PFSA: Osnovi prava intelektualnog vlasništva

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Tonka
Posts: 52
Joined: Thu Mar 31, 2011 8:37 pm

Odg: Osnovi prava intelektualnog vlasništva

Post by Tonka »

Moze li neko da napise postavku zadatka sa ovosedmicnog testa? Hvala, unaprijed...  :f035:

SABINI
Posts: 249
Joined: Tue Jun 22, 2010 1:00 pm

Odg: Osnovi prava intelektualnog vlasništva

Post by SABINI »

Kolege,kojim danima ass bude na faxu..znam da su konsultacije utorkom i srijedom..ali vecina ass i profsora ne bude tad..a ass mi treba hitno u vezi sa pojasnjenjem jednog zadatka???I nadajmo se da na aposlventskom roku koji je zakazan za 20.novembar nece dati  zadatak s famoznom balerinom ili  zadatak s grupom planinara"Mont Everest"--jer tad dosita bude najmanja prolaznost..a te zadatke je nemoguce uradit za 45 min :(

NeZ
Posts: 350
Joined: Sat Dec 05, 2009 10:24 am

Odg: Osnovi prava intelektualnog vlasništva

Post by NeZ »

Jooooj bas sam htjela reci da sam danas bila s jednom djevojkom koja mi je rekla da je razgovarala s ass.i da joj je rekla da nece biti famozna balerina i Mont Everest- kao previse su teski studentima a i vec su bili pa ih zato nece davati ponovo!!!Super za nas i ja ih iskreno nisam nikako ni preradivala jer kad sam vidjela postavku s vjezbi,zamantalo mi se i ta me vijest obradovala!!!
Last edited by NeZ on Tue Dec 13, 2011 4:41 pm, edited 1 time in total.

pravnik_123
Posts: 578
Joined: Wed Jan 20, 2010 4:24 pm

Odg: Osnovi prava intelektualnog vlasništva

Post by pravnik_123 »

Meni je licno gora ''Futura'' od Mont Everesta :) A o balerrini da ne pricam  :haha: Uglavnom, ovo je sve jako zanimljivo ali najgore sto nikad covjek ne zna sta je tacno a sta nije.

SABINI
Posts: 249
Joined: Tue Jun 22, 2010 1:00 pm

Odg: Osnovi prava intelektualnog vlasništva

Post by SABINI »

"Futura" je bila prosli put,tako da cisto sumnjam da ce biti i ovaj put.Ovih par zadataka sto ima na bh pravnicima-treba vjezbat i to je to,a ss uvijek moze dati neki novi zadatak...jer ih ima stvarnoo puno-koliko sma ja shvatila.Sretno nam!!!

amina90
Posts: 22
Joined: Wed Aug 24, 2011 1:44 pm

Odg: Osnovi prava intelektualnog vlasništva

Post by amina90 »

koliko vidim niko nije napisao zadatak sa ispita..pa rekoh ja cu :)

x je umjetnik i 3 slike je prodao prijatelju y koji ima svoju galeriju. x je umro i svu imovinu su naslijedili njegov sin z i supruga zakonskim putem. y je odlucio da proda jednu sliku. z trazi da mu y kaze ko je novi kupac i trazi svoj udio u prodajnoj cijeni slike. y odbija zahtjev smatrajuci da je nelegitiman i da je on nosilac svih autorkih prava slike.

1. ko je nosilac imovinskog autorskog prava nad slikom y ili z?
2. da li je legitiman zahtjev z i o kojem je pravu rijec?

ako sam nesto progrijesila molim da me neko ispravi :)))

reuf
Posts: 214
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:41 pm

Odg: Osnovi prava intelektualnog vlasništva

Post by reuf »

Uuu supeer, to je bas super zadatak, tooo hocemo sada da bude :D  Hvala Amina!

pravnik_123
Posts: 578
Joined: Wed Jan 20, 2010 4:24 pm

Odg: Osnovi prava intelektualnog vlasništva

Post by pravnik_123 »

ajmo rjesenja:d

Zena Macka
Posts: 7
Joined: Wed Dec 14, 2011 6:42 pm

Odg: Osnovi prava intelektualnog vlasništva

Post by Zena Macka »

Danas sam saznala da ste bili u pravu i da je ass.rekla da nece biti balerina i graficki dizaj,tj.futura zadatak jer je bio vec i jer ih studenti nikako ne vole jer su preteski!!!!
Pa ljudi odahnite bar ta 2 zadatka ne morate ponavljati.Zbogom balerino i futura  :haha: :haha:
Last edited by Zena Macka on Wed Dec 14, 2011 9:50 pm, edited 1 time in total.

SABINI
Posts: 249
Joined: Tue Jun 22, 2010 1:00 pm

Odg: Osnovi prava intelektualnog vlasništva

Post by SABINI »

odlicnooo,svakako pravog rjesenja tih zadataka nisam ni imala.Hvalaaa

Post Reply

Return to “IV godina”