Etiologija narkomanije i narko kriminala - izborni predmet

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
LordRaven
Posts: 98
Joined: Fri Oct 23, 2009 5:31 pm

Odg: Etiologija narkomanije i narko kriminala - izborni predmet

Post by LordRaven »

Sve je to stvar subjektivnog mišljenja al jedno je činjenica da niko ne želi da se pati da bi položio. Poenta je u tome da je stvar u tome koliko želiš da znaš o nekom predmetu a ne koliko neko traži od tebe da znaš. Duvnjak je klasičan primjer, tražio je sve pa i sitnice a danas se rijetki sjecaju svega pa i dijela što su učili. Mislim da se slažemo tu da ocjene nikad nisu niti će biti stvar znanja jer se i one često daju na osnovu subjektivnog mišljenja a ne činjenica. Nisu ni svi gore iznad navedeni zlatni, mislim na objektivnost davanja ocjena al hajd ne bih da ulazim dalje u to.

Činjenica je da postoje ljudi koji vole ovu materiju i koji se bore da imaju više sličnih predmeta bez obzira ko je profesor a činjenica je da ima i onih koji su došli tu sa štelom ili bez da imaju lakši prolaz. Država nam svakako truhne u svim segmentima a školstvo nije izuzetak. Svakako će se sve na kraju svesti na praksu i iskustvo.

nadjaibis
Posts: 216
Joined: Wed Jan 27, 2010 3:58 pm

Odg: Etiologija narkomanije i narko kriminala - izborni predmet

Post by nadjaibis »

sve je u redu sto si napisao kolega Lejs, ali zapitaj se malo, ako je tvoje znanje ravno nuli, zbog cega uopste studiras...da li si upisao fakultet da bi ga zavrsio i hvalio se diplomom ili da ti barem neke stvari ostanu u glavi...Ja se posteno ne mogu pohvaliti da sam neki vele student koji samo crpi znanje iz knjiga i koji nastoji sve sa shvatanjem nauciti:D ali potrudim se da mi neke stvari ostanu u glavi...nisu nam toliko krivi profesori koliko smo sami krvi za svoje (NE)znanje...

i jos nesto, koliko si puta ucio ispit danima, mozda mjesecima, a opet dobio 6 u index (iako si naucio za 10)-toliko o pravednosti, kriteriju itd...pa zar nije lijepo imati bar neku oklaksicu ako nista na ovom izbornom predmetu i i znati da uz malo truda mozes uljepsati index...

i zadnja stvar je da je da su i asistentica i profesor na ovom predmetu (tj predmetima iz oblasti krivicnog prava) i vise nego korektni, a materija iz istih predmeta je toliko citljiva i lako pamtljiva, a meni i zanimljiva, da se stvarno trebas zapitati ako dobijes manju ocjenu od 9 ...



I na karju budimo iskreni, svi imamo razlicita misljenja o profesorima...ja cu svoja zadrzati za sebe iz moralnih i etickih razloga :P :P :P

Bosna
Posts: 62
Joined: Sat Apr 10, 2010 11:16 am

Odg: Etiologija narkomanije i narko kriminala - izborni predmet

Post by Bosna »

Mozda je Lejsu ' legenda' profesor Duvnjak jer kod njega se sve napamet uci  :lol:

Da skrenemo i ostavimo temu - koja je literatura za ovaj ispit, nacin polaganja itd itd.

malena87
Posts: 76
Joined: Fri Mar 05, 2010 3:25 pm

Odg: Etiologija narkomanije i narko kriminala - izborni predmet

Post by malena87 »

RASPITAJTE SE MALO KOLEGA LEJS  O STRANIM SISTEMIMA SKOLOVANJA GDJE STUDNETIMA UOPSTE NIJE POTREBAN NADZOR PROFESORA NA TESTOVIMA(ISPITIMA)..GDJE MOGU PREPISATI SVE ALI TO NE RADE...TO JE SAMO DO NAS..PROFESOR JE OK,.DO NAS JE HOCEMO LI SUTRA IZACI SA OVOG FAXA SA ZNANJEM ILI NEZNANJEM...

EH SAD PITANJE MOZE LI SE OVAJ PREDMET POLAGATI BEZ CISTE TRECE??
Last edited by malena87 on Fri Mar 18, 2011 7:38 am, edited 1 time in total.

AdiMali
Posts: 173
Joined: Fri Jan 29, 2010 3:45 pm

Odg: Etiologija narkomanije i narko kriminala - izborni predmet

Post by AdiMali »

moze ukoliko se nalazis na onom spisku sad slagacu te u vezi broja 70 i nesto redovnih i samofinansirajucih i 34 vanredna studenta, ukoliko nisi na spisku nemozes polagat nijedan ispit iz krivicno-pravne grupe, moraces izabrat neku drugu nastavnu grupu

ClEoPaTrA
Posts: 1462
Joined: Mon Jul 06, 2009 12:33 am

Odg: Etiologija narkomanije i narko kriminala - izborni predmet

Post by ClEoPaTrA »

Molim vas da prestanete upoređivati prof.Petrovića sa ostalim profesorima, opisujući njihov rad, sistematiku, analitiku, jer već smo daleko otišli od same teme. Ako imate konkretne informacije o izbornom predmetu, polaganju, literaturi i sl. stvarima, molila bih vas da to ovdje podijelite sa svim forumašima.

SABINI
Posts: 249
Joined: Tue Jun 22, 2010 1:00 pm

Odg: Etiologija narkomanije i narko kriminala - izborni predmet

Post by SABINI »

kakav spisak..jel to onaj spisak koji je dijelila na prvom  casu??

AdiMali
Posts: 173
Joined: Fri Jan 29, 2010 3:45 pm

Odg: Etiologija narkomanije i narko kriminala - izborni predmet

Post by AdiMali »

Napravila je ass spisak studenata i red i samofinasirajucih i van studenata u saradnji sa ass Vildanom, a na osnovu prisustva vanrednih studenata na predavanjima iz ova 3 izborna predmeta, te je receno kako nece biti vise mjesta za ostale studente jer su druge nastavne grupe skoro pa prazne, ukoliko te zanima jesi li ti na tom spisku posalji mail ass ili Vildani ili ass Amili pa nek ti odgovore, to je sve sto znam, sa naglaskom da je ass Amila juce rekla da mjesta u krivicnopravnoj nastavnoj grupi vise nema.

fani
Posts: 324
Joined: Wed Jan 27, 2010 12:39 pm

Odg: Etiologija narkomanije i narko kriminala - izborni predmet

Post by fani »

Ispiti iz ove krivično pravne nastavne grupe mogu se polagati i bez čiste treće godine, ali samo na predrokovima (izaci na test, i na zavrsni usmeni ispit). Vec na redovnom roku ispituju profesori, a ne asistenti.

Lejs
Posts: 44
Joined: Sat May 15, 2010 9:17 pm

Odg: Etiologija narkomanije i narko kriminala - izborni predmet

Post by Lejs »

malena87> strani sistemi skolovanja nemaju nadzor prof. na testovima (ispitma)... jedino ukoliko pod tim stranim sistemima smatrate kiseljak, travnik, pale... tu možda i nema :)

Post Reply

Return to “IV godina”