PFSVEMO: Strani jezik

Još malo pa diploma...
saradeever
Posts: 55
Joined: Tue May 01, 2012 12:51 am

PFSVEMO: Strani jezik

Post by saradeever »

jel možda netko zna što sve treba od gramatike za njemački II.

mszv
Posts: 14
Joined: Fri Jan 18, 2013 4:19 pm

PFSVEMO: Strani jezik

Post by mszv »

mislim da samo treba jednostavne i slozene recenice(zavisne i nezavisne) i pasiv...Takodjer mislim da treba samo pasiv prezenta

saradeever
Posts: 55
Joined: Tue May 01, 2012 12:51 am

PFSVEMO: Strani jezik

Post by saradeever »

ok,hvala ti :)

mszv
Posts: 14
Joined: Fri Jan 18, 2013 4:19 pm

PFSVEMO: Strani jezik

Post by mszv »

Moze li mi neko reci jeli dovoljno za NJEM 2,za prolaza samo procitat i prevest,jer ovu gramatiku nemam kada naucit,a nisam bas neki specijalac za njemacki,pa me iskljucivo zanima samo prolaz...

saradeever
Posts: 55
Joined: Tue May 01, 2012 12:51 am

PFSVEMO: Strani jezik

Post by saradeever »

hm...nije baš dovoljno znat samo pročitat i prevest,mora ae znat i gramatika. a kolega to vam stvarno nije problem,treba samo definicije naučit,ne pita primjere,neće vam to puno vremena oduzet

IVANA-OSIJEK
Posts: 23
Joined: Mon Nov 29, 2010 5:11 pm

PFSVEMO: Strani jezik

Post by IVANA-OSIJEK »

Sjećam se da je mene na drugoj godini prof. pitao modalne glagole. Gramatika je gramatika, pa eto jednog od pitanja.

lepaprotinakci
Posts: 21
Joined: Sun Feb 24, 2013 5:26 pm

PFSVEMO: Strani jezik

Post by lepaprotinakci »

Jel itko izlazio engleski ovaj tjedan? Kako je izgledao ispit?

lepaprotinakci
Posts: 21
Joined: Sun Feb 24, 2013 5:26 pm

PFSVEMO: Strani jezik

Post by lepaprotinakci »

Moze li mi netko rec bilo sta za engleski 2 ?
Slusam price sa dijeli ocjene, pa mi netko kaze da ne dijeli...
Sta profesorica pita uopce? Imam neku skriptu od 91 str. (31 lekcija)...jel ta valja?

Chaunte
Posts: 21
Joined: Mon Aug 20, 2012 10:53 am

PFSVEMO: Strani jezik

Post by Chaunte »

Ja ti mogu reci za Eng 1.  Naslusala sam se svakakvih prica, i to sve negativno sto ujedno govori o mentalnom sklopu vecine kolega na fakultetu, neka se ne uvrijedi nitko. Profesorica je divna i svima preporucujem da upisu engleski. Ono sto je navodno najveci problem jesu predavanja na kojima NE MORAS BITI, ali ces snositi sankcije, a to je da dođeš u devetom  mjesecu. Ne znam zasto se ne bi dolazilo na predavanja, jer ne podvrgava profesorica nikoga nikakvoj torturi, dapace, meni je poslije njenog predavanja uvijek bolje jer mi podigne raspolozenje za 200%. :) Prijateljski je nastrojena i uvijek spremna pomoci. Bitno je da si odgojen ili ti ga vaspitan, dolazis na predavanja, sudjelujes na predavanju bilo kad je profesionalna tema ili pak ona iz svakidanjeg zivota-a njih svam nece nedostajati. :) Analogno ovome, Eng.2- ne slusaj nikoga nego lijepo posalji profi mail i pitaj sto te zanima! :)

deeno
Posts: 9
Joined: Fri Jan 27, 2012 9:34 pm

PFSVEMO: Strani jezik

Post by deeno »

Pozdrav kolege, mene zanima da li neko zna točno koje lekcije treba za engl 2 i iz koje knjige, ja imam Vićan-Pavić-Smerdel ali na stranici fakulteta pise jos jedna knjiga pa sad neznam... u svakom slucaju puno bi mi pomoglo da znam koje lekcije pita jesu li to ove sto je kolegica gore napisala?

[quote="ivanaa"]
lekcije za engleski 2 su
1.zločin
2.vrste engleskog građanskog prava
3.europski sud za ljudska prava i europska komisija za ljudska prava
4.porast odvjetničke uloge u suvremenom svijetu

:)
[/quote]

Post Reply

Return to “Treća godina”