PFSA: Međunarodno finansijsko pravo

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
mr_hare
Posts: 153
Joined: Sat Sep 19, 2009 1:43 am

Odg: PFSA: Međunarodno finansijsko pravo

Post by mr_hare »

odakle ti informacija da se ponistava prva parcijala ako se ne izadje ili padne ? jel to vazi za one koji su imali izmedu 25-30 bodova iz prve parcijale ili za sve ?

Dincica_
Posts: 949
Joined: Sun Oct 07, 2012 5:48 pm

Odg: PFSA: Međunarodno finansijsko pravo

Post by Dincica_ »

Tako je profesorica rekla na predavanju. Za sve to vazi.

Lady_S
Posts: 275
Joined: Mon Sep 02, 2013 11:11 pm

Odg: PFSA: Međunarodno finansijsko pravo

Post by Lady_S »

Studenti koji su dobili 25 bodova, imaju pravo samo 22. da polažu parcijalu, ukoliko tada ne pristupe ispitu ili padnu, parcijala im se ponistava. Studenti koji su regularno polozili parcijalu tj. dobili 30 bodova, parcijala vazi do kraja akademske godine.

Em123
Posts: 71
Joined: Tue Feb 04, 2014 11:18 am

Odg: PFSA: Međunarodno finansijsko pravo

Post by Em123 »

Hvala kolegice na odgovoru. Da li to znaci da mi koji smo osvojili 30 bodova mozemo i 30. izaci? I zna li se je li usmeno ili pismeno?

guess who
Posts: 187
Joined: Mon Dec 05, 2011 9:57 pm

Odg: PFSA: Međunarodno finansijsko pravo

Post by guess who »

A mi koji imamo 25b da li polazemo pismeno ili usmeno ll parc 22.?

Lady_S
Posts: 275
Joined: Mon Sep 02, 2013 11:11 pm

Odg: PFSA: Međunarodno finansijsko pravo

Post by Lady_S »

Da, naravno da možete i 30. izaci.
II parcijala 22.1. je svima usmeno, a kasnije je prof. rekla da ce biti pismeno uz izuzetak ako bude mogla naci vremena za usmeni.

Dincica_
Posts: 949
Joined: Sun Oct 07, 2012 5:48 pm

Odg: PFSA: Međunarodno finansijsko pravo

Post by Dincica_ »

Niste upravu kolegice jer 30-og je samo za integralu i to je pismeno. 22 je usmeno i tad se izlazi druga parcijala. Mislim nema potrebe da komplikujete i da pravite zbrku, sve je vrlo jednostavno. Princip je kao na mpp 21 i 23 integrala, tj bira se izmedju ta dva datuma, a 28 ili kojeg vec druga parcijala. Ne vidim sta nije jasno sto se finansija tice, ne mozete izaci i 22 i 30, ili drugu parcijalu 30-og odgovarati kad nema usmeno tad. Ko ne vjeruje neka provjeri sa profesoricom :)

Toliko :D

Lady_S
Posts: 275
Joined: Mon Sep 02, 2013 11:11 pm

Odg: PFSA: Međunarodno finansijsko pravo

Post by Lady_S »

Jedna kolegica je  pitala prof. dok smo bili na predavanju: da li moze 30. pristupiti II parcijali u slucaju da ne izađe na ispit 22. i profesorica je rekla da moze (ne moze na oba roka, ali moze da bira između 22. i 30. s tim da je 30. pismeno i parcijala i int.). Jedino ako sam ja pogresno cula.

mr_hare
Posts: 153
Joined: Sat Sep 19, 2009 1:43 am

Odg: PFSA: Međunarodno finansijsko pravo

Post by mr_hare »

pa eto i da se izadje 30og,ako se padne da li se parcijala ponistava,ne kontam potrebu za ponistavanjem :D

jerry
Posts: 194
Joined: Tue Oct 04, 2011 11:37 pm

Odg: PFSA: Međunarodno finansijsko pravo

Post by jerry »

Koliko zbrke oko jednog predmeta. Strasno. Kao da samo finansije imamo u zimskom semestru pa nam je taman vremena do 22. da ih spremimo, cak 100 stranica materijala koji svakako niko ne konta. Treba se pobuniti, ako nam je vec upisala bodove u index koje smo cekali po 3 i vise sati, zasto onda da ponisti iste ako neko ne izadje na ispit 22. jer zaboga imamo i druge ispite. A 22 cak nije bio ni redovan rok po rasporedu ispita koji su izasli u novembru nego 30.1. i 15.2.

Izgleda da je krajnji cilj da sto manje studenata polozi ovaj predmet, sudeci po rezultatima prve parcijale, sistemu bodovanja i ukidanju svih mogucnosti koje imamo na drugim predmetima!?
Last edited by jerry on Tue Jan 12, 2016 1:43 pm, edited 1 time in total.

Post Reply

Return to “IV godina”