PFSA: Ustavno sudstvo - izborni predmet

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
pravnik_123
Posts: 578
Joined: Wed Jan 20, 2010 4:24 pm

Odg: Ustavno sudstvo - izborni predmet

Post by pravnik_123 »

I jos bi trebalo dodati ustavne sudove u BiH (BiH,Federacija i RS)..

GrandMaster
Posts: 75
Joined: Tue Apr 14, 2009 12:53 am

Odg: Ustavno sudstvo - izborni predmet

Post by GrandMaster »

Kako se prijavljuje ispit iz izbornog?  Donosi se prijava direktno na ispit ili putem studentske....?..

art vandeley
Posts: 197
Joined: Tue Jun 08, 2010 3:34 pm

Odg: Ustavno sudstvo - izborni predmet

Post by art vandeley »

ja sam ga prijavio preko isss-a kao i sve ostale...

leptirka
Posts: 12
Joined: Fri Oct 02, 2009 10:14 am

Odg: Ustavno sudstvo - izborni predmet

Post by leptirka »

Ljudiiii, kako danas prodje ovaj ispit? Pismeno, jelda? Pitanja? Hvalaaaaaa.  :D

Soap
Posts: 317
Joined: Tue Jan 19, 2010 11:29 pm

Odg: Ustavno sudstvo - izborni predmet

Post by Soap »

Ne prođe nikako kolegice... :a050:

Profa se nije udostojio doći na ispit iz vlastitog predmeta.Sramota.I bruka.A naravno neću pisati šta stvarno mislim da me ne bi banovali bezveze.

Dakle,u suštini ako nisi izlazio na parcijale i tako položio,drukčije ne možeš (jel moram podsjećati da je tako prekršio...šta...par zakona...pravilnika...čega već).

Došao je jutros u 9,završio sa ovim što su po parcijalama ,a za nas ostale valjda ko ih  :cenzura:

nuki_cika
Posts: 1757
Joined: Fri Aug 06, 2010 10:30 pm

Odg: Ustavno sudstvo - izborni predmet

Post by nuki_cika »

Nedzo dok ode u penziju i mi ćemo je zaraditi,pa ćemo skupa :haha:
Soap -vidio sam ga ja odmah poslije toga negdje oko 10 sati na drugom spratu uđe onde u kabinet čini mi se od durmiševića

leptirka
Posts: 12
Joined: Fri Oct 02, 2009 10:14 am

Odg: Ustavno sudstvo - izborni predmet

Post by leptirka »

Ajoj. Ako me moja memorija dobro sluzi, istu stvar je napravio kad smo mi bili na prvoj godini, samo mislim da je tad zaboravio doci na parcijalu... a to je bilo prije 4 godine. XD
Last edited by leptirka on Wed Jun 27, 2012 5:35 pm, edited 1 time in total.

Jasmina_V
Posts: 16
Joined: Wed Sep 22, 2010 9:35 pm

Odg: Ustavno sudstvo - izborni predmet

Post by Jasmina_V »

ja ucim iz neke skripte iz dokumenata i ustavni sud BIH; FBIH; RS......iz cega vi ucite??????

Soap
Posts: 317
Joined: Tue Jan 19, 2010 11:29 pm

Odg: Ustavno sudstvo - izborni predmet

Post by Soap »

Sve se može naći u skriptarnici do fakulteta.Mislim da se najviše bazira na Ustav BiH pa je onaj komentar Ademović-Steiner krucijalan,kažu da voli apelacije.Onda onaj dio iz knjige ustavnog prava koji govori o sudskom nadzoru generalno,pa u Americi,to nema puno a i to smo morali znati ko hafizi kod Duvnjaka.Tu je i skripta od 20 str. gdje je najbitnije onih prvih 10 strana gdje su one podjele na centralizirani i decentralizirani sistem i nadležnost suda.Onaj dio gdje seciraju sudove u Austriji,Njemačkoj,Francuskoj i Srbiji...kažu da to i ne pita.

Eto,ja se baziram na ovo.

@leptirka

Sutra nas 5 nesretnika dolazi u 12 sati i namjeravamo da tu ostanemo dok profesor ne dođe ili ga neko ne dovede. :mrgreen:
Last edited by Soap on Wed Jun 06, 2012 10:44 pm, edited 1 time in total.

Jasmina_V
Posts: 16
Joined: Wed Sep 22, 2010 9:35 pm

Odg: Ustavno sudstvo - izborni predmet

Post by Jasmina_V »

hvala kolega, puno si pomogao, ja sam planirala izaci na drugi rok...pa sretno svima......

Post Reply

Return to “IV godina”