PFSVEMO: Radno i socijalno pravo

Još malo pa diploma...
saradeever
Posts: 55
Joined: 01 May 2012, 00:51

Ima li itko kakvih savjeta za učenje socijalnog...? :/
tasha89
Posts: 1
Joined: 04 Sep 2013, 13:13

[quote="ivanaa"]
za socijalno je potrebno otprilike mjesec dana spremati ispit.....

Kod profesora je prosloi puta bilo izvlacenje kartica na kojima je bilo 2-3 pitanja i ako znas odgovor na sve prolazis ako ne  mozes odmah izici.:) eto tako otprilike
PS ispit kod prof Ive Rozica. :)
[/quote]

da li slučajno imate kombinacije tih kartica... kako sam ja upućena on iste kartice vrti već dosta vremena :D
ivanaa
Posts: 25
Joined: 23 Sep 2012, 22:15

imam uh sorry sto sam tek navratila
ovako predprosli put su bile kartice i ovako je ispitivao :
Radno pravo
1 kartica:
1. MOR 3 stalna organa?
A to su Opća Generalna Konferencija predstavnika država , Administrativni savjet , međunarodni biro rada. O svakom organu ponešto
Međunarodni biro rada(2+1+1) tripartitni sustav.
ORgan MOR-A  (BIRO RADA) stalno tajništvo
2. Donošenje odluke o potrebi prijema u radni odnos novih radnika
Tko donosi odluku o prijemu ? , poslodavac , kad se ukaže prilika-povečanje opsega posla ,
3. Sedmični odmor , (traje 40 sati)
Dnevni odmor 30 min
Odmori između 2 uzastopna radna dana 12h
U 7 dana-24 sata-nedjelja neradni dan , ukoliko je radni onda posloprimac ima pravo slijedeči dan na 24 sata.
4. Vrste radnog spora i pojam?
2 podjele radnih sporova
Predmet spora
Kolektivni sporovi-dioba


2 kartica:
1. Pravo na plaču
2. Mirovanje radnog odnosa
3. Pravo na štrajk


a prosli put  su bila 4 pitanja pismeno
1.opet štrajk , mirovanje radnog odnosa , pravo na plaću i početak radnog odnosa --tu valja napomenuti da početak radnog odnosa znači da novi radnik stupa u pravni odnos rada :)

sretnoo :)
fruitloop
Posts: 3
Joined: 08 Oct 2013, 10:00

Zna li se mozda kada ce se odrzati prvi kolokvij iz radnog prava? Dosad nije nista objavljeno na oglasnoj ploci i web stranici. Ako bi netko bio ljubazan pa objavio datum? Unaprijed hvala.  :)
jopa90
Posts: 57
Joined: 03 Dec 2009, 15:57

prvi kolokvij je 11.12. sretnoo :)
fruitloop
Posts: 3
Joined: 08 Oct 2013, 10:00

Hvala puno!  :)
zubic.vila
Posts: 1
Joined: 03 May 2013, 11:42

Ima li neko iz Orašja da se javi ?? Radno i socij. jel polazete usmeno ili pismeno ?? naravno kod prof.Rozica ...hitnooooo :/
nolle
Posts: 81
Joined: 09 Nov 2012, 20:12

pismeno, ali pita pre pismenog da li neko hoce usmeno odgovarati.
jesenjin
Posts: 48
Joined: 09 Jul 2012, 22:12

Ima li itko ikakvih pitanja iz socijalnoga sto su do sada bila na rokovima ( mislim osim ovih što su u ranijim postovima navedena ) sve je od velike pomoći!  :k835:  :k835:
nolle
Posts: 81
Joined: 09 Nov 2012, 20:12

Na prosla dva roka pitanja su bila: poseban staz,obiteljska invalidnina,Vrste zdravstvenog osiguranja,organizacija socijalne zastite,Modeli mirovinsko invalidskog sistema,nacela socijalne zastite,Zdravstvena zastita,Pravni odnosi i slucaj oko vojnih invalida tako nesto
Post Reply

Return to “Treća godina”