PFSA: Upravno pravo I

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
email
Posts: 19
Joined: Tue Sep 29, 2009 7:29 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by email »

pa šta je sad ovo podjeljeno jeli samo za bolonju a stari sistem sve kod Duvnjaka....

snijeg
Posts: 82
Joined: Wed Oct 21, 2009 12:27 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by snijeg »

Kolege-ice  ovo me zbunjuje
Ja sam stari sistem i kod koga ja polazem upravu kod prof. Duvnjaka ili kod ass. Ajanovica ? Nije mi jasno
I  kako to da se jedan dio polaze kod prof. Duvnjaka a drugi dio kod ass. Ajanovica ?? Da li je ovo za stari sistem ili za bolonju ?
Sada prvi put izlazim na upravu u Sarajevu .
Molim pojasnjenje
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru i na pojasnjenju
Pozzz

samir987sa
Posts: 65
Joined: Tue Nov 10, 2009 6:28 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by samir987sa »

[quote="zlatan.topic"]
Upravno pravo I se polaže na slijedeći način:

prvo kod višeg asistenta Ajanovića,, u kabinetu prof. dr. Ibrahima Festića, se polaže od 178 do 239 stranice knjige Upravno pravo. Termin za polaganje kod njega se nalazi na oglasnoj ploči gdje stoji Upravno pravo I (prof. dr. Ibrahim Festić), pošto asistent ne može ispitivati studente i njegovo se ime ne smije pojavljivati na oglasima za ispit.

Nakon što položite kod njega, on će vam upisati ocjenu na zadnjoj stranici indexa. Nakon toga polažete kod profesora Duvnjaka od početka pa do 177. stranice.

Nadam se da sam vam bio od pomoći.
[/quote]

kolegin se post odnosi na bolonju...!?
i ako je neko izlazio,zna li do koje je str prvo pitanje kod prof. Duvnjaka!? hvala

lala
Posts: 28
Joined: Sat Sep 12, 2009 12:47 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by lala »

Prof. je rekao da nije uslov da se izlazi kod ass. Ajanovica,  da bi se moglo izaci kod njega, odnosno moze se i prvo izaci kod Duvnjaka, pa onda kod Ajanovica- to vazi samo za Bolonju. Koliko sam ja shvatila, prva glava je do 41. ili 63 str. (zavisi kome je koje pitanje doslo).

Swatch83
Posts: 478
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:47 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Swatch83 »

I kod koga polaze stari sistem,je li samo kod Duvnjaka? Na koliko je dijelova podijelio knjigu,koliko pitanja postavlja iz svakog dijela?? Ovo mi je totalno konfuzno :dunno: :o293:
I ima li skripta iz upravnog??

Legally Blonde
Posts: 1250
Joined: Fri Feb 20, 2009 1:39 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Legally Blonde »

Imaš kod nas u skriptarnici skriptu za Upravno... po mom misljenju, jako dobru!

Dijamant
Posts: 20
Joined: Tue Jul 14, 2009 10:00 am

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Dijamant »

[quote="Swatch83"]
I kod koga polaze stari sistem,je li samo kod Duvnjaka? Na koliko je dijelova podijelio knjigu,koliko pitanja postavlja iz svakog dijela?? Ovo mi je totalno konfuzno :dunno: :o293:
I ima li skripta iz upravnog??
[/quote]

prvih 150 strana postavlja 4 pitanja, upravnopravni odnos 2 pitanja, iz upravnog postupka 3 pitanja, i upravni spor 2 pitanja ;( :cupo:

Swatch83
Posts: 478
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:47 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Swatch83 »

[quote="Dijamant"]
[quote="Swatch83"]
I kod koga polaze stari sistem,je li samo kod Duvnjaka? Na koliko je dijelova podijelio knjigu,koliko pitanja postavlja iz svakog dijela?? Ovo mi je totalno konfuzno :dunno: :o293:
I ima li skripta iz upravnog??
[/quote]

prvih 150 strana postavlja 4 pitanja, upravnopravni odnos 2 pitanja, iz upravnog postupka 3 pitanja, i upravni spor 2 pitanja ;( :cupo:
[/quote]
E hvala puno,konacno da nesto konkretno cujem :f055: a gledam u skriptarnici,ima samo upravni spor,ne vidim skriptu upravnog prava :dunno:
Last edited by Swatch83 on Fri Mar 05, 2010 2:04 pm, edited 1 time in total.

snijeg
Posts: 82
Joined: Wed Oct 21, 2009 12:27 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by snijeg »

[quote="Dijamant"]
[quote="Swatch83"]
I kod koga polaze stari sistem,je li samo kod Duvnjaka? Na koliko je dijelova podijelio knjigu,koliko pitanja postavlja iz svakog dijela?? Ovo mi je totalno konfuzno :dunno: :o293:
I ima li skripta iz upravnog??
[/quote]

prvih 150 strana postavlja 4 pitanja, upravnopravni odnos 2 pitanja, iz upravnog postupka 3 pitanja, i upravni spor 2 pitanja ;( :cupo:
[/quote]
A mozes li mi reci od koje do koje strane je prvo pitanje , od koje do koje strane je drugo pitanje itd. do kraja ? Ako to znas
Znas li kako je knjiga po tom pitanju podijeljena ?
Unaprijed hvala na odgovoru
Pozz

Dijamant
Posts: 20
Joined: Tue Jul 14, 2009 10:00 am

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Dijamant »

uvod ti je prvo pitanje, 2 pitanje je upravne organizacije,3 djelatnost i vrste organa uprave i 4 od unutrasnje organizacije uprave do upravno pravnog odnosa

Ne moraš citirati post iznad. Poslije stalnih citiranja, postane nepregledno kome se obraćaš.
Last edited by Dijamant on Fri Mar 05, 2010 6:24 pm, edited 1 time in total.

Post Reply

Return to “IV godina”