PFSA: Upravno pravo I

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
trenerica
Posts: 17
Joined: Mon Jul 06, 2009 9:07 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by trenerica »

Zamolila bih kolege da napisu pitanja koja se vrte iz upravnog prava, pocevsi od upravnopravnog odnosa... unaprijed hvala :)

mija
Posts: 91
Joined: Thu Oct 08, 2009 12:07 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by mija »

Znam da cesto pita nastanak upravnopravnog odnosa,sve one vrste uoravnih akata,nemoj preskocit ono rjesenja i zakljuci.
Mene je iz tih odnosa pitao dva pitanja,a drugo je bilo prestanak upravnopravnih akata il tako nesto...
Iz materijalnog prava,tj. iz drzavljanstva pita sve one nacine nastanka i prestanka,udruzenje gradjana,javne skupove,eksproprijaciju...
Toje ono sto sam ja upamtila!ostalo ne znam jer nisam dosla do tog djela..
Pliz pisite pitanja jer ima nekih koja su udarna!

trenerica
Posts: 17
Joined: Mon Jul 06, 2009 9:07 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by trenerica »

hvala Mija... bas mi i trebaju ta udarna pitanja...

Legal
Posts: 13
Joined: Tue Jun 08, 2010 6:37 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Legal »

S obzirom da o ovom predmetu i na ovim stranicama dugo niko nije nista napisao, nadam se da mi administratori nece zamjeriti na konstataciji i pitanju. Naime, danas sam cuo da Prof. Dr. Duvnjak ostaje na Upravi.  S obzirom da nisam iz Sarajeva, i da nisam u zizi dogadjanja, molim sve koji imaju bilo kakvu informaciju o ovome da je podijele sa svima nama. Hvala.

Ribafish
Posts: 73
Joined: Fri Sep 04, 2009 7:35 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Ribafish »

Ne mogu da vjerujem :( Sta li Ajanovic kaze na sve to???

Legal
Posts: 13
Joined: Tue Jun 08, 2010 6:37 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Legal »

2.1. Svaki korisnik ima pravo na jedan korisnički račun.

9.7. Članovi kojima su izrečene mjere privremenog ili trajnog bana nemaju pravo kreiranja novih računa na forumu. Svi takvi računi će biti trajno banovani.

MTC
Last edited by Legal on Wed Jul 07, 2010 6:40 pm, edited 1 time in total.

mija
Posts: 91
Joined: Thu Oct 08, 2009 12:07 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by mija »

nesto se bas mora napravit...kako ih nije stid?????
vec pola godine nema niti jedne ocjene koju je iz uprave Duvnjak napisao!!!
pa zar ne vide da postoji neki problem!???
svi nem govore suti i uci,al kad nije moguce naucit za godinu dana taj predmet na ovakav nacin.
Daj da nam bar ko bolonjcima prepolove,daj da se bilo sta promjeni!!!

Anesssa
Posts: 17
Joined: Tue Apr 06, 2010 7:10 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Anesssa »

Eee ljudi, ja sam upravo s ispita i Duvnjak ne ide nigdje, upravo je primio prijave za septembar i obradovao se kad je vidio da ih ima vise stotina... mislim da bi nam bilo korisnije da svako pise svoja pitanja jer i on neka forsira, a neka ne..od tog bi imali bar neku korist!! Moja su:
- materijalni akti uprave
- centralni i podrucni organi uprave
- federalni zavodi

Dario 1
Posts: 1
Joined: Wed Jul 07, 2010 6:30 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Dario 1 »

nek i starom sistemu prepolove pa da i mi mozemo polagati pola kod bilo kog drugog. ovo ba stvarno nema vise smisla.

ado_33
Posts: 23
Joined: Wed Jul 01, 2009 11:54 am

Odg: Upravno pravo I i II

Post by ado_33 »

Slazem se kolega Dario, trebamo istrajati na zahtjevu da se i nama dozvoli kao i bolonjskom sistemu da jedan znacajan dio Uprave polazemo kod prof. Ajanovica, a drugi kod prof. Duvnjaka, jer od smjene Duvnjaka nema nista.
Kada bi nam to dozvolili ustedili bi sebi makar pola godine, a prijedlog nije neizvodiv ako se malo angazujemo i prestanemo biti samo posmatraci  :lol:

Post Reply

Return to “IV godina”