,, samo nastavi uciti po knjizi. Kao sto sam vec napisala gore, uce se samo najvaznije stvari, definicije, nabrajanja i rokovi. Uglavnom,, ono sto mislis da ce biti pitanje dok citas knjigu i bude pitanje. Nije tesko poloziti po mom misljenju, samo treba vremena dok se savlada. 

Post Reply

Return to “IV godina”