PFSVEMO: Kriminologija s penologijom

Još malo pa diploma...
Post Reply
bitno
Posts: 77
Joined: Fri Oct 29, 2010 1:00 am

PFSVEMO: Kriminologija s penologijom

Post by bitno »

????Sta,kako,iz koje literature????
Last edited by bitno on Sun Aug 19, 2012 5:34 pm, edited 1 time in total.

tinaab
Posts: 24
Joined: Wed Mar 23, 2011 4:30 pm

Odg: KRIMINOLOGIJA S PENOLOGIJOM

Post by tinaab »

ima li itko literaturu za ovaj ispit?
mene su asistentice uputile na knjigu rajke mladjenovic koja nema nigdje kupiti, pa ni u sarajevu...

bitno
Posts: 77
Joined: Fri Oct 29, 2010 1:00 am

Odg: KRIMINOLOGIJA S PENOLOGIJOM

Post by bitno »

Ja sam pozajmila ovu knjigu od kolegice,izdanje 2001."svjetlost"Sarajevo "Osnovi Penologije",prof.dr.Rajka Mladanovic-Kupcevic.
A kriminologiju sam ucila iz nekih skripti.A pitanja koja su bila meni na ispitu su:Predstavnici antropoloske skole?,Grane kriminologije?,Ucenje Lombroza?,Maloljetnicki zatvor?
Last edited by bitno on Sat Dec 10, 2011 4:47 pm, edited 1 time in total.

vladek007
Posts: 25
Joined: Mon Sep 21, 2009 10:00 pm

Odg: KRIMINOLOGIJA S PENOLOGIJOM

Post by vladek007 »

Dajte ljudi ako netko zna koja literatura treba za ovaj ispit. Na službenoj stranici faksa stoji ova literatura:
KRIMINOLOGIJA  S PENOLOGIJOM
OBVEZNA LITERATURA
Mladen Singer: Kriminologija, Nakladni zavod Globus, Zagreb, 1996.
Zvonimir Šeparović: Kriminologija i socijalna patologija, Zagreb, 1996. (Samo poglavlje Penologija)

DOPUNSKA LITERATURA
Rajka Mlađenović Kupčević: Kriminologija, Sarajevo 2000.
Rajka Mlađenović Kupčević: Penologija, Sarajevo 2000.
Željko Horvatić: Elementarna kriminologija, Zagreb, 1998.
Zvonimir Šeparović: Kriminologija i socijalna patologija, Zagreb, 1996.

E sad, vidim da studenti spominju ovu dopunsku iz Sarajeva a ovdje je navedena obvezna iz Zagreba... Koja je sad potrebna i gdje bi se mogla zbaviti.. Svaki odgovor dobrodošao..

tinaab
Posts: 24
Joined: Wed Mar 23, 2011 4:30 pm

Odg: KRIMINOLOGIJA S PENOLOGIJOM

Post by tinaab »

najbolje otici do asistenta i pitati i eventualno kopirati od njega,  tako bar ja planiram napraviti posto nikako nadjem knjige/skripte...

vladek007
Posts: 25
Joined: Mon Sep 21, 2009 10:00 pm

Odg: KRIMINOLOGIJA S PENOLOGIJOM

Post by vladek007 »

Ako ima netko iz Viteza ili Mostara, a da ima skriptu ili nešto tako u elektronskom obliku, najljepše ga zamoljavam da je uploaduje na ovaj forum odnosno skriptarncu. Stvarno sam prekopao sve živo ali nigdje da je nabavim. Imam ovu knjigu od Singera ali je opširna i to na 600 stranica. Pola od toga ne treba za ovaj ispit bar po sadržaju predmeta a za penologiju sam našao dvije skripte ali ni jedna ne odgovara.

Ili ako netko zna mail od asistentice, neka napiše ovdje... Hvala
Last edited by vladek007 on Thu Feb 09, 2012 10:27 pm, edited 1 time in total.

vladek007
Posts: 25
Joined: Mon Sep 21, 2009 10:00 pm

Odg: KRIMINOLOGIJA S PENOLOGIJOM

Post by vladek007 »

Ja sam izlazio danas na kriminologiju s penologijom u Vitezu i položio. Pitanje je bilo: Ferryevi tipovi delikvenata. Ako odmah odgovoriš i točno, dovoljno je i jedno pitanje za prolaz. Ako malo zapneš postavi i drugo. Skriptu sam sebi pravio od svuda po malo. Išao sam po sadržaju predmeta i odgovarao na ta poglavlja. Najsličniju sam našao negdje na hrv netu, ne znam točno koji fakultet. Sretno svima...

Profiline
Posts: 3
Joined: Mon Nov 19, 2012 2:34 pm

Odg: PFSVEMO: Kriminologija s penologijom

Post by Profiline »

Dajte ako ima netko da zna još nekih pitanja koja budu na ispitu. U zadnje vrijeme asistenti budu, i bude pismeno.
I tko ima skriptu neka je stavi na stranicu. Ima neka skripta od 76 str. kriminologija i 7 str. penologija. Ali je loša.
Evo ja sam zadnji put na ispitu imao pitanja: koji je cilj kažnjavanja prema pozitivističkoj skoli, i tipovi kriminaliteta po Lambroziju.

tinaab
Posts: 24
Joined: Wed Mar 23, 2011 4:30 pm

Odg: PFSVEMO: Kriminologija s penologijom

Post by tinaab »

jeli polazes u mostaru?
ja sam polozila prije par dana i ucila sam iz skripte koja ima manje od 30 str
to je skripta po pitanjima koje je dao asistent jer inace on ispitiva ali zna se dogodit da bude pismeni pa
pitanja sastavlja prof.horovic pa bi u tom slucaju trebalo malo prosiriti knjigom ali nista previse
evo nekih pitanja:
cilj kaznjavanja prema klasicnoj skoli
lombrozova podjela zlocinaca
talijanska pozitivna skola i enrico feri-ukratko
socioloska skola- von list
statisticki metod- isto najosnovnije
a pitanja sa pismenog kojih nema u skripti: tamna brojka kriminaliteta (to je kod statistickog metoda) i neposredni socioloski faktori kriminaliteta ( samo nabrojati)

Profiline
Posts: 3
Joined: Mon Nov 19, 2012 2:34 pm

Odg: PFSVEMO: Kriminologija s penologijom

Post by Profiline »

tinaab hvala na pitanjima. Uploadaj tu skiptu ako možeš.
Nisam u Mostaru, studiram u Orašju.
Poslao sam privatnu poruku, pogledaj.
Poz

Post Reply

Return to “Treća godina”