Stupnjevanje i broj ECTS-ova !!!

Rasprave o aktuelnim događanjima na fakultetu.
danger
Posts: 11
Joined: Sun Feb 06, 2011 11:36 pm

Stupnjevanje i broj ECTS-ova !!!

Post by danger »

Interesira me kolika je mogucnost zaposlenja sa ovim stupnjevanjem! ja takodje zelim stupnjevati.... iiii da li ta diploma ima one ECTS-ove i koliko ih ima jel to 180 ili ili?????  :k837:

kimeta rebihic
Posts: 19
Joined: Mon Dec 05, 2011 11:54 pm

Odg: Stupnjevanje i broj ECTS-ova !!!

Post by kimeta rebihic »

e i mene sve to zanima,,,pa ak ko moze da nam odgovori,,,,,,,,

marietta
Posts: 19
Joined: Sat May 15, 2010 7:56 pm

Odg: Stupnjevanje i broj ECTS-ova !!!

Post by marietta »

Zna li netko odgovore????Zanima  me  mogu li sa 1.stupnjem ovog fakulteta upisati npr. studij  doskolovanja na novinarstvu na Filozofskom ili sl.?


Hvala, javite se! :D

SIX
Posts: 38
Joined: Tue Nov 23, 2010 8:52 pm

Odg: Stupnjevanje i broj ECTS-ova !!!

Post by SIX »

Za sve kolege koje interesuju diplome odnosno broj ECTS bodova ili titule, ciklusi studija evo jedan dokument koji je objavljen u službenom glasniku i koji važi na prostoru cijele BiH za sve državne visokoškolske ustanove. Iz ovog dokumenta se moze vidjeti koliko koja diploma nosi ECTS bodova i koja diploma po starom sistemu odgovara zvanjima po Bolonjskom sistemu skolovanja odnosno koliko koja vrijedi ECTS bodova.

http://www.unze.ba/download/Nacrt_Pravi ... ano_SA.pdf

Miske
Posts: 29
Joined: Mon Oct 12, 2009 7:20 pm

Odg: Stupnjevanje i broj ECTS-ova !!!

Post by Miske »

Koliko sam ja shvatio onako na brzinu, znaci bachelor je u rangu prvog stepena?? Ja sam stepenovao prije dvije godine i iskreno nikakve bas koristi do sada.

marietta
Posts: 19
Joined: Sat May 15, 2010 7:56 pm

Odg: Stupnjevanje i broj ECTS-ova !!!

Post by marietta »

Prvi stupanj na ovom fakultetu ne donosi 180 ECTS bodova, tek negdje oko 130 , samo  s polozenim svim ispitima s trece godine imate 180 ECTS i mozete na eventualno neki drugi fakultet na poslijediplomski studij po bolonjskom programu. Dakle, diploma stupnjevanja i ne vrijedi previse, nazalost....

crni-90
Posts: 67
Joined: Thu Dec 08, 2011 10:17 pm

Odg: Stupnjevanje i broj ECTS-ova !!!

Post by crni-90 »

Izvinite Marietta, ali po mom mišljenju bi se za bac titulu trebali položiti svi predmeti do treće godine, uključujući i nju. A prema tome, 60 bodova s prve + 60 sa druge + 60 sa treće = 180

Neka me ne'ko ispravi ako nisam upravu, baš me zanima!
Msm, bilo bi dobro kada s treće ne bi morali položiti sve ispite da steknemo titulu bac.

SIX
Posts: 38
Joined: Tue Nov 23, 2010 8:52 pm

Odg: Stupnjevanje i broj ECTS-ova !!!

Post by SIX »

I ja sam ovakvog mišljenja......
Last edited by SIX on Wed Sep 26, 2012 11:29 am, edited 1 time in total.

marietta
Posts: 19
Joined: Sat May 15, 2010 7:56 pm

Odg: Stupnjevanje i broj ECTS-ova !!!

Post by marietta »

Moze  li se uopce stupnjevati u 2012./2013.godini?Ja sam definitivno odlucila stati na 1.stupnju.. Jos mi nedostaju 3 ispita.....Ima li tko friške informacije?
  I ...moram li uplatiti cijelu godinu ako polazem jos samo tri ispita( ja sam izvanredni student...)?

Hvala...


Marija

DDF
Posts: 18
Joined: Tue May 31, 2011 3:41 pm

Odg: Stupnjevanje i broj ECTS-ova !!!

Post by DDF »

Moze li mi neko objasniti koja je procedura za stepenovanja i koji su smjerovi aktuelni?

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”