PFSVEMO: Treća godina | Opća diskusija...

Još malo pa diploma...
danger
Posts: 11
Joined: Sun Feb 06, 2011 11:36 pm

Odg: PFSVEMO: Treća godina | Opća diskusija...

Post by danger »

Zelim stupnjevati.... iiii interesira me da li ta diploma ima one ECTS-ove i koliko ih ima, jel to 180 ili ili?????  :k837:    Kolege unaprijed hvala..........

saradeever
Posts: 55
Joined: Tue May 01, 2012 12:51 am

Odg: PFSVEMO: Treća godina | Opća diskusija...

Post by saradeever »

moze li mi netko objasnit kako funkcionira to stupnjevanje? Tek sam sad uopce cula da se to moze,a nemam pojma o cemu se radi! :O

SIX
Posts: 38
Joined: Tue Nov 23, 2010 8:52 pm

Odg: PFSVEMO: Treća godina | Opća diskusija...

Post by SIX »

Ako ocistis prve dvije godine stices uslov da polazes za stupanj i za jedan od smjerova pravnik kazneno-pravnog smjera, pravnik upravno-pravnog smjera i jos jedan smjer ne mogu da se sjetim naziva. Naravno preuslov za ovo je da se podnese pismeni zahtjev na temelju kojeg ce ti naprijed navedeno stupnjevanje bit odobreno od strane dekana. Mislim da je stupnjevanje moguce samo po starom sistemu i da nakon sto potpuno uvedu bolonjski proces toga nece vise biti, mada moze bit da grijesim ipak provjeri i pozuri se ako zelis stupnjevati. I da ti napomenem da stupnjevanje nije nista novo i nepoznato to postoji u starom sistemu od prije rata tako da te nebrine jel to valjana diploma.  A sto se tice pitanja koje je prije tebe postavio kolega stvarno nisam upoznat koliko je to bodova i ustvari posto je to diploma koja se stice po starom sistemu skolstva nisam siguran da li uopste i postoji bodovanje po bolonjskom sistemu.

saradeever
Posts: 55
Joined: Tue May 01, 2012 12:51 am

Odg: PFSVEMO: Treća godina | Opća diskusija...

Post by saradeever »

ok,hvala ti. I samo da pitam jel treba ocistit prve dvije ili prve tri godine :O? Hvala jos jednom,dodatno cu se raspitat na tu temu.

SIX
Posts: 38
Joined: Tue Nov 23, 2010 8:52 pm

Odg: PFSVEMO: Treća godina | Opća diskusija...

Post by SIX »

prve dvije godine.... stim da nakon sto ti odobre supanj polazes dva predmeta recimo sa treće godine ili sa treće i četvrte godine... NPR ukoliko se radi o kazneno-pravnom smjeru onda su predmeti koje trebas polozit transnacionalno međunarodno kazneno pravo i kazneno procesno pravo (oba sa treće godine) ...
Last edited by SIX on Fri Sep 21, 2012 11:04 am, edited 1 time in total.

ambrozija
Posts: 16
Joined: Sun Dec 12, 2010 11:10 pm

Odg: PFSVEMO: Treća godina | Opća diskusija...

Post by ambrozija »

Hvala kolega, jako korisne informacije!

SIX
Posts: 38
Joined: Tue Nov 23, 2010 8:52 pm

Odg: PFSVEMO: Treća godina | Opća diskusija...

Post by SIX »

Za sve kolege koje interesuju diplome odnosno broj ECTS bodova ili titule, ciklusi studija evo jedan dokument koji je objavljen u službenom glasniku i koji važi na prostoru cijele BiH za sve državne visokoškolske ustanove. Iz ovog dokumenta se moze vidjeti koliko koja diploma nosi ECTS bodova i koja diploma po starom sistemu odgovara zvanjima po Bolonjskom sistemu skolovanja odnosno koliko koja vrijedi ECTS bodova.

http://www.unze.ba/download/Nacrt_Pravi ... ano_SA.pdf

anchybo
Posts: 13
Joined: Tue Jun 05, 2012 1:24 pm

Odg: PFSVEMO: Treća godina | Opća diskusija...

Post by anchybo »

Zna li netko kada će  ponovno u dokumentima biti skripte za mostarski fakultet?

Simet
Posts: 61
Joined: Sat Oct 10, 2009 7:21 pm

PFSVEMO: Treća godina | Opća diskusija...

Post by Simet »

Pozdrav,

imam jedno pitanje pa se nadam da mi neko od vas moze pomoci. Zelio bih da se prebacim sa Pravnog fakultet u Sarajevu na Sveuciliste Dzemal Bijedic u Mostaru.

Koliko sam upoznat sa trece na cetvrtu godinu mogu se prenijeti 4 ispita. Ja cu vjerovatno imati oko 3-4 ispita, pa me interesuje da li se sa tim brojem nepolozenih ispita mogu prebaciti u Mostar, naravno uz polaganje razlike predmeta?

Hvala na odgovoru.

Lp

crni-90
Posts: 67
Joined: Thu Dec 08, 2011 10:17 pm

PFSVEMO: Treća godina | Opća diskusija...

Post by crni-90 »

Pogriješili ste, ovo je Sveučilište u Mostaru, što se razlikuje od Univerziteta Džemala Bjedića. Imate poseban podforum za Univerzitet Džemal Bjedić.

Post Reply

Return to “Treća godina”