PFSVEMO: Međunarodno javno pravo

Još malo pa diploma...
net27
Posts: 3
Joined: Fri Nov 05, 2010 3:41 pm

Odg: MEĐUNARODNO JAVNO PRAVO

Post by net27 »

moze li neko napisati kakva pitanaj najcesce budu na kolokviju.. dali prof insistira na detaljima??
unaprijed hvala:))

srky
Posts: 22
Joined: Sun Aug 15, 2010 4:34 pm

Odg: MEĐUNARODNO JAVNO PRAVO

Post by srky »

kol iz međ ti je do sada bio usmeni , dođeš kad naučiš prvi kol, pa drugi itd...moraš sve naučiti i to ti je to .... a sad ne znam šta je rekla kako će ove god biti...

zilavka_zg
Posts: 20
Joined: Fri Nov 19, 2010 10:13 am

Odg: MEĐUNARODNO JAVNO PRAVO

Post by zilavka_zg »

Da li i dalje stoji da su skripta i pitanja i odgovori iz skriptarnice dostatni za spremanje ispita?
Ako nisu molim neku dobru dušu  :moli: da javi koja je literatura uredu i kako doći do nje.

mimica02
Posts: 46
Joined: Thu Feb 17, 2011 11:02 pm

Odg: MEĐUNARODNO JAVNO PRAVO

Post by mimica02 »

skripta je po meni dovoljna,ali ima nekih pitanja koja nema u skripti,tako da bi trebalo malo i knjigu usporediti sa skriptom...bilo je zadnji put pitanje; lukavstvo-a mislim da ga u skripti nema,nekad zna stavit jedno pitanje koje nema u skripti...čisto da vidi iz cega smo ucili...a ona koliko ja znam ima alergiju na skripte  :(

Mostarac
Posts: 35
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:21 pm

Odg: MEĐUNARODNO JAVNO PRAVO

Post by Mostarac »

Lukavstvo ti je perfidija ( ogranicenja ratovanja )  :mrgreen:  i ima u toj skripti..

geolina
Posts: 150
Joined: Tue Apr 07, 2009 8:36 am

Odg: MEĐUNARODNO JAVNO PRAVO

Post by geolina »

Skripta je napravljena po knjizi, kad profesorica na početku godine da pitanja u skripti ima i viška, i to podosta, bar je tako bilo u orašju, bilo je puno materije u skripti koju profesorica uopće nije tražila, sve potrebno ima u skripti!!!!!!

bitno
Posts: 77
Joined: Fri Oct 29, 2010 1:00 am

Odg: MEĐUNARODNO JAVNO PRAVO

Post by bitno »

Protokol I iz 1977.godine navodi neke od primjera perfidije: (a) pretvaranje da se ima namjera pregovarati pod parlamentarnom zastavom ili pretvaranje da se ima namjera predati; (b)
pretvaranje nekoga da je nesposoban za borbu uslijed rana ili bolesti; (c) pretvaranje nekoga u civila da bi imao poloţaj neborca; (d) pretvaranje nekoga da ima zaštićeni poloţaj koristeći oznake ili uniforme UN ili neutralnih drţava, zloupotreba oznaka crvenog kriţa, crvenog polumjeseca.

Ovo je iz skripte!!!

zilavka_zg
Posts: 20
Joined: Fri Nov 19, 2010 10:13 am

Odg: MEĐUNARODNO JAVNO PRAVO

Post by zilavka_zg »

Hvala!!!!

MISA
Posts: 17
Joined: Tue Nov 23, 2010 5:57 pm

Odg: MEĐUNARODNO JAVNO PRAVO

Post by MISA »

gledala sam skripte na forumu, ima ih dosta, jeli moze neko reci koja je najbolja??

hvala

mimica02
Posts: 46
Joined: Thu Feb 17, 2011 11:02 pm

Odg: MEĐUNARODNO JAVNO PRAVO

Post by mimica02 »

to ti je ova skripta koja ima tu u skriptarnici..jedina je, ne ove s pitanjima i odgovorima...ima 41 preuzimanje ;))

Post Reply

Return to “Treća godina”