PFSA: Upravno pravo I

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Viktoria
Posts: 6
Joined: Wed Nov 17, 2010 4:10 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Viktoria »

Molim kolege/ice koji su danas bili na ispitu da nam napisu pitanja posebno me interesuje dokazivanje, da li uopce pita taj dio i sta? Hvala unaprijed

ivanaana
Posts: 61
Joined: Wed Oct 13, 2010 6:19 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by ivanaana »

pozdrav

jutros je profesor došao poprilično ljut,ooodmah naglasio da zna za skriptu i da je ne želi vidjeti kod studenata,jer da će postrožiti kriterije

ja sam odgovarala od up postupka ,postavio mi je 2 pitanja iz načela
- načelo zakonitosti i načelo konačnosti
onda - rješenje sa skraćenim obrazloženjem,da navedem primjer,i obustavljanje i odlaganje administrativnog rješenja.Nisam navela zadnji uslov obustave,i priznao mi je do izvršenja. Kolega koji je odgovarao samnom je dobio pitanje potvrda izvršnosti,rekao je sve iz skripte,ali nije bilo dovoljno.
Znači,iz načela sada idu po 2 pitanja,a dokazivanje nije pitao.
Tako,da ona udarna pitanja treba opširnije odgovarati i učiti iz knjige.
Sretno !

BadMan
Posts: 90
Joined: Fri Mar 26, 2010 7:50 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by BadMan »

moze li se napraviti kakav koncept ili se mora odma odgovarati

pike
Posts: 3
Joined: Fri Oct 29, 2010 6:56 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by pike »

U novembarskom roku,kada sam ja izlazila koncept nije bio moguc,vec se odmah odgovaralo!

DOP_GUN
Posts: 40
Joined: Tue Oct 06, 2009 9:33 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by DOP_GUN »

To za skriptu nije nista neobicno, profesori mrze skripte i to sto kopiramo knjige...  :lol:
A u svakom slucaju se mora dopunit iz knjige, nemoguce, bar meni, napamet ucit skriptu jer u njoj se nista ne smije izostavit.

Znali neko hoce li doc. Ajanovic ispitivat stari sistem u januarsko-fabruarskom roku?
Last edited by DOP_GUN on Fri Dec 17, 2010 5:08 pm, edited 1 time in total.

jaskooo
Posts: 230
Joined: Mon May 17, 2010 11:32 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by jaskooo »

Trebao bi ispitivati i u januaru jer je nemoguce da se stalno mjenjaju profesori. Po nekim saznanjima on bi trebao ostati trajno na upravi ako nista za stari sistem. A i bolonja ja izgleda istrajala i moguce je da ce i nju ispitivati  Ajanovic. A sto se tice skripte i ucenja iz knjige je puno lakse uciti jer je knjiga stvarno fino napisana dok je u skripti samo nabacano i nepovezano. Naravno mnoge lekcije se mogu uciti iz skripte ali  ove malo vaznije treba procitati i u knjizi...

ciciban5
Posts: 30
Joined: Fri Aug 20, 2010 8:33 am

Odg: Upravno pravo I i II

Post by ciciban5 »

Dajte nam kolege jos malo informacija s danasnjeg ispita :) moze li se na ovom roku pisati koncept,jos neka pitanja.. informacija nikad dosta. Ja obecavam da cu sutra poslije ispita podnijeti izvjestaj  :P

DOP_GUN
Posts: 40
Joined: Tue Oct 06, 2009 9:33 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by DOP_GUN »

Hvala kolega  jaskooo...

BadMan
Posts: 90
Joined: Fri Mar 26, 2010 7:50 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by BadMan »

ciciban ocekujemo full report :) :) :) koja pitanja koliko trazi koncept :) :):)

bilijar
Posts: 49
Joined: Sun Oct 17, 2010 6:57 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by bilijar »

[quote="DOP_GUN"]
To za skriptu nije nista neobicno, profesori mrze skripte i to sto kopiramo knjige...  :lol:
A u svakom slucaju se mora dopunit iz knjige, nemoguce, bar meni, napamet ucit skriptu jer u njoj se nista ne smije izostavit.

Znali neko hoce li doc. Ajanovic ispitivat stari sistem u januarsko-fabruarskom roku?
[/quote]
Hoce. Idi na temu "Dogadjanja na fakultetu", pod temu "uprava kod Duvnjaka ili Ajanovica" i tamo imas sliku obavijesti kojs stoji na vratima kabineta prof. Ajanovica. I neka  je i strog i ljut i neka je poostrio kriterijume. Covjek je normalan, to je vazno.

Post Reply

Return to “IV godina”