PFSA: Međunarodno privatno pravo

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
ANdrea
Posts: 106
Joined: Mon Aug 03, 2009 1:19 am

Odg: Međunarodno privatno pravo

Post by ANdrea »

moze te pitati sve :) zato uci sve :)

mikilica
Posts: 200
Joined: Wed Dec 01, 2010 5:34 pm

Odg: Međunarodno privatno pravo

Post by mikilica »

predmet je zahtjevan,treba uciti bas sve,svaku lekciju,svaki naslov,svaku fus notu ..jer pitanja su mu lutrija ziva, i fakat mozes poloziti od prve a isto tako mozes izlaziti do mile volje dok ne skontas gradivo i dok prof ne ocijeni kad odgovaras da li si napokon razumio ono sto pricas :)  , sad 28og na apsol.terminu za stari sistem je bio pravo dobar,i inace je bolji na aps,rokovima kad je manje raje nego na redovnim ,sad nas je polozilo bas dosta,sretno i vama, pozz

nuki_cika
Posts: 1757
Joined: Fri Aug 06, 2010 10:30 pm

Odg: Međunarodno privatno pravo

Post by nuki_cika »

A posebnu pažnju treba obratiti na one tačke vezivanja i pročitati zakon par puta pažljivo kako bi se lakše razumijelo gradivo,

medinchi
Posts: 84
Joined: Sat Sep 12, 2009 8:33 pm

Odg: Međunarodno privatno pravo

Post by medinchi »

jel ima neki upis vezano za ovu parcijalu?

ascic2
Posts: 2
Joined: Sat Oct 31, 2009 7:34 pm

Odg: Međunarodno privatno pravo

Post by ascic2 »

[quote="baloon"]
jeli starim sistem polagao ovih dana kakvi su utisci
[/quote]Utisci super, pitao me prvonorme neposredne primjene, nekako sam jedva nadoso na to pitanje mjesalo mi se ja javnim poretkom. Nisam mu znao objasnit kako treba, al mi je dao malo vremena da se skontam, pa me je malo pograo, ja mu naveo primjer i onda me samo prebacio na drugu knjigu pitanjem: "kakva je razlika kod priznanja  materijalnih i statusnih odluka" ja mu naveo one posebne uvjete kod priznanja statusnih odluka, povezao to sa prvim pitanem i to je to..

Moj vam je savjet naucite da razumijete u smislu da znas prepricat svaku lekciju, samo treba malo ukljucit mozak, materija je dosta zanimljiva, u knjizi je predetaljno objasnjena svaka oblast i nece bit nikakvih problema
Profesor je, za mene, najbolji na faksu, pravi kospodin, smiren, bas se potrudi oko studenta da iz njega izvuce znanje bez ikakve zurbe i nije bitno jesi li mu dosao na red u 10 sati ujutro ili navece u 7 on je isti, samo onaj ko ne zna njemu je svak kriv..

Sretno svima!

Lucky Strike
Posts: 498
Joined: Sat Feb 21, 2009 11:18 pm

Odg: Međunarodno privatno pravo

Post by Lucky Strike »

[quote="medinchi"]
jel ima neki upis vezano za ovu parcijalu?
[/quote]Rekao je profesor da možemo bilo kada upisati kada ga nađemo na faxu.

baloon
Posts: 193
Joined: Sat Mar 27, 2010 8:05 pm

Odg: Međunarodno privatno pravo

Post by baloon »

ascic znaci ti si iz knjige ucio pa polozio koliko si puta izlazio? ako sam dobro shvatio 2 pitanja postavi jedno iz prve i jedno iz druge knjige?..jeli to sve u obliku zadatka ili nekad ima i pricanja lekcije..

dorinica
Posts: 58
Joined: Sun Mar 06, 2011 10:07 pm

Odg: Međunarodno privatno pravo

Post by dorinica »

ascic ne provaljuj bezveze,to sto je tebi tako bilo ne znaci da je svima i to mozes govoriti samo u svoje ime a ne generalno.....i nije tacno da je isti prof, ujutro u 10 i u 6 poslijepodne......sta je sa studentima kojima zavrce pitanja po nekoliko puta......pa svi bi onda po tebi polagali iz prvog puta....

nuki_cika
Posts: 1757
Joined: Fri Aug 06, 2010 10:30 pm

Odg: Međunarodno privatno pravo

Post by nuki_cika »

To je njoj lagano zato što je iz prvog puta položila hahahah :mrgreen:,pa tako je i meni EU  bila lagan,jer sam iz prvog puta položilo,pa kontam mene zafrkavaju kad kažu da ne mogu ljudi da polože
Predmeti gdje se zahtijeva da razmišljas malo više i gdje potrebno da logički zaključujes nsu lagani i to je općepoznato.
Bas nekidan parcijala kad je bila kad pročitas pitanje kontas ono znam sacu napisati,kad pročitas još par puta pitanje shvatis da i nije bas jednostavno odgovoriti na njega,jer ustvari moras skontati šta te pita ;)
I sreca tu dosta igra ulogu
Last edited by nuki_cika on Mon Jan 02, 2012 9:27 pm, edited 1 time in total.

ANdrea
Posts: 106
Joined: Mon Aug 03, 2009 1:19 am

Odg: Međunarodno privatno pravo

Post by ANdrea »

Sreca je najbitnija,sreca da skontas pitanje,sreca da se izrazis kako treba pa da te skonta,sreca da ti da lagan slucaj,sreca da je profa raspolozen....e jbg,tako nam je :)

Post Reply

Return to “IV godina”