PFSVEMO: Kazneno procesno pravo

Još malo pa diploma...
asusko
Posts: 30
Joined: Sat Jan 23, 2010 4:07 pm

Odg: KAZNENO PROCESNO PRAVO

Post by asusko »

moj odgovor je za profesora Primorca jer se kod njega polaže u Mostaru :)

krajnjevrijeme
Posts: 15
Joined: Tue Mar 23, 2010 2:50 pm

Odg: KAZNENO PROCESNO PRAVO

Post by krajnjevrijeme »

[quote="geolina"]
kod profesorice Horović, zavisi od pitanja, al i pitanja su tipa nabrajanja, ja sam stekla dojam da je njoj bitno da shvati da ti kontaš o čemu pričaš, da nije sam naučeno napamet, više sam radila po zakonu, jer je meni tako lakše, izgubim se u knjizi, a i po skripti koja je ovdje u skriptarnici!
[/quote]

tnx na odgovoru, u medjuvremenu sam i ja polozio, kod prof primorca. iz knjige sam ucio, pozz
Last edited by krajnjevrijeme on Sat Dec 10, 2011 4:52 pm, edited 1 time in total.

blinki
Posts: 10
Joined: Mon Jun 28, 2010 8:22 pm

Odg: KAZNENO PROCESNO PRAVO

Post by blinki »

iz koje je godine zadnje izdanje tomićeve knjige znali itko?

Mostarac
Posts: 35
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:21 pm

Odg: KAZNENO PROCESNO PRAVO

Post by Mostarac »

Ajde neko neku info za ovaj predmet..polaze se kod Primorca..smara li, prolaznost kakva je i to?  :mrgreen:

tinaab
Posts: 24
Joined: Wed Mar 23, 2011 4:30 pm

Odg: KAZNENO PROCESNO PRAVO

Post by tinaab »

za prof. Primorca sam cula, od vise njih koji su polozili, da je ok i korektan.
Navodno ne trazi mnogo i dobra je prolaznost na ispitima kod njega
e sad mene zanima sto se tice ove nove knjige, sto pita najvise, koji dio gradiva je manje vazan i sl
jer knjige imaju skupa oko 700 str a cula sam da se dosta toga moze preskociti samo ne znam sto..??? :h055:

Mostarac
Posts: 35
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:21 pm

Odg: KAZNENO PROCESNO PRAVO

Post by Mostarac »

Evo polozio sam, neki dan  :biggrinlove:

A ucio sam samo iz jedne knjige..i treba sve preći, jer na ispitu profesor pita od - do..ništa preopširno, samo da se uvjeri da se učilo i da je nešto ostalo u tintari..

sretno u svakom slucaju! :d055:

vladek007
Posts: 25
Joined: Mon Sep 21, 2009 10:00 pm

Odg: KAZNENO PROCESNO PRAVO

Post by vladek007 »

Ja položio u Subotu kod profesorice Horović, bila je nešto dobro raspoložena. Od 15 studenata ukupno iz 4 predmeta samo je jedan pao. Pitanja su bila kratka i jednostavna. Iz procesnog su bila pitanja: vrste presuda, rok za žalbu, koji je za presudu a koji za rješenje, vrste povijesnih tipova postupaka, načelo nevinosti, i mene je pitala načelo javnosti, kad se javnost isključuje na glavnoj raspravi i to.

mimica02
Posts: 46
Joined: Thu Feb 17, 2011 11:02 pm

Odg: KAZNENO PROCESNO PRAVO

Post by mimica02 »

@Mostarac


iz cega si ucio? i kako je bilo na ispitu? predpostavljam da si polagao u mostaru? pozz  ;)
Last edited by mimica02 on Wed Apr 20, 2011 10:27 am, edited 1 time in total.

Mostarac
Posts: 35
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:21 pm

Odg: KAZNENO PROCESNO PRAVO

Post by Mostarac »

Ucio sam iz knjige Tomic-Radic..Bitno je sve preći, ne izostavljati ništa, jer baš ono sto izostavite ispostavi se na ispitu kao najvaznije  ;)  Knjiga nije prevelika negdje 260 str..posebno obratiti pozornost na načela, ovlasti i prava tuzitelja, prava osumnjicenika, pravne lijekove, kaz. postupak prema pravnim osobama i maloljetnicima..
Prof. je dobar, pravedan, budite sigurni da vas nece zakinuti ako ste ucili..
I da, polagao sam tu  :biggrinlove:

Alniyat
Posts: 514
Joined: Wed Aug 26, 2009 10:36 am

Odg: KAZNENO PROCESNO PRAVO

Post by Alniyat »

Koliko pitanja ti je bilo postavljeno?

Post Reply

Return to “Treća godina”