PFSVEMO: Međunarodno privatno pravo

Još malo, pa gotovo!
985lola
Posts: 7
Joined: Wed May 30, 2012 11:06 pm

Odg: MEĐUNARODNO PRIVATNO PRAVO

Post by 985lola »

Učim MPP iz dvije knjige (Bosnić) i po ovoj skripti sa stranice,,, jel to dovoljno??

anamarijanina
Posts: 8
Joined: Fri Feb 03, 2012 2:35 pm

Odg: MEĐUNARODNO PRIVATNO PRAVO

Post by anamarijanina »

jeste javi mi se na mail pošaljem ti neke bilješke koje će isto biti  korisne ja pišem diplomski iz mmp-a

zilavka_zg
Posts: 20
Joined: Fri Nov 19, 2010 10:13 am

Odg: MEĐUNARODNO PRIVATNO PRAVO

Post by zilavka_zg »

anamarijanina, hvala na odgovoru i poruci....nisam bas azuran s obzirom da je aktivnost na forumu 4.g. slaba, al bio bi red da to promijenimo :))

položio sam! :)) dakle moje iskustvo je slijedeće. u startu sam radio po izuzetno-kaotičnoj skrpti, kupljenoj u skriptarnici u krugu faxa, za koju mi je ekipa rekla da je ok za prolaz. ima u hederu nasciturus. nikako ju ne preporučam!!!! Dobra je samo da pohvatate neke nove pojmove, a sa stajališta razumijevanja  je katastrofa.

držao sam se knjiga i to vam toplo preporučam (mogu se nabavit u skpt. oko faxa). možete birat između Sajka i Bosnića – 1. knjiga, te procesi dio Bosnić 2 knjiga. Ja sam radio isključivo po Bosniću. Materija je pitka. Profesor je jednom riječju super!Nema neke filozofije. Naučite knjige i to je to.

srky
Posts: 22
Joined: Sun Aug 15, 2010 4:34 pm

Odg: PFSVEMO: Međunarodno privatno pravo

Post by srky »

statuti Mpp-a , kad pročitaš mjerodavno pravo odmah znaš gdje je koji statut jer se spominju u tekstu lekcija..a inače po redu ti idu :D personalni, stvarni, obvezni, deliktni, nasljedni, obiteljski - tako ide redom. Kad te pitao personalni pričat ćeš o mjerodavnom pravu za pravne i fiz. osobe, za nasciturusa i sl.... nasljedni, nasljeđivanje oporuka itd :D deliktni ,kvazikontrakte i izvanugovornu odgovornost o štetu i koje je sad mjerodavno pravo za to itd....

ivanaa
Posts: 27
Joined: Sun Sep 23, 2012 10:15 pm

PFSVEMO: Međunarodno privatno pravo

Post by ivanaa »

Cao studenti :)
Moze li mi tko reci dokle je prvi dio MPP-a?
iii moze li se dakle polagati prvi dio ispita ako nije ociscena treca godina?

Hvala ;)

nolle
Posts: 81
Joined: Fri Nov 09, 2012 8:12 pm

PFSVEMO: Međunarodno privatno pravo

Post by nolle »

Pitanja sa jucerasnjeg roka?

saradeever
Posts: 55
Joined: Tue May 01, 2012 12:51 am

PFSVEMO: Međunarodno privatno pravo

Post by saradeever »

može netko dat savjet iz čega spremat mpp?!?! jer koliko vidim po pitanjima koja su bila na 1. kol. knjiga NIJE dovoljna!

ivanaa
Posts: 27
Joined: Sun Sep 23, 2012 10:15 pm

PFSVEMO: Međunarodno privatno pravo

Post by ivanaa »

[quote="saradeever"]
može netko dat savjet iz čega spremat mpp?!?! jer koliko vidim po pitanjima koja su bila na 1. kol. knjiga NIJE dovoljna!
[/quote]

BOSNIĆ,P.:
-Hrvatsko međunarodno privatno pravo
-Obrazlozenje i komentar Zakona, Knjiga I.,Split,1999

ivanaa
Posts: 27
Joined: Sun Sep 23, 2012 10:15 pm

PFSVEMO: Međunarodno privatno pravo

Post by ivanaa »

zar nitko ne zna dokle prof prizna kao prvi dio MPP ?

jesenjin
Posts: 48
Joined: Mon Jul 09, 2012 10:12 pm

PFSVEMO: Međunarodno privatno pravo

Post by jesenjin »

Pitanja što su jučer bila na 1.kolokviju u Mostaru (možda nekome pomogne, jer zna ponoviti neka pitanja) 1.Definiraj mpp 2.Nabrojati neka suspstancijalna prava 3.Posebne odredbe ZRSZ 4.Procesnopravni učinak javnog poretka 5.Uvjetno kolizijsko pravilo 6.Lex loci damni 7.Koje su pretpostavke zaobilaženja i objasniti ih 8.Kako  se rješava circulus vitiosus 9.Fakultativnost kod oporuke 10.Jura novit curia 11.Domaine rezerve 12.Personalna suverenost 13.Djelovanje personalno nejedinstvenog pravnog poretka 14.Od čega se sastoji kolizijsko pravilo i objasniti 15.Stjecanje državljanstva BiH posvojenjem 16.Kada djete gubi državljanstvo BiH 17.EU konvencija za vraćanje državljanstva bivšim državljanima 18.Kako se rješava pravna praznina prema ZPUP-u 19.Kako se određuje najbliža veza kod pozitivnog sukoba državljanstva 20.Ugovor o dvojnom državljanstvu između BiH i RH i bila su još 2 pitanja ali ne mogu ih se sjetiti....  :)

Post Reply

Return to “Četvrta godina”