PFSA: Upravno pravo I

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Webster
Posts: 13
Joined: Mon Jul 12, 2010 12:30 am

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Webster »

Milion. I mislim Milion.  Racunaj da ces izlaziti na Upravu godinu dana. Nadam se da imas pravo na apsolventske rokove, jer ako nemas... iskreno... nahebao si. A baska to sto ces bit ludji, nervozniji i uopsteno blentaviji kad zavrsis sa ovim predmetom. Neka ti je dragi Bog na pomoci.

A sad dva pitanja od mene.
1.  Da li stari sistem, vanredni (ako je to vazno), kod vas u Sarajevu, polazu dio Uprave kod Prof. Duvnjaka a dio kod Prof. Ajanovica? Da li bolonjci imaju ovu privilegiju? Ja sam iz Tuzle pa ne znam.  :c053:

2.  Ima li kakvih vijesti u vezi sa ublazavanjem nacina ispitivanja? Bar smanjenje broja glava i pitanja?
Last edited by Webster on Sat Aug 21, 2010 12:01 am, edited 1 time in total.

mija
Posts: 91
Joined: Thu Oct 08, 2009 12:07 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by mija »

studenti po starom sistemu svi polazu cijelu upravu kod prof.Duvnjaka.
samo bolonjci pola kod njega, a pola kod Ajanovica.sto je velika prednost.....
nece biti nikakvih smjenjivanja profesora kao niti promjene nacina ispitivanja za nas
po starom sistemu.
sve kao do sada glavu po glavu.
ima nekih lekcija koje prof. forsira,a neke ne pita.
kad bi pisali pitanja smanjili bi si onu knjizurinu na pola..
jedina nam je to varijanta za ubrzavanje ucenja tog predmeta.

Webster
Posts: 13
Joined: Mon Jul 12, 2010 12:30 am

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Webster »

Ne vidim ni jedan racionalan razlog zasto bi mi (stari sistem i vanredni) bili u nepovoljnijem polozaju u odnosu na bolonjce i ovaj njihov sistem pola kod Prof. Duvnjaka pola kod Prof. Ajanovica. Hajmo se organizovati i poslati peticiju Dekanu. Pa ista je materija, ne uce oni jedno a mi drugo. Po cemu bi to oni trebali biti privilegovani? Ja bih iz Tuzle dolazio u Sarajevo da polazem ako treba. Ljudi javljajte se da uradimo to do Septembra.

Paja
Posts: 33
Joined: Fri Feb 12, 2010 3:36 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Paja »

[quote="MiranX"]
Jedno pitanje..9.9 je zakazan termin za slova E,F,G i H ..a taj dan je prvi dan Bajrama..??..da li iko zna jel se nesto pomjerilo??
[/quote]

Na pfsa.unsa.ba imas izmjene termina (samo upravno) čini mi se da je termin 18.9 za ta slova, najbolje pogledaj da vidis.

Webster
Posts: 13
Joined: Mon Jul 12, 2010 12:30 am

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Webster »

Ima li iko ko me moze uputiti kako da posaljem email Dekanu? Naime slao sam mu mail na njegovu email adresu ali ne odgovara. Do nedavno je odgovarao na email-ove. Vidim i da nije odgovorio na ona "pitanja dekanu". Hocu konkretno da ga pitam po kom osnovu bolonjci mogu polagati pola uprave kod Ajanovica a stari sistem ne moze. Molim svakoga ko ima tlf ili mail da posalje. Hvala.

Legally Blonde
Posts: 1250
Joined: Fri Feb 20, 2009 1:39 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Legally Blonde »

b.petrovic@pfsa.unsa.ba a utorkom bi dekan trebao biti na faxu... s obzirom da je ljeto, tesko da ces na e-mail dobiti odgovor.

Webster
Posts: 13
Joined: Mon Jul 12, 2010 12:30 am

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Webster »

[quote="Legally Blonde"]
b.petrovic@pfsa.unsa.ba a utorkom bi dekan trebao biti na faxu... s obzirom da je ljeto, tesko da ces na e-mail dobiti odgovor.
[/quote]

Hvala. Stvarno se ne mogu nacuditi pasivnosti studenata starog sistema???? Kako su mogli dopustiti da se nesto ovako dogodi. Razumio bih da bolonjci nesto posebno uce, da uce iz nekih drugih knjiga, da su vise optereceni ili slicno. Ali sve je isto, istu materiju ucimo a mi smo (stari sistem) diskriminisani. I ljudi cute.... Blago ovoj drzavi sa ovakvim pravnicima.......
NEMA NISTA LOSE AKO SE DIGNE GLAS ZBOG NEPRAVDE, JER ZAPAMTITE - SLABI SE IGNORISU-.

Ja sam maloprije poslao Dekanu email i pitao ga zasto je to tako, molio ga da i nama odobri pola ispita kod nekog drugog profesora. Ucinite i vi to. Studirace te 6 mjeseci krace ako nam se to odobri. Sta vise i koga cekate ljudi?

adda
Posts: 12
Joined: Wed Aug 18, 2010 2:51 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by adda »

je li moze neko da mi kaze kako izgleda ispit iz upravnog?da li je sistem ispitivanja isti kao na ustavnom,tj. da li pita po glavama i koliko pitanja?svaka informacija mi je dobrodosla.
unaprijed hvala :D

trenerica
Posts: 17
Joined: Mon Jul 06, 2009 9:07 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by trenerica »

mislim da nema potrebe da se zamaramo oko tih peticija i slicno... licno mi je profesor rekao da je pricao sa dekanom i dekan mu je pustio da radi tako kako radi...

Webster
Posts: 13
Joined: Mon Jul 12, 2010 12:30 am

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Webster »

Uz svo duzno postovanje "Trenerice", ali zbog takvih moralnih, psihickih i fizickih KUKAVICA i desavaju nam se ovakve stvari. Neka mi neko da logican i razuman razlog zbog cega je starom sistemu uskraceno da pola uprave polaze kod Prof. Ajanovica? Zasto? Ucimo iz istih knjiga, odgovaramo na isti nacin, i po statutu fakulteta smo izjednaceni. A desava nam se diskriminacija u koja svakog od nas, koji  je zrtva te diskriminacije, kosta najmanje 6 mjeseci dodatnog studiranja?
Sramota me je sto sam na istom fakultetu sa takvim jadnim preplasenim studenticima kao sto si ti. Po tebi je jedini odgovor da trpimo. Blago svima onima kada im ti budes prava tumacila i branila.

Post Reply

Return to “IV godina”