PFSVEMO: Transnacionalno i međunarodno kazneno pravo

Još malo pa diploma...
Post Reply

tinaab
Posts: 24
Joined: Wed Mar 23, 2011 4:30 pm

Odg: TRANSNACIONALNO I MEĐUNARODNO KAZNENO PRAVO

Post by tinaab »

zna li tko pitanja koja su bila 21.09?

DrljachA
Posts: 5
Joined: Fri Oct 14, 2011 10:17 am

Odg: TRANSNACIONALNO I MEĐUNARODNO KAZNENO PRAVO

Post by DrljachA »

Pozdrav ljudi, zanima me gdje bi se mogla ta skripta od 130 str. naći i dali je dovoljna?  Ovdje sam skinuo neku od 15-ak (to mi se čini smiješno) ... ??? Unaprijed hvala.

tinaab
Posts: 24
Joined: Wed Mar 23, 2011 4:30 pm

Odg: TRANSNACIONALNO I MEĐUNARODNO KAZNENO PRAVO

Post by tinaab »

ja sam ju kupila u copy shopu.. ali sam ucila iz one od 19 str i dobila 3 (nju sam kupila u kopirnici andrej, andrija ili tako nekako)
nemoj da te brine mali broj stranica, to je normalno.
meni su bila ova pitanja :1. trgovina osobama 2. stvarna i pravna zabluda a sjecam se da je jednom bilo 1.identitet norme 2. nesto u vezi zapovjedne odgovornosti.

Stanko
Posts: 4
Joined: Mon Oct 24, 2011 7:05 pm

Odg: TRANSNACIONALNO I MEĐUNARODNO KAZNENO PRAVO

Post by Stanko »

Zna li netko koja su pitanja bila na prošlom roku??? Hvala :)

SIX
Posts: 38
Joined: Tue Nov 23, 2010 8:52 pm

Odg: TRANSNACIONALNO I MEĐUNARODNO KAZNENO PRAVO

Post by SIX »

[quote="tinaab"]
ja sam ju kupila u copy shopu.. ali sam ucila iz one od 19 str i dobila 3 (nju sam kupila u kopirnici andrej, andrija ili tako nekako)
nemoj da te brine mali broj stranica, to je normalno.
meni su bila ova pitanja :1. trgovina osobama 2. stvarna i pravna zabluda a sjecam se da je jednom bilo 1.identitet norme 2. nesto u vezi zapovjedne odgovornosti.



[/quote]

Da li pored ovoga mnogo ispituje Rimski statut.... Ako da moze li neko da mi pomogne i napise na sta najvise iz statuta da obratim pozornost... ;)

SIX
Posts: 38
Joined: Tue Nov 23, 2010 8:52 pm

Odg: PFSVEMO: Transnacionalno i međunarodno kazneno pravo

Post by SIX »

Pitanja iz Transnacijonalnog i Međunarodnog Kaznenog prava, pa možda nekom ko bude spremao ispit bude od koristi, su:
rimski statut, nadležnost rimskog statuta, zloćin genocida, zloćin protiv čovjećnosti i ratni zloćin (objasnit po rimskom statutu), izvori kaznenog prava, izvori transnacionalnog kaz. prava, koja 4 djela inkrinimira UN konvencija protiv transnacionalnog organiziranog kriminaliteta, šta je korupcija, šta je opstrukcija pravosuđa, načela KP (ima 11 načela pa koje te pita), konvencija iz palerma i protokoli, obilježja međunarodnog kaznenog djela, kad je djelo transnacionalno, izvori transnacionalnog kaznenog prava, razlozi isključivosti kaznene odgovornosti, osobna kaz. odgovornost...

doxy
Posts: 8
Joined: Mon Sep 10, 2012 8:39 pm

Odg: PFSVEMO: Transnacionalno i međunarodno kazneno pravo

Post by doxy »

jel transnacionalno samo pismeno?? pita li poslje usmeno?

anchybo
Posts: 13
Joined: Tue Jun 05, 2012 1:24 pm

Odg: PFSVEMO: Transnacionalno i međunarodno kazneno pravo

Post by anchybo »

Kolege treba mi mala pomoć, u skripti mi nedostaju glavne značajke transnacionalnog krivičnog djela pa ako može netko da ih navede?
hvala

geolina
Posts: 150
Joined: Tue Apr 07, 2009 8:36 am

Odg: PFSVEMO: Transnacionalno i međunarodno kazneno pravo

Post by geolina »

KD je transnacionalne naravi:
a)ako je poĉinjeno u više od jedne drţave
b) ako je poĉinjeno u jednoj drţavi ali se znaĉajan dio njegove pripreme,planiranja,upravljanja ili kontrole odvijao u drugoj drţavi.
c) ako je poĉinjeno u jednoj drţavi ali ukljuĉuje organiziranu zloĉinaĉku grupu koja se bavi zloĉinaĉkim djelovanjem u više od jedne drţave
d) ako je poĉinjeno u jednoj drţavi ali ima bitne posljedice u drugoj drţavi.
Konvencijom se inkriminiraju slijedeća KD:
1.SUDJELOVANJE U ORGANIZIRANOJ ZLOĈINAĈKOJ SKUPINI
2. PRANJE DOBITKA OD ZLOĈINA
3. KORUPCIJA
4. OPSTRUKCIJA PRAVOSUĐA

Post Reply

Return to “Treća godina”