PFSA: Međunarodno privatno pravo

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
ribica
Posts: 14
Joined: Wed Mar 04, 2009 5:58 pm

PFSA: Međunarodno privatno pravo

Post by ribica »

Eh evo da se malo konsultujemo oko mpp, ako je nekome ostalo za april, kako ide, jeli i vi učite baaš detaljno?
Last edited by ribica on Sat Aug 18, 2012 10:21 pm, edited 1 time in total.

Legally Blonde
Posts: 1250
Joined: Fri Feb 20, 2009 1:39 pm

Odg: Međunarodno privatno pravo

Post by Legally Blonde »

Nemam zive veze. Tek sada pokusavam da dodjem do bitnih saznanja, kako sta i gdje... :) Koliko i tako to. :)
Uglavnom, smucilo mi se na ta "medjunarodna" prava, a nekada davno mi je to bilo najdraze i najzanimljivije za uciti. :)
Pa eto, ako neko nesto zna... super, neka kaze. :)

ribica
Posts: 14
Joined: Wed Mar 04, 2009 5:58 pm

Odg: Međunarodno privatno pravo

Post by ribica »

pa ljudi ima li iko neku skriptu iz ovoga...vidjela sam da se na usp-u pominje neka stara...pa ako neka ima proslijediti, radi ponavljanja :)

Legally Blonde
Posts: 1250
Joined: Fri Feb 20, 2009 1:39 pm

Odg: Međunarodno privatno pravo

Post by Legally Blonde »

:f010: :f010:
Hahah... Da, zbog ponavljanja...
Nemam ni ja...a izgleda smo jedine sa ove godine, koje se "trude". :D :d025:

ribica
Posts: 14
Joined: Wed Mar 04, 2009 5:58 pm

Odg: Međunarodno privatno pravo

Post by ribica »

ma ja nesto sebi skracujem, ali mi oduzima bas puno vremena, a s druge strane, super ce mi biti uciti iz tog skracenog...ali ide sporroo :l956:

dulic84
Posts: 3
Joined: Wed Jul 22, 2009 2:22 am

Odg: Međunarodno privatno pravo

Post by dulic84 »

definitivno meni najtezi ispit bio u IV godini!

maxim
Posts: 5
Joined: Tue Sep 22, 2009 1:19 pm

Odg: Međunarodno privatno pravo

Post by maxim »

Meni su prijatelji rekli koji su polozili ovaj ispit da treba samo nauciti kao za usmeni kod Melihe i ako ga skontas sta te pita te da je to pola ispita!!!

Legally Blonde
Posts: 1250
Joined: Fri Feb 20, 2009 1:39 pm

Odg: Međunarodno privatno pravo

Post by Legally Blonde »

Nemam pojma, meni je ovaj ispit katastrofa teska... I nisam jedina kojoj muke zadaje... jos sam sebi nesto knjigu" skracivala " i opet se oteglo... mozda je i do mene jer sam vec u startu sebi rekla da mi ne ide... ali opet... :S
P.S. Ima li ko od starog sistema onu njihovu skriptu sto je jedno vrijeme kruzila???

gaius
Posts: 22
Joined: Fri Sep 04, 2009 10:55 pm

Odg: Međunarodno privatno pravo

Post by gaius »

ma taj ispit treba samo lagano s razumjevanjem naučiti i pažljivo slušati pitanje.. on to uvijek zakomplikuje pa ti treba više da skontaš šta te pita nego da to odgovoriš :)

Renne
Posts: 86
Joined: Thu Sep 24, 2009 9:06 pm

Odg: Međunarodno privatno pravo

Post by Renne »

naravno sa razumijevanjem,ali bih jos dodala sljedece:

Kada naucis(a moja preporuka je knjiga) , treba da sam pravis poveznice prvog i drugog dijela (mislim na knjige).Prilikom ispitivanja (bar je tako bilo u mome slucaju) kada odabere jednu oblast ili neki dio (pitanje) ,on je prati kroz obje knjige i u tom pravcu tece razgovor. Tako da je meni mnogo pomoglo sto sam kroz rad razmisljala na taj nacin i bilo mi je puno lakse da pratim njegovo ispitivanje,cak sam mogla da predividim u kom ce pravcu biti njegovo sljedece pitanje.Polozila sam iz prve.

Post Reply

Return to “IV godina”