PFSVEMO: Upravno pravo

Još malo, pa gotovo!
MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

PFSVEMO: Upravno pravo

Post by MarcusTulliusCicero »

Naslov sve govori... :d055:
Last edited by MarcusTulliusCicero on Sun Aug 19, 2012 5:36 pm, edited 1 time in total.

snjezana
Posts: 6
Joined: Sat Dec 12, 2009 9:21 pm

Odg: UPRAVNO PRAVO

Post by snjezana »

izabrala sam ovaj predmet za stupanj, pa ako netko ima bilo kakve smjernice, bila bih zahvalna    ;(

yohnNo1
Posts: 1
Joined: Sat Jan 23, 2010 12:12 pm

Odg: UPRAVNO PRAVO

Post by yohnNo1 »

ja sam završio kaznenopravni smjer na višoj pa sam god.pauzirao pa nastavio,uzmi taj smjer na višoj ili prvom stupnju,mislim da je lakši.za taj ti treba kpp i transnacionalno.

gbanovic
Posts: 11
Joined: Tue Oct 13, 2009 2:51 pm

Odg: UPRAVNO PRAVO

Post by gbanovic »

Profesor je prilično korektan, ma da u prvi mah ne djeluje tako. Na predavanju u Orašju je rekao da pita redom po jedno pitanje iz slijedećih oblasti:
uvod
upravni akti
postupak
upravni spor
prekršaju
i ako ne znaš jedno pitanje, prizna ti to što znaš, a za ostalo te vrati.
Na ispitu je bilo mnogo jednostavnije, većina je položila.

Flower
Posts: 31
Joined: Wed Sep 30, 2009 9:39 am

Odg: UPRAVNO PRAVO

Post by Flower »

[quote="snjezana"]
izabrala sam ovaj predmet za stupanj, pa ako netko ima bilo kakve smjernice, bila bih zahvalna    ;(
[/quote] Jel istina da se mora polagati 1. radno pa onda upravno?? i ja sam  izabrala  taj stupanj...

da i jos pitanje jel dobra ova skripta za upravno, treba li jos sto uz nju... Koliko je ovo zahtjevno na pr. u usporedbi s građanskim pravom.... za koliko se spremi?
Last edited by Flower on Fri Mar 05, 2010 3:42 pm, edited 1 time in total.

gbanovic
Posts: 11
Joined: Tue Oct 13, 2009 2:51 pm

Odg: UPRAVNO PRAVO

Post by gbanovic »

Meni je skripta bila dovoljna a s profesorom se možeš dogovoriti da položiš upravno, pa da ti naknadno upiše u indeks.

Flower
Posts: 31
Joined: Wed Sep 30, 2009 9:39 am

Odg: UPRAVNO PRAVO

Post by Flower »

Hvala  :)

Ali trenutno imam nova saznanja, dakle trebaju mi informacije o literaturi i ostalome za doc. Snjezana Pehar??? Ima li netko da je polagao kod nje u Mostaru. Ova skripta iz upravnog mi se čini da je iz hrvatske literature... koja je navedena na stranicama fakulteta...

Svaka pomoc je vise nego dobrodosla... ne znam nista... please
Last edited by Flower on Wed Dec 14, 2011 4:51 pm, edited 1 time in total.

velemajstor
Posts: 3
Joined: Thu Mar 18, 2010 7:19 pm

Odg: UPRAVNO PRAVO

Post by velemajstor »

flover uči po knjizi,iz upravnog spora podjele uči iz knjige a ostalo iz zakona,iz prekršaja vrste uči iz knjige ostalo iz zakona ali najviše pita vrste jer to je zadnje pitanje kad se dođe do njega,upravni postupak možeš iz knjige učit kao i akte,opći dio isto iz knjige,samo što ti za opći dio još treba i zakon o organizaciji organa uprave jer iz tog zakona pita poslove organa i organizaciju,to je često prvo pitanje na ispitu,ako si blizu mostara ili u mostaru otiđi na fax i pitaj asistentice pitanja za ispit,ima ih ok 35-40

Legally Blonde
Posts: 1250
Joined: Fri Feb 20, 2009 1:39 pm

Odg: UPRAVNO PRAVO

Post by Legally Blonde »

Znam da je off topic...ali ko predaje vama u Mostaru Upravu?

velemajstor
Posts: 3
Joined: Thu Mar 18, 2010 7:19 pm

Odg: UPRAVNO PRAVO

Post by velemajstor »

na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Mostaru predaje Snježana Pehar a mislim da ona predaje i na drugom Pravnom Fakultetu u Mostaru..

Post Reply

Return to “Četvrta godina”