PFSVEMO: Kazneno procesno pravo

Još malo pa diploma...
MirnaMo
Posts: 8
Joined: Fri Apr 22, 2011 2:39 pm

Odg: KAZNENO PROCESNO PRAVO

Post by MirnaMo »

Pitanja sa drugog kolokvija: povrat u prijasnje stanje,objektivni i subjektivni rokovi kod povrata te tko donosi odluku o povratu; vrste odluka; pravosnaznost i izvrsnost;nabrojati svemjere zabrane;trajanje pritvora; definicija dokaza,dokazne osnove,dokaznog sredstva i na kome je teret dokazivanja;nacelo slobodne ocjene dokaza;nacelo in dubio pro reo;tko moze odbiti svjedocenje;koji dokayi se smatraju nevaljanim;kada dolayi do  toksikoloskog vjestacenje a kada do  psihijatrijskog; kada se vrsi uvidjaj a kada rekonstrukcija.. mislim da je to sve,ako se sjetim jos necega napisat cu, ako netko ima pitanja uveyi ovog kolokvija nek se javi :D

SIX
Posts: 38
Joined: Tue Nov 23, 2010 8:52 pm

Odg: KAZNENO PROCESNO PRAVO

Post by SIX »

:moli: kolege ima li neko da je iz ove skripte koja se nalazi u skriptarnici, vezano za Sveuciliste, polagao kod Sabrine da li je ona dovoljna za ovu profesoricu...  Vidim dosta vas je polagalo koristeci knjigu zakon ali ima li neko da je spremao po ovoj skripti ili mozda da mi kaze da li uopšte ova skripta valja  :zamisljen:

Natalie
Posts: 13
Joined: Sun Feb 12, 2012 6:51 pm

Odg: KAZNENO PROCESNO PRAVO

Post by Natalie »

Imaš dvije knjige, 800 strana, nije 8000, uzmi i nauči.

SIX
Posts: 38
Joined: Tue Nov 23, 2010 8:52 pm

Odg: KAZNENO PROCESNO PRAVO

Post by SIX »

Kolegice zaista nema potrebe za ovakvom arogancijom.... ako ste željeli da kažete da se iz ovih knjiga mora uciti i da skripte nisu valjane mogli ste to fino da napisete.... Prije svega, ovdje smo svi da jedni drugima pomažemo, pa bilo to savjetima vezanim za literaturu, nacin na koji profesori ispituju ili nesto pak trece sto ce nam olaksati polaganje ispita... Nema potrebe za porukama tipa ove koju ste mi napisali! Opet cu bit kulturan pa se zahvaliti na vasem odgovoru jer cu to shvatiti kao način na koji ste željeli da mi pomognete. Hvala kolegice...
Last edited by SIX on Sun Jul 15, 2012 2:16 am, edited 1 time in total.

MirnaMo
Posts: 8
Joined: Fri Apr 22, 2011 2:39 pm

Odg: PFSVEMO: Kazneno procesno pravo

Post by MirnaMo »

Kolegice ako vi mozete sve sama sjest i naucit onda stvarno nema potrebe da budete na ovom forumu i da gledate koja su pitanja na ispitu bila... mislim, kad je vec sve to tako lako sjest i naucit....  :bravo:

Andy
Posts: 34
Joined: Wed Mar 30, 2011 9:54 pm

PFSVEMO: Kazneno procesno pravo

Post by Andy »

Ako je netko polagao kpp preko kolokvija prošle godine, može li napisati pitanja za 3.kolokvij?

ivanaa
Posts: 27
Joined: Sun Sep 23, 2012 10:15 pm

PFSVEMO: Kazneno procesno pravo

Post by ivanaa »

evo neka od znacajnih pitanja na usmenom odgovaranju u Vitezu kod prof S. Horovic :



redoviti pravni lijekovi
žalba na presudu
tok glavne rasprave ( teče u 5 faza ) , odgoda i prekid
izvanredni pravni lijekovi
in dubio pro reo
nabrojat zakonske uvijete izricanja pritvora
uvjeti za pritvor
sadržaj žalbe na presudu navesti
iz kojih razloga sud izriče oslobađajuću presudu
vrste presude
sastav presude
žalba na riješenje
zahtjev za zaštitu zakonitosti
vremenski prinicip i mogučnost retroaktivnog djelovanja
načelo ne bis in idem
nabrojati načela u kpp
imovinskopravni zahtjev
aut dedere aut iudicare

mszv
Posts: 14
Joined: Fri Jan 18, 2013 4:19 pm

PFSVEMO: Kazneno procesno pravo

Post by mszv »

Izlazim na KPP 19.9..Trebam poloziti za uvjet..Zanima me jeli odgovaranje na citavom ispitu usmeno..Takodjer,posto ucim iz ove 2 knjige od 800 strana(Sijercic-Colic),zanima me u vezi ovih oblasti tipa vjestacenje,uvidjaj,iskaz...jeli bude iz toga pitanja,posto nism bas stekao dojam da se to pita..Mislim da je akcenat,na nacelima,postupku,presudama i pravnim lijekovima...I jos me zanima kakva je profesorica na ispitu,pogotovo na drugom roku..Moze li se bez problema poloziti(naravno,ako se sve predje),jeli susretljiva,hoce li pomoci itd...

lepaprotinakci
Posts: 21
Joined: Sun Feb 24, 2013 5:26 pm

PFSVEMO: Kazneno procesno pravo

Post by lepaprotinakci »

Kolege, recite mi sto mislite jel bolje ovaj predmet izlazit preko kolokvija ili bolje na cijeli ispit??

ivanaa
Posts: 27
Joined: Sun Sep 23, 2012 10:15 pm

PFSVEMO: Kazneno procesno pravo

Post by ivanaa »

Cio ispit- usmeno ili pismeno svejedno.

Post Reply

Return to “Treća godina”