PFSA: Upravno pravo I

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
lejlaaa
Posts: 182
Joined: Wed Feb 03, 2010 9:00 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by lejlaaa »

Imas gore na opca diskusija rokove,vidjeces za upravu ima sve po prezimenima!

Fikro
Posts: 1
Joined: Mon Mar 22, 2010 11:02 am

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Fikro »

[quote="Selver"]
Kolege, ne znam za vas ali se meni ovaj prof. Duvnjak cini "blago" cudnim.  Ovo kako on pita nije normalno. Ima li USP uvida u ispite kod ovog profesora???? Dobro kaze ovaj gore, imamo mogucnost da ga ocijenimo, pa posto ga skoro svi psuju posle ispita nerealno je da ima onoliko petica, osim ako nije kome platio da ga ocjenjuje. NEVJEROVATNO. Da ima pravde i reda ovom covjeku bi bilo zabranjeno da prolazi 100 metara od fakulteta, ali kod nas moze curamo govoriti da su dosadne i istresati se na koga hoce i koliko hoce bez straha da ce ga neko opomenuti, ukoriti, i na kraju izbaciti sto je jedini ispravan kraj ovoga nesnosnog stanja sa ovim profesorom. Sta radi ovaj novi dekan Boro? Ima li on uvida sta ovaj frustrirani profesor radi studentima na Ustavu i Upravi???
[/quote]

I S T I N A....

Pravnica__21
Posts: 20
Joined: Sat Mar 06, 2010 11:47 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Pravnica__21 »

[quote="lejlaaa"]
Imas gore na opca diskusija rokove,vidjeces za upravu ima sve po prezimenima!
[/quote]

Hvala  :)

TarikSaray
Posts: 1
Joined: Mon Mar 22, 2010 1:16 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by TarikSaray »

Prof. Duvnjaka treba opomenuti, kazniti i natjerati ga da promjeni nacin ispitivanja. Ovo u vezi opomene i kazne je za odnos prema studentima kojima govori da su dosadni, glupi, i dosta drugih neprimjerinih stvari. Da ne pominjem ulizice koje ga javno psuju a onda mu se motaju oko kabineta i mole ga da ih pita mimo rokova... A on kao principijelan, pa neke pita i po desetak puta dok druge pita samo kad su rokovi. Ma fuj i njegova principijelnost i studentska jadna i nikakva svijest o samopostovanju, pravima...

Đana
Posts: 11
Joined: Wed Nov 25, 2009 12:51 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Đana »

može li mi neko reci kad je slovo P za Upravno pravo 1 za bolonju i u koliko sati???

Legally Blonde
Posts: 1250
Joined: Fri Feb 20, 2009 1:39 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Legally Blonde »

Rokovi su iybačeni za bolonju u podforumu rokovi i termini - četvrta godina, samo treba malo pregledati..,
I molim Vas da ovu temu ne pretvarate u raspravu o profesoru, nego konkretno o ispitu, pitanjima i eventualnim  nejasnoćama...  :mig:

snijeg
Posts: 82
Joined: Wed Oct 21, 2009 12:27 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by snijeg »

[quote="Legally Blonde"]
Rokovi su iybačeni za bolonju u podforumu rokovi i termini - četvrta godina, samo treba malo pregledati..,
I molim Vas da ovu temu ne pretvarate u raspravu o profesoru, nego konkretno o ispitu, pitanjima i eventualnim  nejasnoćama...  :mig:
[/quote]


Molim kolege- ice ( stari sistem )  da mi potvrde : Da li  ispit iz Upravnog prava ostaje sutra u 15 tj. u 3 sata za slovo c  .
Hvala unaprijed
Pozzz

Legally Blonde
Posts: 1250
Joined: Fri Feb 20, 2009 1:39 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Legally Blonde »

Trebalo bi biti... jer je slovo A u 12h...

Didas
Posts: 47
Joined: Tue Mar 02, 2010 9:31 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Didas »

Moze li mi neko reci kako izgleda ispis iz uprave kod duvnjaka? Ako recimo student nauci prvih 100 strana koliko pitanja ce mu postaviti? Da li je uopste podijelio k njigu kao sto je to ucinio sa Ustavnim pravom, ili pita proizvoljno? za koliko se realno moze poloziti uprava ako se zaista sjedne i uci? Hvala

RunX
Posts: 20
Joined: Wed Oct 07, 2009 8:20 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by RunX »

Koliko god da se potrudim da opisem ovaj ispit ne ide mi za rukom...

Ukratko - ispit je nidje veze i nema pravila.

Ko god je navodio neki broj pitanja po djelovima - to je netačno jer se meni lično ne poklapa broj pitanja sa brojem (položenih) strana.Ili u prevodu - da ti pitanja koliko hoće ,koja obuhvate onoliko gradiva koliko hoće.
Jedanput su mi 4 pitanja pokrivala 200 strana,drugi put 4 pitanja su mi pokrivala 60 strana, tako da stvarno nema smisla obracati paznju na to koliko ćes pitanja dobiti, nego se vise racuna po tome koliko strana predjes (po izlasku)
A prosjek toga se nalazi negdje oko 50.

Jedina stvar koja je zaista potrebna za ovaj ispit je dosta zivaca i psihicke spremnosti , jer ovaj ispit je davno prestao biti pitanje znanja i truda.
toliko i sretno nam.

Post Reply

Return to “IV godina”