Preseljenje na Pravni Fakultet Mostar

Rasprave o aktuelnim događanjima na fakultetu.
draganaaa
Posts: 1
Joined: Thu Oct 11, 2012 11:36 am

Odg: Preseljenje na Pravni Fakultet Mostar

Post by draganaaa »

Htjela bi se prebaciti iz pravnog fakulteta u Hrvatskoj u Orašje na 1. stupanj. Može li mi netko reći da li su tamo  pismeni i usmeni ispiti ili ima samo pimeni ili usmeni ispiti. Gdje se nalazi popis literature za ispite na njihovim stranicama?? Kakva je prolaznost na ispitima u Orašju?? Hvala

Dino91
Posts: 709
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:52 pm

Preseljenje na Pravni Fakultet Mostar

Post by Dino91 »

Moze jedno pitanje, neko ko se prebacivao sa Pf Tuzla na Pf Orasje da mi kaze koja je procedura i kakvi su uslovi studiranja u Orasju, u pitanju je 3 god. ;) Hvala
Last edited by Dino91 on Tue Jul 02, 2013 4:52 pm, edited 1 time in total.

msliskov88
Posts: 1
Joined: Mon Sep 02, 2013 9:44 pm

Preseljenje na Pravni Fakultet Mostar

Post by msliskov88 »

HITNO MOLIM ZA POMOĆ!!!
Bok svima!
Da li  ima netko iz Hrvatske da je studirao pravo te da je otišao na pravni fakultet u Mostaru-centar  Orašje.
Ja sam student 4.g. pravnog fakulteta u Osijeku te imam problema s polaganjem ovih predmeta: trgovačko ugovorno pravo, upravno pravo, međunarodno privatno pravo. Zanima me da li je moguće ova 3 predmeta položiti u Orašju pa se vratiti u Osijek, kakav je postupak priznavanja ispita i nostrifikacije,... Kakvi su ovi predmeti u Orašju što se tiče profesora, težine,....

Molio bih sve koji su se prebacivali iz Hrv na pravni fakultet u Mostaru-centar Orašje da mi se jave na pp-imam nekih nedoumica pa ako mi netko može pomoći. Unaprijed hvala!

crni-90
Posts: 67
Joined: Thu Dec 08, 2011 10:17 pm

Preseljenje na Pravni Fakultet Mostar

Post by crni-90 »

Nisam se prebacivao, ali većina fakulteta u zabranjuje prebacivanje na drugi fakultet te ponovno vračanje. Dakle, sa Pravnog fakulteta u Split se može prebaciti na pravni u Mostaru, može i obrnuto. Jedino je problem ukoliko se želite prebaciti te opet vratiti, jer, kao što rekoh, dosta fakulteta zabranjuje prebacivanje radi polaganja ispita.

Je li tako na Vašem fakultetu, ja ne znam. Najpodobnije bi bilo provjeriti u Statutu.

Nadam se da sam pomogao, pozdrav!

maja1904
Posts: 1
Joined: Fri Sep 06, 2013 10:49 am

Preseljenje na Pravni Fakultet Mostar

Post by maja1904 »

Postovani kolegice i kolege,

moljela bih da mi se javi bilo tko sa informacijama vezanim uz pravni fakultet Orasje tj.Mostar. Naime, planiram se prebaciti na 4. god u Orasje i nemam apsolutno nikakvih info. o nacinu polaganja, teskoci ispita, literaturi etc. Molim, ali zaista, da mi se javi netko na pm tko raspolaze sa istima. puno hvala

Hlapiceva Gita
Posts: 1
Joined: Thu Apr 03, 2014 7:04 pm

Preseljenje na Pravni Fakultet Mostar

Post by Hlapiceva Gita »

Bok kolege je li ima ovdje  netko tko se prebacio s Pravnog fakulteta u Zagrebu na Pravni fakultet u Mostaru,
zanimaju me iskustva, koliko je razlike u ucenju, prolaznosti, odnosu s profesorima, stvari koje su drugacije od onoga na sto smo 'navikli' u Zagrebu?

law
Posts: 513
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:31 am

Preseljenje na Pravni Fakultet Mostar

Post by law »

Znate li kakva je procedura prebacivanja iz Sarajeva u Mostar? Polaze li se razlika ikakva? U Sarajevu su vecinom ispiti koji su u dva semestra podijeljeni, samim tim i vise materije imaju(npr. Obligaciono pravo koje ima vise od 700 strana sa tri obavezne knjige za nauciti), a u Mostaru je taj predmet u jednom semestru, zatim Medjunarodno javno pravo, Krivicno procesno(Kazneno procesno) itd... Da ne nabrajam..
Ima li iko iskustva sa prebacivanjem iz Sa u Mo?

lola001
Posts: 1
Joined: Thu Sep 25, 2014 4:29 pm

Preseljenje na Pravni Fakultet Mostar

Post by lola001 »

Prešla bih s Pravnog fakulteta u Zagrebu na Pravni fakultet Mostar - centar Orašje pa bih molila kolege koji tamo studiraju da mi pomogu jer ne znam ništa, zanima me kojim danima su ispiti (bitno mi je jer radim), da li je teško itd...Bilo koja informacija bi mi dobro došla.
Hvala unaprijed!!

nolle
Posts: 81
Joined: Fri Nov 09, 2012 8:12 pm

Preseljenje na Pravni Fakultet Mostar

Post by nolle »

Zavisi,ispiti su kad oni odrede ali bude ili ponedeljak ili utorak i cetvrtak ili petak,to je skoro pa svi dani,ali oni odredjuju termine kada ce biti. Ja studiram u Orasju ako ti treba pomoc oko ispita ili bilo cega javi se u inbox. Pozz

touring17
Posts: 1
Joined: Sun Mar 29, 2015 9:33 pm

Preseljenje na Pravni Fakultet Mostar

Post by touring17 »

Može li kratka info, izvanredni sam student treće godine PFS (4+1 integrirani) i zanima me mogu li se prebaciti na PFMO u zimskom semestru te priznaju li mi se položeni ispiti u Splitu, jedini predmet razlike koji sam uočio jest Ljudska prava na prvoj godini?

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”