PFSA: Upravno pravo I

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
jasmina35
Posts: 8
Joined: Mon Jun 22, 2009 10:20 am

Odg: Upravno pravo I i II

Post by jasmina35 »

[quote="BadMan"]
Duvnjak je kralj ... da trazi puno to stoji ali se isplati ... svi vi koji mastate o poslu u javnim institucijama uprava vam mozda i najvazniji predmet tako da ce vam biti dosta lakse ... a i na kraju krajeva malo vise strebat a malo manje kukat i to je to
[/quote]
Ja mislim da ako nesto zelis da naucis, onda to ucis s razumijevanjem kao npr. kod profesora Muminovica, a ne napamet od rijeci do rijeci kao sto trazi prof. Duvnjak, jer takvu naucenu upravu zaboravis za mjesec.

mija
Posts: 91
Joined: Thu Oct 08, 2009 12:07 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by mija »

ma ja sam vec zaboravila prvih 200 strana sto sam kod Duvnjaka prije  par dana znala od rijeci do rijeci,
ali obligacija,nasljednog,mpp-a se sjecam vecine....

RunX
Posts: 20
Joined: Wed Oct 07, 2009 8:20 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by RunX »

ja kada slušam kolege koje odgovaraju pitanja koja sam kao prešao , nemam pojma o čemu pričaju , kao da nikad nisam čuo tako nešto... i moram da kažem da sam užasno ogorčen što moram da obnavljam godinu zbog 300 strana Uprave,a sve ostale ispite sa 4. godine sam položio iz prve.
Al hajd proći će sve ...

Adem
Posts: 4
Joined: Mon Sep 27, 2010 11:47 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Adem »

Moze li jedno glupo pitanje? Izlazio sam prvi put na Upravu i dao 82 strane. Pitao me 3 pitanja. Imam knjigu iz 2004 godine, trece izdanje ali sam cuo da je izasla knjiga izdanje 2009 godine. Kupio sam knjigu i vidim da se razlikuju u sadrzaju. Pitanje glasi: Po kojoj knjigi on ispituje???? Hocu li moci nastaviti uciti iz knjige izdanje 2004 ili cu morati da se preorjentisem na ovo novo izdanje iz 2009 godine? Molim vas za odgovor.

poker
Posts: 78
Joined: Wed Sep 09, 2009 12:26 am

Odg: Upravno pravo I i II

Post by poker »

Ja sam stari sistem i polazem po staroj knjizi i nikada nije bio problem..Samo kad mi priznaje stranice uvijek mu naglasim da ucim po staroj knjizi da zna zapisati da ne bi nastala zabuna do koje lekcije sam polozila...

Adem
Posts: 4
Joined: Mon Sep 27, 2010 11:47 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Adem »

Hvala ti. Znas li koliko pitanja pita od 82-150 str. i koja pitanja najcesce pita? Ima li mozda potpitanja koja najcesce pita? Ima li nesto sto u ovoj sekciji ne pita, kao npr. onu lekciju oko "sredstava za rad organa uprave", malo mi se cini glupo da ucim ko im nabavlja olovke i papir???

poker
Posts: 78
Joined: Wed Sep 09, 2009 12:26 am

Odg: Upravno pravo I i II

Post by poker »

Pita bukvalno sve,mada vrlo rijetko pita lekcije vezane za SFRJ,a i njih kad ispituje najcesce se bazira samo na ustav iz 1974..

Iako jest glupo, to pitanje "Sredstva za rad organa uprave" obavezno nauci jer ga cesto pita,i ja sam ga odgovarala..
Sto se tice koliko pitanja postavlja to je cista lutrija..Nekoga pita svakih 10 strana po jedno pitanje,a nekog svakih 40..
sretno..

mecoberbo
Posts: 89
Joined: Tue Aug 11, 2009 6:03 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by mecoberbo »

Cuo sam da ce 13. oktobra na sjednici biti govora i o Duvnjaku i Upravi tj. onome oko cega se svi bune i stari i novi sistem po pitanju njegovog
ispitivanja i Uprave kao predmeta otkad je on profesor....ima li iko informacije je li to istina tj. hoce li se stvarno nesto odlucivati po tom pitanju ili
je i ovo opet neko lupio?
O tome možete pisati u Općoj diskusiji ili nekoj od  tema u dijelu foruma "Događanja na fakultetu" ...da ovdje ne zabusavamo.
LB
Last edited by mecoberbo on Thu Oct 07, 2010 7:20 pm, edited 1 time in total.

ClEoPaTrA
Posts: 1462
Joined: Mon Jul 06, 2009 12:33 am

Odg: Upravno pravo I i II

Post by ClEoPaTrA »

Želim da vam prenesem informaciju, koju smo danas dobili na predavanjima kod prof.doc. Zinke Grbo, a u vezi je sa Upravnim pravom. Pomenuta profesorica, obavijestila nas je da će od narednog četvrtka predavanja iz Upravnog prava održavati prof.doc Enver Ajanović, kao i da će oba dijela Upravnog prava ON ispitivati. Mislim, da je ovo veoma lijepa vijest i nadam se da sve ovo važi za studente koji trenutno polažu Upravu ( Bolonjci i stari sistem). Nek nam je svima SRETNOOO ;)

mija
Posts: 91
Joined: Thu Oct 08, 2009 12:07 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by mija »

nista ljepse nisam vec dugo cula.....
necu se puno radovati i nadam se da ce oo vazit i za stari sistem!!!
Hvala kolegici na ovoj vjesti...

Post Reply

Return to “IV godina”