Etiologija narkomanije i narko kriminala - izborni predmet

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Post Reply
Hegel
Posts: 81
Joined: Tue May 19, 2009 12:10 pm

Etiologija narkomanije i narko kriminala - izborni predmet

Post by Hegel »

Izborni predmet IV godine iz krivično-pravne nastavne grupe za Bolonjce....
Last edited by Hegel on Fri Feb 18, 2011 11:03 am, edited 1 time in total.

asi
Posts: 40
Joined: Thu Feb 10, 2011 11:36 am

Odg: Etiologija narkomanije i narko-kriminala - izborni predmet

Post by asi »

ko predaje ovaj predmet ?

Hegel
Posts: 81
Joined: Tue May 19, 2009 12:10 pm

Odg: Etiologija narkomanije i narko kriminala - izborni predmet

Post by Hegel »

prof. Petrović i viši ass. mr. Ferhatović
Last edited by Hegel on Thu Mar 24, 2011 9:11 am, edited 1 time in total.

Lejs
Posts: 44
Joined: Sat May 15, 2010 9:17 pm

Odg: Etiologija narkomanije i narko kriminala - izborni predmet

Post by Lejs »

pitanje je bilo ko PREDAJE ovaj predmet... a ne ko se vodi na ovom predmetu ? Ovaj predmet kao i sve ostale predmete za koje je zadužen Borislav Petrović ne predaje NIKO.
Evo kako ce to da bude na kraju... kao i kod svih predmeta koje predaje Petrović. On će vam pričati neku šuplju na prvom predavanju... tipa kako je kupovao auto ili kako je bio negdje na moru, na kraju ćete vi donijeti neki seminarski ili ćete se pojaviti na ispitu onako đuture da niko nema blage veze... Boro će se svima smješkati i dijelit 10ke ko kaže jednu rečenicu, a 9ke ko ne kaže ni jednu rečenicu ili će vam te seminarske ocijeniti ass. Studenti će i dalje svi u glas govoriti "Joj legende..." "Koji kralj... ne mogu da vjerujem" "Dobila/Dobio sam 10 ništa znala / znao nisam" i tako slične parole. To što niko nema blage veze s'vezom ? Ma to nije ni važno... idi mujaga u vojsku i ti... da je više vojske. Štancaj pravnike, štancaj magarce... štancaj glupane i glupanke nepismene kojima se smije i Univerzitet u Kiseljaku. Nažalost... Boro je još i dobar kakvih ima...

SABINI
Posts: 249
Joined: Tue Jun 22, 2010 1:00 pm

Odg: Etiologija narkomanije i narko kriminala - izborni predmet

Post by SABINI »

Kolega Lejs,jos bi nas trebao peglat i prof.Petrovic sa Etiologijom i narko kriminalom.Zar nam nije dosta prof.Duvnjaka sto nam je bukvalno crpio svako atom snage zbog Ustavnog prava,kojeg danas pola nas sto smo dobili 8,9 -pa i 10 ne zna cak ni pojam predstavnicke vladavine,a da ne govorim o terminologiji koja je jos vaznija.A zasto-razlog je jer nas je tjerao da ucimo napamet..od korica do korica.I mi se vodimo kao studenti-bolonjci-ma smijesno!!I koliko je jos nasih profesora kao Duvnjak,pocevsi od prof.Misite-pa da ne nabrajam dalje.A ti kolega ako si dobio tako lahko visoku ocjenu iz predmeta koje predaje prof.Petrovic-mozda drugi nisu.Mozda nema svako istu srecu.Ali to je sad nebitno.Moj savjet ti je,da ako zelis da dublje izucavas Etiologiju narkomanije,vjeruj mi da dosta literature mozes pronaci sto na internetu ,sto u knjiznicima s kojim smo hvala Bogu dobro opskrbljeni ;) ;)Ili cak vise ako si diplomirao,mozes da magistriras ili doktoriras na ovu temu.Mislim imas dosta opcija da svoje znanje prosiris,za to ti prof.Petrovic nije kriv. ;)Pozdrav

MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Etiologija narkomanije i narko kriminala - izborni predmet

Post by MarcusTulliusCicero »

Malo ću otići od teme, ali eto... Prošle godine je držao predavanja na drugoj godini na izbornom predmetu Pravna klinika iz krivičnog prava. Predavanja iz ovog izbornog su bila najposjećenija, a dolazak nije bio obavezan! Studenti su dolazili jer se dosta toga moglo naučiti, posjećivali su nas razni gosti itd. Dakle, ko hoće da nešto nauči - može. Da je više profesora kao što je prof. Borislav Petrović fakultet bi nam bio mnogo, mnogo bolji.

