PFSA: Upravno pravo I

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
minchulin
Posts: 32
Joined: Fri Apr 02, 2010 3:50 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by minchulin »

jedno malo pitanjce,ali molim jedan brziii odgovor :D naime,sta se uci iz postupka u upravnom sporu( od strane 539 pa do kraja) ??? hvala unaprijed.. :D :D

Dado
Posts: 298
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:00 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Dado »

Iz postupka u upravnom sporu ja sam cuo da pita zahtjev za zastitu zakonistosti i pokretanje spora ona tuzba 30 i 60 dana,ali mislim da te iz postupka nece nista pitat.On uglavnom pita Metode upravnog spora,vrste upravnih sporova,Pojam upravnog spora,Stranke u upravnom sporu.

minchulin
Posts: 32
Joined: Fri Apr 02, 2010 3:50 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by minchulin »

hvala Dado:) naucila sam ta pitanja,al iz tih zadnjih stranica bas nista nema interesanto i ne znam da je iko ista odgovarao iz tog dijela..pa me malo kopkalo... opet ,hvala kolegaa:):)

fairy
Posts: 94
Joined: Wed Dec 02, 2009 5:43 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by fairy »

Da li moze neko da mi kaze da li se treba uciti ovaj inspecisjki nadzor detaljno i upravnu inspekciju? Hvala unaprijed  :)

Dado
Posts: 298
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:00 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Dado »

Iskreno ja tu inspekciju nisam ucio jer mi je taj dio bio odvratan,ali mislim da pita to,detaljno te nece pitat ali neke osnovne stvari nauci,kod federalne uprave zna postavit pitanje tipa nadleznosti nekog ministarstva npr unutrasnjih poslova,procitao sam na postovima prije da je neko napisao da to ne pita vec samo da mu se nabroje ministarstva.

snijeg
Posts: 82
Joined: Wed Oct 21, 2009 12:27 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by snijeg »

Imao bi jedno pitanje i molim sto brzi odgovor  :D :f035:
Kada prof. Ajanovic postavi pitanje Dijelovi rjesenja , Da li treba samo nabrojati onih 8 dijelova rjesenja ili treba detaljnije pricati o tom pitanju ? Ako je nekom prof. postavio ovo pitanje molio bi da mi kaze
Unaprijed se zahvaljujem

Bosna
Posts: 62
Joined: Sat Apr 10, 2010 11:16 am

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Bosna »

Moze li samo neko ukratko napisati kakve odgovore trazi profesor, kakva je atmosfera na ispitu ?  Hvala  :D  :f035:

Dado
Posts: 298
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:00 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Dado »

Pa ne traze duge odgovore ali moras znat jer onda postavlja pod pitanja npr postavi ti pitanje lokalna samouprava i ti sad krenes pricat i slabo znas onda on podpitanjima vadi iz tebe tipa koje su jedinice lok sam,ko je na celu opcine odnosno grada,cime su uredene njihove nadleznosti ,koje su nadleznosti grada koje opcine.U nekom kvalitetnom odgovoru u 5 recenica zavrsis pitanje.

snijeg
Posts: 82
Joined: Wed Oct 21, 2009 12:27 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by snijeg »

[quote="snijeg"]
Imao bi jedno pitanje i molim sto brzi odgovor  :D :f035:
Kada prof. Ajanovic postavi pitanje Dijelovi rjesenja , Da li treba samo nabrojati onih 8 dijelova rjesenja ili treba detaljnije pricati o tom pitanju ? Ako je nekom prof. postavio ovo pitanje molio bi da mi kaze
Unaprijed se zahvaljujem
[/quote]
Ima li neko da mi odgovori na ovo moje pitanje ?
Hitno mi je jer je ispit u subotu
Hvala unaprijed i Pozz  svimaa

Dado
Posts: 298
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:00 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Dado »

Pa ako te pita djelovi rjesenja nabrojis mu ih,ali ne pita on tako mene je npr pitao Uvod rijesenja.Rijesenja moras naucit jer iz toga ti ide pitanje obavezno isto kao iz nacela.

Post Reply

Return to “IV godina”