PFSA: Upravno pravo I

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
fairy
Posts: 94
Joined: Wed Dec 02, 2009 5:43 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by fairy »

Ne misli se na to, ima lekcija u knjizi- pojam upravnog spora, strana 516. ako se ne varam.

jasminkaS
Posts: 160
Joined: Mon Jan 24, 2011 1:22 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by jasminkaS »

Formalno glediste (aspekt) polazi od treceg elementa u strukturi spora-od suda koji raspravlja spor,odnosno od pravila koja sud primjenjuje. Po jednom shvatanju US postoji samo kada o sporu odlucuju posebni upravni sudovi, a po drugome US ce postojati kada postoje posebna pravila postupka, bez obzira koji je sud nadlezan.
:) sretno

SABINI
Posts: 249
Joined: Tue Jun 22, 2010 1:00 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by SABINI »

kad neko od kolega bude u mogucnosti,neka javi kako je danas bilo na ispitu-koja pitanja su se najvise vrtila,prolaznost??hvalaa

jasminkaS
Posts: 160
Joined: Mon Jan 24, 2011 1:22 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by jasminkaS »

Profesor OK skroz,dakle standard...pitanja takodjer ,standardna, knjiga-skripta ...nije bilo nista "svemirsko" :) ... ne znam da li se nesto desilo kasnije,ali prve 3,4 grupe su bile sasvim Ok... ja sam pala na postupku, ali opravdano- nisam znala :) ... sretno sutra :)

belaw
Posts: 162
Joined: Fri Jul 17, 2009 7:49 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by belaw »

Mozes li nam napisati koja su najcesca pitanja bila dok si ti bila na ispitu? Hvala  :mrgreen:

BH_pravnik
Posts: 69
Joined: Thu Apr 07, 2011 1:17 pm

Upravno pravo I i II

Post by BH_pravnik »

[quote="jasminkaS"]
ja sam pala na postupku, ali opravdano- nisam znala :) ... sretno sutra :)
[/quote]

Na kojem si pitanju konkretno pala? Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Sanelicaa mala
Posts: 43
Joined: Sun Apr 03, 2011 7:39 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Sanelicaa mala »

Moze li neko od kolega da napise da li prof. Ajanovic ostaje na Upravnom pravu? (Sarajevsko odjeljenje) Buduci da kruze neke glasine da se Duvnjak vraca?;( Hvala puno unaprijed:)

BH_pravnik
Posts: 69
Joined: Thu Apr 07, 2011 1:17 pm

Upravno pravo I i II

Post by BH_pravnik »

Duvnjak više nikad neće ispitivati studente na Upravnom pravu I i/ili II i sve drugo što se priča su čiste izmišljotine!

Ne nasjedajmo, kolege, na te dezinformacije, a moderatore molim da svaki naredni post koji bude sadržavao Nedžad Duvnjak i Upravno pravo I i/ili II obrišu kako se studenti ne bi dalje uzbunjivali.

Ja imam jedno drugo pitanje: U kojem kabinetu je doc. dr. Enver Ajanović ispitivao studente? U svom ili kabinetu rahmetli prof. dr. Ibrahima Festića?

dzeni23
Posts: 102
Joined: Sat Jul 03, 2010 7:29 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by dzeni23 »

[quote="SABINI"]
kad neko od kolega bude u mogucnosti,neka javi kako je danas bilo na ispitu-koja pitanja su se najvise vrtila,prolaznost??hvalaa
[/quote]



Danas je profa bio ok, prolaznost super... pitanja su bila uobicajna nije postavljao nista sto sto ne pita do sada... Sretno svima, ja sam zavrsila sa ovim ispitom

dzeni23
Posts: 102
Joined: Sat Jul 03, 2010 7:29 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by dzeni23 »

[quote="BH_pravnik"]
Duvnjak više nikad neće ispitivati studente na Upravnom pravu I i/ili II i sve drugo što se priča su čiste izmišljotine!

Ne nasjedajmo, kolege, na te dezinformacije, a moderatore molim da svaki naredni post koji bude sadržavao Nedžad Duvnjak i Upravno pravo I i/ili II obrišu kako se studenti ne bi dalje uzbunjivali.

Ja imam jedno drugo pitanje: U kojem kabinetu je doc. dr. Enver Ajanović ispitivao studente? U svom ili kabinetu rahmetli prof. dr. Ibrahima Festića?
[/quote]


U kabinetu prof. Ibrahima Festica, na prvom spratu desno. Sretno!

Post Reply

Return to “IV godina”