PFSVEMO: Četvrta godina | Opća diskusija...

Još malo, pa gotovo!
Twotinyfrogs
Posts: 27
Joined: Wed Oct 29, 2014 1:02 am

PFSVEMO: Četvrta godina | Opća diskusija...

Post by Twotinyfrogs »

Ne želim da me se pogrešno shvati, samo sam izrazio svoje mišljenje jer želim da se neke stvari promjene na bolje. Uvijek je trebalo raditi i truditi se, to stoji, ali neke stvari jednostavno ne štimaju i treba ih promijeniti.
Last edited by Twotinyfrogs on Wed Oct 29, 2014 11:08 pm, edited 1 time in total.

law
Posts: 513
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:31 am

PFSVEMO: Četvrta godina | Opća diskusija...

Post by law »

Da li je moguce da na pravnom fakultetu u sarajevu na 4oj godini ima 15 predmeta, a u mostaru 7??

Twotinyfrogs
Posts: 27
Joined: Wed Oct 29, 2014 1:02 am

PFSVEMO: Četvrta godina | Opća diskusija...

Post by Twotinyfrogs »

[quote="law"]
Da li je moguce da na pravnom fakultetu u sarajevu na 4oj godini ima 15 predmeta, a u mostaru 7??
[/quote]

Na primjer, u Sarajevu ima Upravno pravo I. za prvi semestar i Upravno pravo II. za drugi semestar. U Mostaru je pak ovaj kolegij u jednom komadu za oba semestra, kao po starom sistemu. Zašto je to tako ne bih znao.

law
Posts: 513
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:31 am

PFSVEMO: Četvrta godina | Opća diskusija...

Post by law »

I koliko jos takvih primjera... Smijesno!  To sto je nama u dva komada samo dodatno otezava jer je vise gradiva, obimnije i detaljnije.. Samo za obligacij(obavezno) smo imali 3 knjige za nauciti sto se svede na nekih vise od 600 str. Strasno kolike su razlike

Twotinyfrogs
Posts: 27
Joined: Wed Oct 29, 2014 1:02 am

PFSVEMO: Četvrta godina | Opća diskusija...

Post by Twotinyfrogs »

[quote="law"]
I koliko jos takvih primjera... Smijesno!  To sto je nama u dva komada samo dodatno otezava jer je vise gradiva, obimnije i detaljnije.. Samo za obligacij(obavezno) smo imali 3 knjige za nauciti sto se svede na nekih vise od 600 str. Strasno kolike su razlike
[/quote]

Jedino je slučaj da se na 4. godini kolegiji slušaju tijekom cijele akademske godine. Na ostalim godinama ima dosta dvosemestralnih kao i u Sarajevu, npr. Kazneno 1 i 2, Ustavno 1 i 2, KPP 1 i 2 itd.

Twotinyfrogs
Posts: 27
Joined: Wed Oct 29, 2014 1:02 am

PFSVEMO: Četvrta godina | Opća diskusija...

Post by Twotinyfrogs »

Obvezno pravo je također dvosemestralni kolegij. Kolegiji za PF Mostar bi trebali dobiti update jer je još prikazano stanje prije Bolonje, odnosno prije uvođenja dvosemestralnih ispita.
Last edited by Twotinyfrogs on Fri Jul 03, 2015 3:33 am, edited 1 time in total.

Chaunte
Posts: 21
Joined: Mon Aug 20, 2012 10:53 am

Re: PFSVEMO: Četvrta godina | Opća diskusija...

Post by Chaunte »

Nije istina! 4. Sam godina pravnog fakulteta i imam 12 predmeta. Na trecoj sam imala 14. Na pravnom fakultetu je ostalo studenata po starom programu i nije im se htjelo otezavati pa ce zavrsiti skolovanje po tom programu.

Twotinyfrogs
Posts: 27
Joined: Wed Oct 29, 2014 1:02 am

Re: PFSVEMO: Četvrta godina | Opća diskusija...

Post by Twotinyfrogs »

[quote="Chaunte"]
Nije istina! 4. Sam godina pravnog fakulteta i imam 12 predmeta. Na trecoj sam imala 14. Na pravnom fakultetu je ostalo studenata po starom programu i nije im se htjelo otezavati pa ce zavrsiti skolovanje po tom programu.
[/quote]

Problem je u tome što podforum za ovaj PF nije dobio update i ne prikazuje stanje kakvo je sada. Na primjer, na drugoj godini imamo Kazneno 1 i 2, Građansko 1 i 2, Ustavno 1 i 2 a to ovdje nije prikazano. Isto vrijedi za prvu, treću i četvrtu godinu. Što se tiče 4. godine, tek od ove godine su MPP, GPP, Pravo Društava i Upravno postali dvosemestralni.

Twotinyfrogs
Posts: 27
Joined: Wed Oct 29, 2014 1:02 am

Re: PFSVEMO: Četvrta godina | Opća diskusija...

Post by Twotinyfrogs »

[quote="Twotinyfrogs"]
Problem je u tome što podforum za ovaj PF nije dobio update i ne prikazuje stanje kakvo je sada. Na primjer, na drugoj godini imamo Kazneno 1 i 2, Građansko 1 i 2, Ustavno 1 i 2 a to ovdje nije prikazano. Isto vrijedi za prvu, treću i četvrtu godinu.

Twotinyfrogs
Posts: 27
Joined: Wed Oct 29, 2014 1:02 am

Re: PFSVEMO: Četvrta godina | Opća diskusija...

Post by Twotinyfrogs »

Problem je u tome što podforum za ovaj PF nije dobio update i ne prikazuje stanje kakvo je sada. Na primjer, na drugoj godini imamo Kazneno 1 i 2, Građansko 1 i 2, Ustavno 1 i 2 a to ovdje nije prikazano. Isto vrijedi za prvu, treću i četvrtu godinu.

Post Reply

Return to “Četvrta godina”