Lejs
Posts: 44
Joined: Sat May 15, 2010 9:17 pm

Odg: Etiologija narkomanije i narko kriminala - izborni predmet

Post by Lejs »

kolega, ako je prof. petrović mjera dobrog profesora, ova država i ovo društvo nema budućnost - u to sumnje nema.
Last edited by Lejs on Mon Feb 21, 2011 11:58 am, edited 1 time in total.

LordRaven
Posts: 98
Joined: Fri Oct 23, 2009 5:31 pm

Odg: Etiologija narkomanije i narko kriminala - izborni predmet

Post by LordRaven »

Ja ne znam kakvo si ti iskutvo imao/la ali predavanja koja sam ja posjecivao kod njega su bila itekako konstruktivna i prije svega prijatna u toj mjeri da imas koncentracije da slusas sta prica. To sto kazes dodju a ne nauce, ti ako zelis da znas ti ces svakako sjesti i iscitati knjigu radi sebe a ne radi drugih ili ocjene. I ja bas nisam vidio da se tako dijele 9 i 10ke, 6 i 7 jeste istini za volju a, bar tada, vise ocjene nisam primjetio.

Nema potrebe da citirate post koji se nalazi ispred Vašeg.  Hegel
Last edited by LordRaven on Sun Feb 27, 2011 7:03 pm, edited 1 time in total.

Savigny
Posts: 7
Joined: Wed Jan 26, 2011 6:20 pm

Odg: Etiologija narkomanije i narko kriminala - izborni predmet

Post by Savigny »

Kolega, desi se nekada da neko ništa ne nauči i onda mu se mora dati 8 ili 9 kao meni što se desilo :D
Ruku na srce, zna se da su na ovom predmetu ili oni što traže lakši način polaganja ispita ili oni koji su štelom došli do papira za izborne... Respect kolegama na građanskoj grupi, oni jedini da će nešto konkretno naučiti...

Lejs
Posts: 44
Joined: Sat May 15, 2010 9:17 pm

Odg: Etiologija narkomanije i narko kriminala - izborni predmet

Post by Lejs »

Kolega LordRaven > položio sam 6 ispita kod Petrovića - mahom desetke u indexu. Brat - bratu ja na tim njegovim predmetima ništa živo nisam naučio. Metodologija je svaki put bila ista: On naleti i za sat vremena ispita 60 osoba - to ni Čak Noris ne može al' haj... opšti cirkus sa polaganjem - svaki put :) Da se razumijemo, jedan sam od onih što su uvijek išli linijom manjeg otpora, od onih što im je bilo važno proći - a ne naučiti. Ja sam bio (i ostao) takav jer mi je to nakaredni sistem omogućio da mogu biti takav... Moje znanje je ravno nuli i vrlo sam kritičan ka istome - ja (i ovakvi kao ja), sa (ne)znanjem koje nam je u amanet ostavio Petrović trebamo graditi budućnost ove države - siva nam je budućnost. Vi kolega, ako ste nešto naučili... ja vam od srca čestitam jer ste, znači, osoba koja uči i zanima se za predmetnu materiju, iako to niko od njega ne traži.
Boro, kao osoba je mehlem od čoj'ka - al' kao prof. - ne može jednom Edinu Muminoviću, F. Karčiću, Hajriji S. Čolić, Jasminki Gradšč. vezati pertle, a ne šta više :)
Sretno svima sa ispitima i fakultetom i životom... et' :D

Post Reply

Return to “IV godina”